ile, za położenie desek na tarasie z drewna egzotycznego?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jacor1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:00
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
ile, za położenie desek na tarasie z drewna egzotycznego?

autor: jacor1 » 04 paź 2009, 20:13

Witam , proszę podpowiedzcie mi... jedna z firm za 1m2 położenia desek na tarasie zaśpiewała mi 150zł, inna zaś 120zł. Nie wiem czym się kierować w wyborze takiej firmy i czy 150zł to nie przesada. Ile powinienem zapłacić za dobrze wykonaną pracę, tak żeby nie przepłacić?
Jacor1

Awatar użytkownika
witia2807
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 22 sie 2009, 20:08
Lokalizacja: małopolska
Kontaktowanie:
Re: ile, za położenie desek na tarasie z drewna egzotycznego

autor: witia2807 » 04 paź 2009, 21:22

Przede wszystkim kieruj się jakością oferowanych przez nich usług.Zależy czy drewno jest wybierane przez Ciebie czy przez nich..Drewna egzotycznego jest kilka rodzaji..tak samo jest z systemami ich montażu..jakie śruby zastosują,jak będzie to posadowione na legarach,czy porządnie wypoziomowane..jest wiele czynników wpływających na jakość wykonania.Przede wszystkim chodzi tu o estetykę.ceny zaoferowane przez nich to standard..może te 150zł troszkę za dużo ale jeśli zrobią robotę tak jak należy to warto tyle wydać..Ważne aby deski były odpowiednio zamontowane a ruszt wykonany solidnie.

Andaluzja
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011, 19:45
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Taras drewniany - cennik, koszt ułożenia desek

autor: Andaluzja » 16 cze 2011, 19:54

Dobre firmy kładą deski za 180 - 200 zł/m2. Mamy gwarancję jakości i solidności. Nie ryzykowałabym pracy za 120 zł. Bardzo solidnie tarasy buduje firma Gordo Studio z Warszawy - nawet dosyć tanio jak na ceny w stolicy. Dobre opinie słyszałam też o firmie Wirtua Garden. Znam też kilku samodzielnych stolarzy, którzy ułożą deski tanio za ok. 150 zł/m2.

Andaluzja
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2011, 19:45
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Taras drewniany - cennik, koszt ułożenia desek

autor: Andaluzja » 16 cze 2011, 19:54

Dobre firmy kładą deski za 180 - 200 zł/m2. Mamy gwarancję jakości i solidności. Nie ryzykowałabym pracy za 120 zł. Bardzo solidnie tarasy buduje firma Gordo Studio z Warszawy - nawet dosyć tanio jak na ceny w stolicy. Dobre opinie słyszałam też o firmie Wirtua Garden. Znam też kilku samodzielnych stolarzy, którzy ułożą deski tanio za ok. 150 zł/m2.

Pustak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2011, 12:41
Re: ile, za położenie desek na tarasie z drewna egzotycznego

autor: Pustak » 14 lip 2011, 12:48

No własnie cena zależy od tego czy firma jest dobra. Te lepsze firmy z większym doświadczeniem zazwyczaj biorą więcej. Np. Drewex spod Warszawy, który robi tarasy drewniane poleca ekipy do montażu, oczywiście jeśli kupisz u nich taras. Ich ekipy kładą do 28 metrów w jeden dzień. A skąd masz ten taras, że nie masz ekpiy? Dobre firmy maja własne ekipy. Samodzielnym stolarzom to podziękuj, bo jak coś zmaszczą to potem wydasz dwa razy więcej na poprawki.

worek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:40
Re: ile, za położenie desek na tarasie z drewna egzotycznego

autor: worek » 24 sie 2011, 14:45

Ja ukłądałem sobie taras z kompozytu z ecco floor, są chyba z Tczewa i o ile dobrze pamiętam za montaż brali koło 100,00 zł za metr kw.. Dodam, że ułożony jest fachowo i estetycznie... :)

Matskocz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 25 sie 2011, 12:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: ile, za położenie desek na tarasie z drewna egzotycznego

autor: Matskocz » 30 sie 2011, 8:29

Ceny bez materiału, za samo ułożenie deski mogą się zaczynać nawet od 80zł i dochodzić do 120/130...150zł czy 180zł i więcej to już po prostu trochę drogo. Wszystko jest kwestią jak i gdzie ma odbyć się montaż, czy powierzchnia wcześniej jest przygotowana, wypoziomowana itp.
deska tarasowa

yanek80
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2013, 18:46
Re: ile, za położenie desek na tarasie z drewna egzotycznego

autor: yanek80 » 26 kwie 2013, 13:11

Jak już koledzy wspominali, wszystko zależy od wcześniejszego przygotowania nawierzchni, od tego, czy deski zamawiasz razem z montażem i przede wszystkim od rodzaju drewna. Ja pomagałem montować u brata kompozyt zakupiony w Progresji w Olsztynie. U siebie mam deski, ale brat chciał kompozyt, bo jest najłatwiejszy w montażu. Nie wiem ile kosztuje sam montaż w takiej firmie, ale z pewnością jeśli bierzesz u nich materiału, to przy montażu zapewne dostaniesz jakiś rabat

cienkusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 23 maja 2017, 8:45
Re: ile, za położenie desek na tarasie z drewna egzotycznego?

autor: cienkusz » 14 maja 2018, 10:03

Witam to chyba wszystko zależy od firmy i ilości pracy. Ja jak kładłam deski tarasowe znalazłam firmę http://dryten.pl która wyceniał mi to chyba najrozsądniej


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów