Sciany z ppłyt kartonowo-gipsowych

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

raphx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2007, 18:50
Sciany z ppłyt kartonowo-gipsowych

autor: raphx » 08 kwie 2007, 18:55

Na wstepie chciałem sie przywitac :)
Witam.

Mam takie pytanie:
Miedzy scianami a profilami obwodowymi trzeba dac jakas mate akustyczna (filc, gume itd.). A jak sie tego nie da, to co moze sie stac ze scianka w przyszłosci ??
Postawiałem rusztowanie z profili, a teraz czytam ze tam cos musi byc :/ :oops:

Z gory dziekuje za odpowiedz

raphx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2007, 18:50

autor: raphx » 08 kwie 2007, 19:01

Nasuneło mi sie jeszcze jedno pytanie:
Czy trzeba pokrywac cała płyte gładzia aby to ładnie estetycznie wygladało po pomalowaniu?

1grek
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:57
Lokalizacja: W-wa

autor: 1grek » 08 kwie 2007, 21:58

piankę daje sie po to żeby drgania akustyczne sciany nie przenosily sie na inne konstrukcje i odwrotnie. Jej brak pogorszy tlumienie akustyczne przegrody ale nie spowoduje katastrofy budowlanej. Plyte szpachlujesz tylko na laczeniach i wkretach. Zamiast bandaża zastosuj papier lepiej zapobiega pekaniom plyt na laczeniach. Przy drzwiach plyta powinna byc wycieta tak żeby polaczenie plyt znalazlo sie mozliwie blisko srodka nad drzwiami

sabazjos
1 - ostrzeżenie!
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2007, 21:34

autor: sabazjos » 14 cze 2007, 23:25

1grek pisze:piankę daje sie po to żeby drgania akustyczne sciany nie przenosily sie na inne konstrukcje i odwrotnie. Jej brak pogorszy tlumienie akustyczne przegrody ale nie spowoduje katastrofy budowlanej. Plyte szpachlujesz tylko na laczeniach i wkretach. Zamiast bandaża zastosuj papier lepiej zapobiega pekaniom plyt na laczeniach. Przy drzwiach plyta powinna byc wycieta tak żeby polaczenie plyt znalazlo sie mozliwie blisko srodka nad drzwiami




(usunięte moderator). Laczenia wogole nie powinno byc w poblizu drzwi. Plyty maja takie wymiary ze akurat mozna sobie na to pozwolic jesli laczenie jest w poblizu wiadomoc co sie dzieje. Z czasem kazde trzasniecie odbija sie i wychodza powoli pekniecia a jak ktos nie potrafi krecic to takie twe szpachlowanie z czasem wszystkie wkrety odsloni. Obijlo sie o uszy, ze w polsce sie tak robi ale strach pomyslec, ze to prawda. Naszczescie dochodza tez sluchy, ze w kraju zaczyna byc zapotrzebowanie na plastrarzy wiec moze cos sie zmieni.


Po za tym jakie konstrukcje/profile aluminiowe? Ile to kosztuje? Ktos was (usunięte moderator) robi z tym wszystkim. Scianke postawic mozna duzo prosciej samemu a do wyciszenia dobra wata i wystarczy, juz nic nie slychac miedzy pokojami. Chyba, ze juz oddziela sie mieszkania wtedy sie juz stosuje inne techniki.

1grek
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:57
Lokalizacja: W-wa

autor: 1grek » 15 cze 2007, 12:27

A gdzie bys dal laczenie?

sabazjos
1 - ostrzeżenie!
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2007, 21:34

autor: sabazjos » 15 cze 2007, 19:51

Plyty maja takie wymiary, ze nie trzeba robic laczen nad, w polowie itd itp. krecisz plyte a pozniej wycinasz tylko otwor na drzwi i masz zero laczen

Gregor65
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:24
Lokalizacja: Śląsk

autor: Gregor65 » 20 cze 2007, 23:47

(Usunięty fragment wypowiedzi - moderator).Twoja wiedza jest rzetelna ,jutro napisze wiecej.

sabazjos
1 - ostrzeżenie!
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2007, 21:34

autor: sabazjos » 25 cze 2007, 20:13

Gregor65 pisze:(usunięte moderator).Twoja wiedza jest rzetelna ,jutro napisze wiecej.



(usunięte moderator) jak chcesz to ci pokaze jak sie stawia scianki i jak kreci plasterboard -y a co sie z nii robi gdy juz sa skrecone i nie pier... mi tu znawco o plasterboard -ach bo u mnie w firmie pomocnicy juz to lepiej robia niz wy jak czytam jak to robicie.




(usunięte moderator)


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

Gotowe projekty domów