Mieszkanie 58m2 - kamienica - ogrzewanie gazowe lub kominek?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

fullrespect
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2007, 21:45
Lokalizacja: Świebodzice
Kontaktowanie:
Mieszkanie 58m2 - kamienica - ogrzewanie gazowe lub kominek?

autor: fullrespect » 11 cze 2007, 22:09

Witam serdecznie to moj pierwszy post na forum dlatego proszę o wyrozumiałość.

Zaczne od początku:
Kupilem mieszkanie w starej kamienicy przedwojennej
Parametry mieszkania:
- powierzchnia 58m2
- mieszkanie bylo ogrzewane kominkiem (zrobionym na "dziko") - systemem cieplego powietrza
- okna - nowe - plastikowe
- drzwi - nowe - uszczelnione
- brak kominów spełniających dzisiejsze normy budowlane
- nie jestem do konca pewien czy moge wpiąc sie w jakis kanał wentylacyjny (prawdopodobnie tez go nie ma)
- mozliwosc doprowadzenia powietrza do kominka z zewnątrz,
- mozliwosc zainstalowania kotla gazowego dwufunkcyjnego
- mozliwosc wybudowania komina (odrębnego do odprowadzania spalin z kominka)

Zastanawiam sie nad aspektami ogrzewania gazowego lub kominkiem z płaszczem wodnym - pozniej prawdopodobnie - połącznie obydwu.
Prosze o pomoc i doradzenie w co warto zainwestowac na dzien dzisiejszy przy zalozeniach jakie napisalem wyzej.
Goni mnie czas a wiekszosc firm budowlanych i instalatorski są zawalone robotą.
Proszę rowniez o jakies informacje za i przeciw odnosnie tych dwóch systemów ogrzewania,
Będe wdzieczny za jakąkolwiek pomoc,
Pozdrawiam serdecznnie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 cze 2007, 9:43

rekuperatorek i niecentralne.

JBZ

autor: JBZ » 26 cze 2007, 0:37

Hej TB
Podaj człowiekowi jeszcze adres gdzie to kupić, zrób projekt i podpisz się tam.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 26 cze 2007, 9:02

Adres jest w danych.

JBZ

autor: JBZ » 26 cze 2007, 16:15

mało!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 26 cze 2007, 16:31

nawet średnio inteligientnrmu wystarczy.

JBZ

autor: JBZ » 26 cze 2007, 17:38

Panie TB
Ostatnio publicznie zaprzeczał Pan jakoby doradzał na tym forum, ale nadal to robi. Za doradztwo ponosi się odpowiedzialność, więc oprócz adresu trza podpis złożyć. Chyba tyle "inteligiencji" to Pan ma?

Jeszcze jedno. Domy powinny mieć jak najmniejsze zapotrzebowanie na energię - pisałem o tym wiele razy, więc proszę nie wytykać mi nie mojego stanowiska. Pisałem także, że dla każdego obiektu potrzebny jest rachunek techniczno-ekonomiczny wszystkich rozwiązań - dopasowany do zasobności kieszeni inwestora oraz jego potrzeb.
Pisałem też, że nie ma gotowej recepty, jak Pan to ujmuje: 30 cm tu i tam i mamy E<40 kWh/m2 rok. Że dla każdego obiektu to E trzeba wyliczyć. Pisałem, że nie ma nic za darmo, gdyż domy o mniejszym E kosztują więcej inwestycyjnie i nie każdy inwestor na to idzie, co wymusza optymalizację. Itd. itd. Moje posty krytyczne wobec Pana dotyczą bzdur jakie Pan rozsiewa, a nie celowości budowania domów o niskim E. Paniał?

Teza o moim zacofaniu w nauce, tylko rozbawia. W taką tezę wierzy tylko Pan, bo cóż ma Pan powiedzieć na swoją obronę? Merytorycznie jesteśmy po tej samej stronie barykady - proszę to sobie wbić do głowy. Jednakże ja wiem o co i z kim walczę, a Pan może jedynie podawać amunicję. Nic Pan nie znaczy w budownictwie na dzień dzisiejszy i nie może. Nie jest i nie będzie Pan reformatorem w budownictwie. Brak wykształcenia budowlanego zamyka Panu drogę do jakichkolwiek dyskusji merytorycznych. Im więcej Pan bełkocze sadząc błędami ortograficznymi i styslistycznymi, tym większym staje się Pan błaznem. Demagogię można zasiewać wyłącznie wśród analfabetów, a tu na forum takich nie ma. Wygląda na to, że jedynym analfabetą budowlanym jest Pan. AMEN

Jerzy Zembrowski


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów