Monitoring podwórza - rozwiązanie techniczne

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mariush
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2013, 17:29
Monitoring podwórza - rozwiązanie techniczne

autor: mariush » 09 kwie 2013, 17:43

Mam pytanie dotyczące monitoringu podwórza, a w zasadzie rozwiązania technicznego, które by go umożliwiło. Spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat, przede wszystkim pytanie jest takie, czy lepiej zastosować monitoring ip czy też tradycyjny analogowy? Zależałoby mi na zminimalizowaniu kosztów, ale z drugiej strony nie chcę kupować zabawek czy niewydajnego sprzętu. Co byście doradzili?

malc
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2012, 22:42
Re: Monitoring podwórza - rozwiązanie techniczne

autor: malc » 10 kwie 2013, 16:50

W tej chwili kamerki ip są już dostępne w na tyle rozsądnych cenach, ze zdecydowałbym się na takie rozwiązanie. Napisz jeszcze, jaki efekt chciałbyś uzyskać i jaką powierzchnię ma objąć monitornig.

alarmy domowe
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2013, 11:30
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:
Re: Monitoring podwórza - rozwiązanie techniczne

autor: alarmy domowe » 23 maja 2013, 21:41

Taniej będzie zainstalować system analogowy składający się z kamer analogowych i cyfrowego rejestratora lub karty DVR w komputerze, jednak komputer ten będzie musiał pracować przez cały czas.
Można też skorzystać z usługi firmy instalatorskiej, mogą zaprezentować pracę kamer, a sprzęt można kupić taniej niż w sklepie.
Pozdrawiam.
Zapraszam też na blog o systemach telewizji przemysłowej:
[więcej o blogu na PW]
monitoring24alarmy.pl

mariush
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2013, 17:29
Re: Monitoring podwórza - rozwiązanie techniczne

autor: mariush » 18 cze 2013, 14:50

Koniec końców zdecydowałem się na kamerę typu fisheye od Airlive polecam poczytać o tym sprzęcie, naprawdę zrobił robotę! Musiałbym kupować kilka kamer żeby objąć nadzorem podwórze, a tak wystarczyła jedna.

alarmy domowe
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2013, 11:30
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:
Re: Monitoring podwórza - rozwiązanie techniczne

autor: alarmy domowe » 30 cze 2013, 14:33

Kamera z obiektywem typu rybie oko czyli tak z wana hemisferyczna może zastąpić nawet 4 zwykłe kamery.
Zainteresowanych zapraszam na blog:
[więcej o blogu na PW]
monitoring24alarmy.pl

paulinal13
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2013, 17:09
Re: Monitoring podwórza - rozwiązanie techniczne

autor: paulinal13 » 04 lip 2013, 17:12

Witam,myślę,że podstawą bezpieczeństwa są rolety antywłamaniowe,a mniej monitoring. Ja zamówiłam ostatnio takowe rolety antywłamaniowe i dodatkowo okiennice zewnętrzne tutaj http://www.kontdar.pl/. Polecam,bo mają naprawdę ciekawą ofertę.Pozdrawiam

AlarmyCentrum
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 03 lip 2013, 5:25
Kontaktowanie:
Re: Monitoring podwórza - rozwiązanie techniczne

autor: AlarmyCentrum » 15 lip 2013, 13:06

Rolety antywłamaniowe swoją drogą i na pewno jest to dobre rozwiązanie,ale nic nie zastąpi alarmy, to będzie po prostu skuteczne. Zapraszam do nas,gdzie doradzimy i pomożemy podczas wyboru.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów