mały domek

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

prawieemeryt
mały domek

autor: prawieemeryt » 21 lis 2010, 14:39

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Usiłuję uzyskać informację na temat :
Posiadam kawałek ziemi, który figuruje jako ogródek o wymiarach 9 m x 40 m. W sąsiedztwie znajdują się podobne działki należące do moich sąsiadów. W dobie kryzysu mieszkaniowego, pomyślałem,żeby "na stare lata" zbudować sobie na tej działeczce domek mieszkalny. W tej kwestii mam właśnie do Państwa pytanie, co musiałbym zrobić tj. jakie kroki przedsięwziąć aby zrealizować moje marzenie oraz gdzie ewentualnie "poszukać" projektu domu na taką działkę. Myślałem o domu z tzw. "płaskim dachem" piętrowym. Za pomoc i wszelkie sugestie z góry dziękuję !!
Pozdrawiam ; prawieemeryt

Awatar użytkownika
Brutus80
rekomendowany doradca
Posty: 245
Rejestracja: 18 sie 2010, 15:05
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:
Re: mały domek

autor: Brutus80 » 21 lis 2010, 17:09

Jeśli chce pan aby dom funkcjonował oficjalnie jako mieszkalny całoroczny to trzeba przeprowadzić normalną procedurę budowlaną.
Gmina musi panu wydać warunki zabudowy i wtedy się okaże czy można tam budować budynek mieszkalny czy tylko letniskowy.
Jeśli się zgodzą to dalej już procedura jak zawsze:
- uzgodnienie warunków dostaw mediów,
- opracowanie projektu (polecam projekt indywidualny a nie gotowy, będzie miał pan pewność, że każdy element domu jest taki jak pan chce od razu. Adaptacje gotowych projektów tak aby pasował wszystkim naszym wymaganiom często wychodzi drożej niż projekt indywidualny)
- złożenie wniosku o pozwolenie na budowę,
- budowa,
- odbiór,
- mieszkanie w domu idealnym do minimum setki :)

W przypadku gdyby gmina nie zgodziła się na budowę domu mieszkalnego całorocznego to trzeba wystąpić o zmianę kwalifikacji działki w miejscowym planie przestrzennym. Jest z tym trochę zachodu, ale czasem się udaje.
Pozdrawiam
Tomek BRUTUS Łuczak
Projekty, kosztorysy, nadzory - zapytaj.

prawieemeryt
Re: mały domek

autor: prawieemeryt » 22 lis 2010, 13:19

Super :D Właśnie takich konkretnych informacji potrzebuję. Dziękuję i pozdrawiam!

prawieemeryt
Re: mały domek

autor: prawieemeryt » 17 kwie 2013, 9:11

Witam Pana! Jakiś czas temu [ 3lata ;-) ] udzielił mi Pan porady w kwestii budowy małego domku na działce, co jednak nie powiodło mi się z różnych przyczyn.
Aktualnie posiadam mieszkanie na parterze w bloku mieszkalnym 4-rodzinnym, 1 piętrowym na wsi.Mieszkania są własnościowe. Podwórko przyległe do budynku jest w 1/4 moją własnością, bez konkretnego wytyczenia mojego placu. Zwyczajowo przyjęto,że "mój plac" jest po stronie mojej części mieszkania.Nie ma zawiązanej wspólnoty.
Interesuje mnie temat "dobudowania" "poszerzenia" mojego mieszkania. Chciałbym dobudować do bloku pomieszczenie, które włączyłbym w skład mieszkania, byłyby to 2 dodatkowe pokoje.
Pewnie wygląd bloku byłby może "dziwaczny" ale miałbym większy metraż.
Właśnie w tej sprawie mam pytanie jakie wymogi,formalności musiałbym spełnić aby zrealizować mój pomysł? Może mógłby mi Pan udzielić wskazówek ?


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów