Pompy cyrkulacyjne OMNIGENA-czy warto je kupic?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Marcin251176
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2007, 8:00
Lokalizacja: mazowieckie
Pompy cyrkulacyjne OMNIGENA-czy warto je kupic?

autor: Marcin251176 » 16 lip 2007, 18:01

Witam, właśnie będę montował piec z zasobnikiem . W związku z tym muszę kupić 4 pompy ( 3 do c.o i 1 do c.w.u ) Czy mam ktoś doświadczenie z pompami omnigena? Czy wogóle warto je kupic ...czy raczej zdecydowac sie na droższe wilo lub grundfosy? :?:

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 17 lip 2007, 19:09

Pompa,jak pompa.Nie spotkałem jeszcze dziadowskiej pompy.A jedyne uszkodzenia pomp jakie mi się (na kilkaset zamontowanych) przytrafiły dotyczyły dwóch z Grundfosa właśnie.F-ma baaaardzo mocno przereklamowana.Podobnie jak Viessmann.
Polecam pompy angielskiej f-my Turdus.Tanie i trwałe.4 lata gwarancji i serwis w 24h.Raz włączyłem taką i odszedłem na godzinę.Kiedy wróciłem była cała ciepła i miała zablokowany wirnik(stała rok).Po popchnięciu wirnika ruszyła i działa do tej pory,choć byłem pewny,że już po niej.
adam

Marcin251176
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2007, 8:00
Lokalizacja: mazowieckie

autor: Marcin251176 » 18 lip 2007, 16:40

Witam,
Dzieki za odpowiedz...
Pozdrawiam

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
omnigena

autor: Paweł_Małek » 22 lip 2007, 17:50

Te pompy sa reklamowane jako polskie, a w rzeczywistosci jest to chinszczyzna.
Podobnie jak Diamond, Ferro ta cena nie bierze sie z powietrza tylko z zastosowania tandetnego montazu i materialow!
Za psi pieniadz psia robota
Najlepiej kupic pompe polskiej produkcji (Np LFP, HydroVaccum) - w razie problemow sa dostepne czesci.
Nie kupowac materialow instalacyjnych w markecie - tam 90% towaru to chinszcyzna najgorszego sortu!!!!!!

mariusz9191
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2013, 19:06
Re: Pompy cyrkulacyjne OMNIGENA-czy warto je kupic?

autor: mariusz9191 » 19 kwie 2013, 19:26

Witam,
Kupiłem 2 lata temu pompę obiegowa 25-40/180 firmy Omnigena. Wtedy zastanawiałem się czy pieniądze w wysokości koło 100 złoty nie będą wywalone w błoto. Okazało sie że pompa działa do dnia dzisiejszego bez zadnych wad. Jest to jej juz druga zima i jak narazie mnie nie zawiodła. Nawet jesli bedzie działała 2-3 lata to i tak opłaca sie bardziej kupić pompe Omnigeny niż np willo która kosztuje koło 400 zł i działać będzie może 5 lat.

Następnym zakupem była pompa WQ 1300 furia z rozdrabniaczem do wypompowywania nieczystości. Z czystym sumieniem mogę ją polecić działa już ponad rok i spisuje się świetnie.


Najnowszym nabytkiem jest zestaw hydroforowy firmy OMNIGENA pompa jy1000 + osprzet oraz zbiornik 100L omnigeny. Zamontowany mam ten zestaw na działce od marca i jak narazie jest wszystko ok.
Link do sklepu w którym kupowałem zestaw omnigena.sklep.pl

Z czystym sumieniem moge polecić ten sklep czas realizacji zamówienia bardzo szybki

Masertiger
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:30
Re: Pompy cyrkulacyjne OMNIGENA-czy warto je kupic?

autor: Masertiger » 02 kwie 2018, 10:18

Witam,

Ja mam pompę cyrkulacyjną, zastanawiam się teraz nad sterownikiem, coś takiego znalazłem firmy TECH Sterowniki urządzenie ECO-CIRCULATION:
https://www.youtube.com/watch?v=glGnQiiUwL4

Ktoś może się wypowiedzieć na temat tego urządzenia?

drezq
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2015, 22:01
Re: Pompy cyrkulacyjne OMNIGENA-czy warto je kupic?

autor: drezq » 07 paź 2018, 14:09

Właśnie do wody użytkowej to polecam Evosta 2 SAN . Jest bardzo wydajna i dobrze zbudowana. Polecam ja też za wodoszczelność (większą niż u konkurencji), co się przekłada na mniejszą awaryjność. Do tego łatwe użytkowanie i prosta możliwość połączenia w istalacji.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 211 gości

Gotowe projekty domów