piec z płaszczem wodnym do salonu?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

gracjanxy
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2013, 13:48
piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: gracjanxy » 17 kwie 2013, 13:52

Długo zastanawiałem się nad kominkiem, aż pomyślałem, że może jednak wybrać coś bardziej nowoczesnego, stąd pomysł na taki piec jak w temacie. Podobają mi się te modele: http://caminettimontegrappa.pl/piece-z- ... odnym.html

NIestety firmy nie znam - czy ktoś z Was miał z nimi do czynienia? Nie wiem także, gdzie można je ewentualnie kupić.. bo to strona producenta.

I który model myślicie najlepszy? Mam beżowe ściany i czarne meble.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: Enerbau » 17 kwie 2013, 14:41

gracjanxy pisze:
NIestety firmy nie znam - czy ktoś z Was miał z nimi do czynienia? Nie wiem także, gdzie można je ewentualnie kupić.. bo to strona producenta.

I który model myślicie najlepszy? Mam beżowe ściany i czarne meble.

Skoro znalazł Pan stronę, to nie problem wejść w kontakt, napisać do nich i tyle. Chyba, że chodzi o reklamę.







Nie po to izolujemy, by robić centralne.

gracjanxy
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2013, 13:48
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: gracjanxy » 18 kwie 2013, 23:59

Owszem, ale to jeżeli chodzi o zakup, tak dzisiaj zrobiłem :) Ale chciałbym zaczerpnąć w ogóle opinii o firmie - poza tym wiadomo - w jednych sklepach drożej, w drugich taniej - stąd też moje pytanie w jakim, bo nigdy nie wiadomo, jaki sklep poda mi producent..

Kamaonline
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 08 kwie 2013, 10:47
Kontaktowanie:
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: Kamaonline » 24 kwie 2013, 8:48

Akurat co do firmy,to niestety nie będę mógł pomóc,ponieważ nie miałem z nimi styczności. Wiele zależy od budżetu,teraz na wiosnę są fajne promocje w większości sklepów,głównie tych internetowych wiec warto tam szukac.

gracjanxy
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2013, 13:48
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: gracjanxy » 24 kwie 2013, 22:34

Poszukałem, poszperałem w sieci, promocji niestety się nie doszukałem ;/ Znalazłem natomiast parę sklepów, ten wygląda najprzystępniej myślę http://www.zagrzej.pl/

Generalnie ceny podobne widziałem wszędzie. Gdyby ktoś z Was gdzieś natknął się na inny sklep, miał doświadczenia z tym i w ogóle z producentem - bo nadal się zastanawiam opinie mile widziane. Planuję zakup w sierpniu/wrześniu dopiero - także mam dużo czasu, żeby kota w worku nie kupić :)

OdkurzaczWodny
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:49
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: OdkurzaczWodny » 02 maja 2013, 13:07

Będę miał to na uwadze i postaram się zasięgnąć także opinii na innych forach odnośnie firm oraz tej technologii grzewczej. Do września jest jeszcze trochę czasu,wiec warto zaglądać czasem właśnie do tego wątku.

mareknn
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:20
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: mareknn » 10 maja 2013, 13:13

Z tego co wiem plus z własnych doświadczeń http://zagrzej.pl/ to jeden z lepszych sklepów z tego typu piecykami - ceny są przystępne, co najważniejsze obsługa i kontakt jest bezproblemowy i fajni ludzie - rozwiali wszystkie moje wątpliwości przy zakupie

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 maja 2013, 14:08

Co ile lat należy taka instalację wymienić, by uniknąć rozszczelnienia i zalania salonu?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: Enerbau » 10 maja 2013, 20:40

Na to pytanie nie będzie odpowiedzi. Przecież sprzedawca piecy nie będzie się sam "podkładał" :wink:

mareknn
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 sty 2013, 23:20
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: mareknn » 12 maja 2013, 20:47

No nie do końca, w www.zagrzej.pl prawie na wszystkie pytania mi odpowiadali, nawet te drażliwe. Jak dla mnie trzeba dbać o własną markę, a jak skłamiesz - to ani nie wrócisz do sklepu, a jeszcze obsmarujesz w necie gdzie się da... Chyba jednak opłaca im się mówić. Poza tym pozostają jeszcze kwestie gwarancji?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 maja 2013, 1:37

Stąd proste pytania:
- jak to założyć do domu izolowanego ( mającego straty przewidziane PN lub lepszego)?
- co ile lat trzeba wymieniać instalacje, by nie ryzykować rozszczelnienia.

Patiomeble
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 07 maja 2013, 10:09
Re: piec z płaszczem wodnym do salonu?

autor: Patiomeble » 13 maja 2013, 9:14

Dobre pytanie z tym zalaniem salonu,też chętnie poczytam odpowiedzi. Druga sprawa jest taka,że tak naprawdę to nie mam do końca przekonania co do tego,czy piec z płaszczem wodnym jest ładniejszy od kominka,moim zdaniem ze względów czysto dekoracyjnych raczej kominek tutaj przeważa.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów