Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o pora

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

elaczu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2013, 19:32
Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o pora

autor: elaczu » 04 mar 2013, 20:18

to moj pierwszy post na tym forum wiec WITAM WSZYSTKICH
Prosze o pomoc w dobraniu wystroju do mojego salonu.
Robie mały remont w naszym domu i znalazlam juz dla siebie grzejnik do pokoju,ładny dekoracyjny
http://www.tanie-grzanie.net/product/Gr ... A/?id=2037
Mam pytanie czy moze ktos z dekoratorow doradzi mi czy lepszy tu bedzie wystroj w stylu-mniej to lepiej???
Nie chce zbytnio zagracic pokoju

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: aseba » 05 mar 2013, 10:19

Ciekawe pytanie :) Wg mnie wystruj minimalistyczny jest krótko mówiąc 'zimny' ,a jak to nazwałeś 'misz-masz' stwarza niepowtarzalny charakter pomieszczenia. Jest poprostu przytulny. Tu trzeba przemyśleć kwestie sprzątania. Bywałem w pomieszczeniach minimalistycznych z reguły o nowoczesnym wystroju i czułem się jak w eleganckiej recepcji hotelowej???! Rzecz gustu,aczkolwiek długie,az ciągnące się po podłodze zasłony zmieniają pomieszczenie totalnie... Powodzenia w wystroju 8)

krystek87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2012, 14:06
Kontaktowanie:
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: krystek87 » 13 mar 2013, 9:06

Zgadzam się z ewąmalowaną. Nie trzeba robić gratowiska w pomieszczeniu, żeby było przytulne. Czasem jasne, surowe wnętrze może wyglądać przytulnie dzięki subtelnym detalom np. zastosowaniu ciepłego koloru na jedej ze ścian. Proste wnętrze ma tą przewagę nad miszmaszem, że z tego pierwszego w razie potrzeby miszmasz zawsze można zrobić :)

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: aseba » 13 mar 2013, 20:54

Otóż to! Misz-masz to nie gratowisko. Temat ciężki bo to rzecz gustu... 8)

codi366
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2012, 23:49
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: codi366 » 18 mar 2013, 14:25

My mamy bardzo prosto w domu, minimalistycznie, czernie, beże, biele - bardzo ładnie to wygląda.

cudawianka
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 sie 2010, 18:12
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: cudawianka » 31 mar 2013, 21:52

Styl minimalistyczny nie musi być zimny, a misz-masz niekoniecznie jest przytulny - może być wrecz przygniatający :) ja jestem zdecydowanie za stylem mini - tutaj przykłady na (wg mnie) bardzo przytulne wnetrze minimalistyczne:
http://www.agatameble.pl/produkty/pomie ... ekcje/soul

JanekKK47
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:57
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: JanekKK47 » 09 kwie 2013, 22:18

My mamy w salonie dosyć proste w kształcie meble, ale wcale nie zimne, wręcz przeciwnie. Szukaliśmy takich, bo akurat i mnie, i żonie taki wystrój się podoba, zamawialiśmy na http://www.customform.pl/, w innych salonach czy to stacjonarnych czy internetowych nie widzieliśmy podobnych nawet. Ale jest bardzo ciepło w salonie, mimo że większosć to czerń, beż. :)

Awatar użytkownika
dumka
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 kwie 2013, 20:30
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: dumka » 12 kwie 2013, 23:43

Świetny ten grzejnik :). Osobiście wolę minimalizm. Nie przepadam za natłokiem przedmiotów eklektyzmem w wystroju. Na mój gust, ten kształt będzie pięknie podkreślony przy założeniu "mniej znaczy więcej" :wink:. Minimalistyczne wnętrze nie musi być chłodne, nie musi być też z definicji nowoczesne. Diabeł tkwi w szczegółach, że tak to ujmę :). Np. drewno czy miękki dywan, albo narzuta/pled na kanapie sprawią, że pomieszczenie zyska przytulność, wystarczy więc zadbać o takie dodatki.
Czy nie le­piej byłoby za­miast tępić zło szerzyć dobro?

sama
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: sama » 16 kwie 2013, 13:24

może być minimalistyczny, ale jednocześnie oryginalny. Wszystko to kwestia gustu:
Obrazek
Obrazek

F. Michalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Kraków
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: F. Michalski » 19 kwie 2013, 10:07

Tak jak już osoby powyżej wspomniały wystrój minimalistyczny nie musi być chłodny, a tym bardziej nudny. Czasem jeden szczegół jak np. kolor kanapy, półka w ciekawym kształcie lub choćby nawet grzejnik, który zamieściłeś może nadać wnętrzu wyraz i ożywić go. Ustawienie zbyt wielu mebli ogranicza naszą przestrzeń i sprawia że wnętrze wydaje się przytłaczające.

hipi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 09 mar 2012, 12:25
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: hipi » 23 kwie 2013, 16:59

Myślę, że taki grzejnik bardzo pasuje do minimalistycznego wystroju. Np. w takim stylu. W misz - maszu za bardzo go nie widzę, w ciepłym, domowym salonie też nie. Nie wybiorę za Ciebie wystroju Twojego salonu, ale wg. mnie taki grzejnik lepiej się sprawdzi w surowszych wnętrzach.
Sama, piękne grzejniki, skąd?

Kamaonline
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 08 kwie 2013, 10:47
Kontaktowanie:
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: Kamaonline » 24 kwie 2013, 8:45

Grzejnik jak najbardziej pasuje,to fakt. jednak jeżeli chodzi o sam wystrój i koncepcję,to ja wolę bardziej żywe wnętrza,kolory. Ten na powyższym zdjęciu prezentuje się zbyt surowo i zimno.

Kamaonline
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 08 kwie 2013, 10:47
Kontaktowanie:
Re: Surowy minimalistyczny wystrój czy misz-masz???prosze o

autor: Kamaonline » 24 kwie 2013, 9:05

Grzejnik jak najbardziej pasuje,to fakt. jednak jeżeli chodzi o sam wystrój i koncepcję,to ja wolę bardziej żywe wnętrza,kolory. Ten na powyższym zdjęciu prezentuje się zbyt surowo i zimno.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów