Gmina sie skanalizowała...

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

elhakim
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2013, 9:40
Gmina sie skanalizowała...

autor: elhakim » 22 maja 2013, 9:46

witam
jak w temacie , gmina sie skanalizowała i wzywa mnie do podłączenia się do sieci , z tym że mam ponad 50 mb żeby się wpiąć , to spory koszt , mając na uwadze że nie chcą partycypować w kosztach przyłącza no i będę im teraz płaci jak za zboże - koszt wody 5 a ścieków 8 zł za m3 , chcę założyć przydomową oczyszczalnię - może gmina się nie zgodzić na takie rozwiązanie ?
Yano

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: AdiK » 22 maja 2013, 16:24

tak, może
POŚ to żaden "rarytas", koszt inwestycji o wiele większy niż przyłączenie się do kanalizacji, koszty eksploatacyjne też jakieś są*, nie jest to urządzenie wieczne i bezobsługowe, poza tym trzeba się liczyć z ograniczeniami w zagospodarowaniu działki etc.

*) - przykładowo: POŚ ROTH Micro-Step, roczny wydatek ok. 500zł+prąd do zasilania napowietrzacza+wywóz części nieczystości stałych (raz do roku lub raz na dwa lata)

PS. gdybym miał możliwość podłączyć się kanalizacji miejskiej/gminnej to nawet bym się nie zastanawiał nad POŚ

elhakim
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2013, 9:40
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: elhakim » 22 maja 2013, 19:35

To gratuluję koledze sytuacji materialnej ,mnie nie stać na to, żeby wyłożyć 20 tyś zł na przyłącze i potem jeszcze dać się golić za wodę i ścieki , ten koszt eksploatacji POŚ to jakiś mocno zawyżony ... ale jednym słowem wyjścia nie ma , a co będzie jak odmówię i zaskarżę decyzje do SKO ?
Yano

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: AdiK » 22 maja 2013, 21:00

elhakim pisze:To gratuluję koledze sytuacji materialnej ,mnie nie stać na to, żeby wyłożyć 20 tyś zł na przyłącze i potem jeszcze dać się golić za wodę i ścieki

poważnie tyle chcesz zapłacić za 50-metrowy przyłącz? Poza tym chyba niespecjalnie orientujesz się ile kosztuje POŚ z montażem

elhakim pisze:ten koszt eksploatacji POŚ to jakiś mocno zawyżony ...

nie chcesz wierzyć, to nie wierz

elhakim
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2013, 9:40
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: elhakim » 23 maja 2013, 17:29

akurat mam oferte powaznej firmy z mojej okolicy na 9 tyś za oczyszczcalnie biologiczną , więc sie w miarę orientuję , a co do kosztów pzrzyłacza to teren jest trudny i wychodzi pare studzienek , więc zamiast mnie obśmiewać lepiej poleć jakieś rozwiązanie ...
Yano

konieczny-jackowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:45
Kontaktowanie:
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: konieczny-jackowska » 24 maja 2013, 10:51

a jakiego typu oczyszczalnie oferuję Ci ta firma?

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: AdiK » 24 maja 2013, 18:45

konieczny-jackowska pisze:a jakiego typu oczyszczalnie oferuję Ci ta firma?

nie ważne jakiego typu, ważne że na rachunku będzie pisało "oczyszczalnia"
Poza tym to jest oferta poważnej firmy a elhakim się w miarę orientuję w temacie więc... co tu więcej dyskutować...

elhakim
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2013, 9:40
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: elhakim » 24 maja 2013, 22:22

zawsze zastanawiam sie w takiej sytuacji , po co na forum udzielają się tacy wszytkowiedzący jak adik...
jakoś nie skomentowałeś faktu że w cięzkim terenie z kilkoma studzienkami koszt przyłacza może wynieść 20 tys zł , ale dalej będziesz udawał mega kozaka i obśmiewał informacje o których nie masz zielonego pojęcia .
Szukam na tym forum pomocy, tylko tyle, jak nie masz nic do powiedzenia do odpuść sobie, daj szanse innym
Yano

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: aseba » 25 maja 2013, 9:15

A wg mnie AdiK ma trochę racji,bo koszt w naszej kochanej polsce :? POŚ nie jest taki tani,a i późniejsza eksploatacja w porównaniu do naszych zarobków dlatego polska+ekologia=gów... w szambie!? Ale podłączenie do kanalizacji stwarza uzależnienie co może przełożyć się na ciągłe podwyżki cen co w naszym kraju jest bardzo realne. Już posypały się kary nałożone przez unie za śmieci czego efektem są prawie dwukrotne padwyżki,bo kto zawsze dostaje po dupie my podatnicy! 8)

elhakim
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2013, 9:40
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: elhakim » 25 maja 2013, 16:06

aseba ok , dlatego proszę osoby które już ćwiczyły taki temat o opinie , czy w perspektywie 10-15 lat , bardziej opłaca się wydać 20 tyś na wpięcie w sieć gminną i płacić gminie za wodę i ścieki , czy jednak ten koszt jest za duży i bardziej opłaca się POŚ ?
Yano

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: Bolas » 26 maja 2013, 20:29

Sorki. Ale co wchodzi w zakres robót że 50mb kanalizacji miałoby cię kosztować aż 20tys zł. Ja wykonuję instalacje kanalizacji zewnętrznej za 65zł/mb. Przy 50mb wychodzi ok 5 studni jeżeli nie mniej i studnie tylko rewizyjne max fi400 nawet z deklem żeliwnym do 15T to koszt u mnie ok 5tys. Więc na co idzie te pozostałe 15??

konieczny-jackowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:45
Kontaktowanie:
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: konieczny-jackowska » 27 maja 2013, 8:05

Może poszukaj tańszego wykonawcy, bo to faktycznie cena nieco z kosmosu. Co do oczyszczalni to jednak warto aby także spełniała swoją rolę a nie był tylko napis "oczyszczalnia". W końcu żyjemy w tym miejscu, więc szkoda się zatruwać. Tym bardziej jeżeli korzystasz z własnego ujęcia wody lub ktoś z sąsiadów ma studnie. Skazić wody gruntowe jest łatwo, a potem już tego nie oczyścisz. Poza tym gmina musi wydać zgodę na zrzut oczyszczonych ścieków, trzeba mieć pewność co do oczyszczalni czy spełnia normy. W dłuższej perspektywie lepsze jest wpięcie w sieć zbiorczą. To prawda, że ceny będą rosły, jednakże koszt eksploatacji oczyszczalni przydomowej także nie zatrzyma się w miejscu.

Morgie
lubie spamować
Posty: 41
Rejestracja: 16 maja 2013, 9:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Gmina sie skanalizowała...

autor: Morgie » 10 lip 2013, 8:07

Ale wydaje mi się, że koszty eksploatacji przydomowej oczyszczalni nie będą rosły tak znacząco jak po podpięciu się do sieci zbiorczej.
Po kilku latach może się okazać, że za własną oczyszczalne będziesz płacić mniej..


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów