Zamiast wolnego pokoju.

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kryolszak
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:56
Zamiast wolnego pokoju.

autor: kryolszak » 14 sty 2013, 12:19

Zastanawiam się jak wykorzystać wolny pokój na parterze. Nie chcemy mieć sypialni na parterze, wystarczą nam 3 pokoje na piętrze i zastanawiamy się jak w takim razie fajnie wykorzystać to pomieszczenie. Pokój ma 11,9 m kw. Proszę o pomysły :)

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: Enerbau » 14 sty 2013, 13:14

Może pokój komputerowy lub fajna garderoba ?












Nie po to izolujemy, by robić centralne.

kryolszak
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:56
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: kryolszak » 15 sty 2013, 15:31

pokój komputerowy raczej odpada. ten pomysł z garderobą też mi wpadł do głowy tylko zastanawiam się jakby to w praktyce było, codziennie trzeba by bylo latać na dol po ciuchy :) chyba, że w inny sposób by się to rozwiązało

kryolszak
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:56
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: kryolszak » 18 sty 2013, 13:31

Miałby ktoś jeszcze jakiś pomysł ?:)

Kociol_net
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 20 lip 2012, 7:05
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: Kociol_net » 18 sty 2013, 14:48

A jakich wymiarów jest ten pokój? Bo z doświadczenia wiem,że bardzo fajnie w miejscu na parterze sprawdza się spiżarnia lub takie pomieszczenie typowo gospodarcze.

kryolszak
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:56
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: kryolszak » 24 sty 2013, 13:58

Kociol_net pisze:A jakich wymiarów jest ten pokój? Bo z doświadczenia wiem,że bardzo fajnie w miejscu na parterze sprawdza się spiżarnia lub takie pomieszczenie typowo gospodarcze.



pokój 11,9m 2. Gdyby ten pokój był blisko kuchni to by to fajnie się zgrało, ale czy na spiżarnie to nie szkoda takiej powierzchni ?[
Obrazek
[/url]

CiekaweLampy
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: CiekaweLampy » 25 sty 2013, 15:50

Wolny pokój w domu zawsze się przydaje. Można na codzień wykorzystwać go jako np. bibliotekę lub pokój komputerowy, ale z jakimś meblem do spania, gdyby przyjechali do Was goście. Uniknęlibyście wtedy "obcych" wizyt w Waszej najbardziej prywatnej części domu. A jeśli obok tego wolnego pokoju jest łazienka, to już idealne rozwiązanie na pokój gościnny.

kryolszak
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:56
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: kryolszak » 28 sty 2013, 13:21

Dziękuje :) W takim razie urządzimy w tym pokoju takie małe miejsce do pracy, żeby znalazło się miejsce na komputer, szafkę z książkami, i kanapę rozkładaną dla gości :) Mam nadzieję, że to rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie. Pozdrawiam

Niewiadomski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 01 paź 2009, 11:13
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: Niewiadomski » 14 lut 2013, 13:21

I to będzie chyba najlepsze rozwiązanie,tym bardziej że pokój ma prawie 12m2, więc można już wstawić tam kilka rzeczy,do pracy będzie jak znalazł,a nigdy nie wiesz na co może przydać się również w dalszej przyszłości:)
Grzejniki, ogrzewacze, styropian, okna dachowe Niewiadomski.com.pl

awangarda
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2013, 22:30
Kontaktowanie:
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: awangarda » 25 mar 2013, 1:42

Wiele oddałbym by mieć w tej chwili wasz problem. Doskonale wiem co bym zrobił z takim pokojem kino domowe. Telewizor zazwyczaj znajduje się w salonie. Ja marzyłem o osobnym pomieszczeniu przeznaczonym wyłącznie do oglądania filmów. Do tego jeszcze wygodne fotele, szklaneczka whisky i można oglądać klasyki starego, dobrego kina. I to w mega komfortowych warunkach:D Na prawdę wam zazdroszczę. Z fantazyjnych pomysłów, to jeżeli chcecie zaszaleć co byście powiedzieli na olbrzymie akwarium można sobie tak posiedzieć i się relaksować. :D
Projektowanie i aranżacja wnętrz - Warszawa.

Kamaonline
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 08 kwie 2013, 10:47
Kontaktowanie:
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: Kamaonline » 24 kwie 2013, 8:43

No to już dla tych,którzy naprawde nie wiedzą co zrobić z wolną przestrzenią,takie akwarium to ciekawy pomysł,podobnie jak kino domowe,może mniej praktyczne no ale zawsze w ten sposób jakoś zagospodarujesz przestrzeń. Mi najbardziej podoba się koncepcja spiżarni.

krzysztof-mirtel
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Lokalizacja: Kraków
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: krzysztof-mirtel » 13 cze 2013, 14:34

Można też tam zrobić coś na kształt pralni, ustawić pralkę, kosze na brudne rzeczy, deskę do prasowania... pozwala to zaoszczędzić miejsce w garderobie, sypialni i łazience

Awatar użytkownika
kawosz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 12 cze 2013, 13:30
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: kawosz » 14 cze 2013, 15:22

Jeśli ktoś się przebiera kilka razy dziennie to może mieć sporo tych brudnych ubrań, jednak 12m2 to co najmniej o połowę za dużo jak na pralnie.
Ja bym został przy tym pokoju dla gości. Kino domowe też wydaje się być dobrym pomysłem. Do tego jakaś konsola i ma się pokój rozrywki.
Ewentualnie można pomyśleć o pokoju z bilardem albo mini-siłowni.

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Zamiast wolnego pokoju.

autor: JanekC » 18 cze 2013, 14:07

Jeśli już pokój komputerowy, to z pełnym wyposażeniem, typu jakieś konkretne biurko, miejsce na wyogodne siedzenie, jakiś regał z książkami. Inaczej to tak trochę i smutno i niepraktycznie


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów