PROBLEM Z CIŚNIENIEM W PIECU

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

molok78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 478
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:43
Lokalizacja: google
PROBLEM Z CIŚNIENIEM W PIECU

autor: molok78 » 05 kwie 2013, 20:41

Witam,jak w temacie.Piec dwufunkcyjny i nie mogę ustawić wymaganego ciśnienia.Na zimnym kotle ciśnienie powietrza w zbiorniku wyrównawczym ustawiłem na 1,2 MPa i gdy woda ma tem. 65 st. słupek od ciśnienia zaczyna wariować.Kiedy upuszczę trochę wody jest OK,ale prz ponownym rozruchu pieca ciśnienie spada poniżej wymaganego i piec przechodzi w stan awaryjny.Jak pompowałem powietrze zauważyłem że z wentyla wycieka woda... Czy to naczynie jest do wymiany ? A może coś innego ?

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: PROBLEM Z CIŚNIENIEM W PIECU

autor: AdiK » 06 kwie 2013, 0:12

molok78 pisze:Na zimnym kotle ciśnienie powietrza w zbiorniku wyrównawczym ustawiłem na 1,2 MPa

raczej 0,12MPa
ciśnienie w n.w. powinno się sprawdzać/dobijać przy zdemontowanym naczyniu lub spuszczonej wodzie, tylko wtedy mamy pewność, że ciśnienie wstępne jest takie jak wskazuje manometr na pompce
molok78 pisze:gdy woda ma tem. 65 st. słupek od ciśnienia zaczyna wariować.Kiedy upuszczę trochę wody jest OK,ale prz ponownym rozruchu pieca ciśnienie spada poniżej wymaganego i piec przechodzi w stan awaryjny.Jak pompowałem powietrze zauważyłem że z wentyla wycieka woda... Czy to naczynie jest do wymiany ?

raczej tak, i nie pompuj czasem do nowego 1,2MPa :)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: PROBLEM Z CIŚNIENIEM W PIECU

autor: Bolas » 06 kwie 2013, 19:26

Tak ja pisze kolega powyżej. Jeżeli z wentyla leci woda a nie wilgoć to naczynie na 100% ma uszkodzoną membranę.

molok78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 478
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:43
Lokalizacja: google
Re: PROBLEM Z CIŚNIENIEM W PIECU

autor: molok78 » 07 kwie 2013, 13:49

A jak mogę sprawdzić naczynie wyrównawcze czy jest sprawne ? Bo tej wody to poleciało troszkę i teraz jak staran się dopompować to już woda nie leci.

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: PROBLEM Z CIŚNIENIEM W PIECU

autor: AdiK » 07 kwie 2013, 14:00

odłącz naczynie od instalacji/kotła, nabij powietrze do np. 1,0bar, zmierz ciśnienie, odczekaj, skontroluj ciśnienie

Daimon
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwie 2013, 17:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:
Re: PROBLEM Z CIŚNIENIEM W PIECU

autor: Daimon » 16 kwie 2013, 17:41

Problem z naczyniem rozwiązany? Często brakuje powietrza w naczyniach. Tak jak koledzy pisali, naczynie 'pompuje' się zdemontowane. Tylko wtedy mamy pewność, że ciśnienie jest odpowiednie.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 203 gości

Gotowe projekty domów