Jaki piec z podajnikiem

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

vicky0019
3 - ostatnie ostrzeżenie !!!
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2012, 10:07
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: vicky0019 » 10 kwie 2013, 20:11

Od Pawlaka nie wiem. Ja osobiście kupiłam u Lazara. Z zakupu jestem zadowolona - piec z podajnikiem, który kupiłam świetnie się spisał tej zimy i liczę, że będzie się spisywał tak jeszcze bardzo długo. To co mnie zaskoczyło w tym piecu to jego oszczędność no i można w nim palić różnymi paliwami, wygląd też ma ciekawy - inny niż większość pieców, co mi się podoba, bo lubię się wyróżniać :)

Awatar użytkownika
chor_wirap
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 27 kwie 2013, 5:45
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: chor_wirap » 27 kwie 2013, 6:25

Witam. Chcę kupić piec na ekogroszek. Nie jestem pewien jaka moc pieca jest potrzebna, proszę o podpowiedź.
Dom parterowy z poddaszem 2001r. czyli raczej nowe budownictwo, pow. użytkowa 105 m2, ocieplony styropianem 10, dach wełna 12.
W domu jest podłogówka, parter: salon, jadalnia, kuchnia, korytarz i wc a na pietrze tylko w łazience, w sumie ok. 55m tej podłogówki. Kaloryfery zwykłe panelowe czy też płytowe na parterze w małej suszarni, pokoju, a na piętrze w 2 pokojach plus drabinka w łazience.
Chcę jeszcze zamontować dodatkowy kaloryfer w garażu do ewentualnego przesuszania ekogroszku gdyby zaszła taka konieczność.
Poza tym chcę zapytać jeszcze o komin, który ma wymiary 14x14, czy nie będzie za mały?

prz3kus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2013, 12:45
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: prz3kus » 29 kwie 2013, 9:05

Witam,
to i ja poproszę o poradę:
dom około 170m2 (130mieszkanie, 40 garaż kotłowania)
na dole 50m2 podłogówka + na góra łazienka 10m2
+ około 100 żeberek aluminiowych grzejnika
bojler 200Litrów (solarowy w przyszłości planuje solary ale na pewno kilka lat upłynie)
Dom ocieplony 15cm styropian, góra wełna skosy 25cm, sufit 30cm

Planuje piec z podajnikiem 17kw, czy będzie odpowiedni(na piec mam przeznaczone około 8 000zł więc nie chce tej sumy przekroczyć :))?

Oto na co spoglądam:
Skam-p Premium 17kw
SAS GRO-ECO 17 KW
Kocioł RBR 17kw

Może ktoś doradzić na co postawić i czy 17kw będzie ok

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Jarecki79 » 29 kwie 2013, 9:47

prz3kus

Jak 130m2 to pow. mieszkalna, to garażu i kotłowni przy doborze mocy kotła nie wliczamy...

Spokojnie i z zapasem będzie Skam-P Premium 12kW, większego nie potrzebujesz.

Może być z modelami sterowników:
- Iryd PID, jak ma być obsługa zaworu mieszającego, pompy c.o., cwu, cyrkulacyjnej oraz pompy za zaworem np. podłogowej. Softwerowo można obsługiwać sama pompe podłogową bez siłownika zaworu.... za dopłatą 45zł czujnik pogodowy, za 100zł panel domowy...

- Cobra, ale ona w podstawowej wersji obsługuje 2pompy c.o. i ładująca bojler. Jak ma byc obsługa zaworu, pompy za zaworem na podłogówke i cyrkulacyjnej, to trzeba dokupić za 369zł moduł alligator

- internetowy Bruli ze spalaniem grupowym, obsługuje 3pompy, c.o., ładująca bojler i trzecią można wybrac podłogową. Ten sterownik nie obsługuje siłownika zaworu, ma natomiast w standardzie czujnik zewnętrzny i wewnętrzny, spora zaleta to obsługa i wizualizacja przez internet.

W sprawie oferty zapraszam do kontaktu na priva.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 01 maja 2013, 8:43

Oprócz kotła jareckiego proponuję wziąć pod uwagę również RBR-Ekouniwersal 11kW ze sterownikiem internetowym eCoal w standardzie.
Jak Skam 12kW tak i RBR 11kW będą wystarczającymi jednostkami grzewczymi dla kolegów
chor_wirap i prz3kus.
DTRki dostępne do ściągnięcia na: www.karoka.eu

Wrzosek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 02 paź 2011, 20:59
Lokalizacja: Płock
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Wrzosek » 01 maja 2013, 13:19

co do sterownika eCoal mogę śmiało polecić.

Szymon_34
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2013, 9:57
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Szymon_34 » 08 maja 2013, 10:38

Witam.

Poproszę o poradę

Mój dom to 140m2 mieszkalnych i ok. 40m2 Kotłownia+garaż.
Jest to dom parterowy bez mieszkalnego poddasza planuje założyć 10 grzejników + 30 m2 podłogówki + jeden grzejnik w garażu bojler 200L.
Dom nowy murowany z Porotherm 25 P+W ocieplony 20cm styropianu, 20cm styropianu na podłogi i 20 cm wełny na strop, podam że strop drewniany. Do tego ogna oknoplast winergetic premium system 3-szybomy, 8-komorowy. W przyszłości jeśli zajdzie taka potrzeba to zagospodaruje poddasza jednym pokojem około 20m2.

Proszę o pomoc w doborze pieca z podajnikiem na ekogroszek, byłem pewny że piec o mocy 15KW będzie odpowiedni do mojego domu ale hydraulik poleca piec około 20KW, skożystałem także z konfiguratora zamieszczonego na stronie Zębca i dostałem odpowiedź że potrzebuje pieca o mocy około 25KW. Proszę o pomoc.

Moje typy to piece od producentów:
Zębiec
Galmet
Kostrzewa

Proszę o opinie i polecenie może jakiegoś innego producenta

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Jarecki79 » 08 maja 2013, 11:45

Na 140m2 pow. użytkowej nie potrzebny większy kocioł jak 12kW dla nowego, docieplonego budownictwa.

15-17kW jest już z bardzo sporawym zapasem mocy a 20 czy 25kW, to komuś z polecających takie wielkości 5-ej klepki brakuje albo chce sobie kasę nabić większą prowizją a później niech się klient męczy.

12kW przy nowym budownictwie spokojnie to ogrzeje.
Ja polecić mogę Skam-P Premium 12kW np. z Irydem PID, obsługą 4pomp (co,cwu, cyrkulacja, podłogowa) oraz zaworu mieszającego.... czy z internetowym Bruli z obsługą przez neta, 3pomp (np. co, cwu, podłogowa)....

Jak chcesz mieć deko większy kocioł to max. Skam-P Premium 17kW, choć uważam to za przesadę przy nowym, docieplonym budownictwie, gdzie jest raptem 140m2 pow.użytkowej do ogrzania.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 11 maja 2013, 22:50

Podzielę zdanie kolegi jareckiego, na 130 czy 140m2 domku z takim ociepleniem to instalatorowi musi 5-ej klepki brakować :)
Koledze prz3kus to samo pisaliśmy Skam12 lub RBR 11kW na taki metraż, ze względu na sterownik internetowy eCoal wybrał i zamówił sobie u mnie RBRa, wczoraj miał dostawę,
Sam używam takiego kociołka na 135m2 starego domu i więcej stoi jak pracuje czego mogłem doświadczyć na końcówce zimy.
Obecnie jak co roku grzeje tylko CWU.
Już widzę że spalanie dobowe ( CWU ) jest niższe o jakieś 0,6kg/dobę niż w poprzednim starym 5-cio letnim kotle pleszewskim 19kW.
Kilka lat temu kiedy moja wiedza o kotłach była niższa niż obecnie teraz poszukujących dałem się nabrać producentowi na 3 razy za duży kocioł,

sleza
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2013, 22:10
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: sleza » 14 maja 2013, 11:17

Witam,jestem na etapie wymiany kotła miałowego.Proszę o podpowiedź jaki kocioł nabyć,piec w piwnicy,mieszkanie ok 90m2 na piętrze,pod strychem.Zastanawiam się czy kupić kocioł z podajnikiem ślimakowym czy tłokowym,najlepiej z możliwością spalania węgla i drewna.Mile bym widział możliwość kontroli zdalnej przez sieć.Czy Skam-P Premium 12kW by był odpowiedni? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Jarecki79 » 14 maja 2013, 14:19

sleza pisze:Witam,jestem na etapie wymiany kotła miałowego.Proszę o podpowiedź jaki kocioł nabyć,piec w piwnicy,mieszkanie ok 90m2 na piętrze,pod strychem.Zastanawiam się czy kupić kocioł z podajnikiem ślimakowym czy tłokowym,najlepiej z możliwością spalania węgla i drewna.Mile bym widział możliwość kontroli zdalnej przez sieć.Czy Skam-P Premium 12kW by był odpowiedni? Pozdrawiam i proszę o pomoc.


Rozumiem,że to jakaś kamienica, gorzej ocieplona i będą straty na przesyle piwnica-piętro.
Ew. starsze, słabo izolowane budownictwo.
Wówczas skam-p premium 12kW będzie ok, może być z internetowym sterownikiem Bruli

Jak lepiej izolowane, to mniejszą jednostką jest 7kW

sleza
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2013, 22:10
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: sleza » 14 maja 2013, 16:10

Dziękuję za odpowiedź,t,o mieszkanie w starej kamienicy więc kupię kocioł 12kw,Mam jeszcze dylemat czy podajnik ślimakowy czy tłokowy,u sąsiada byli ludzie z Pleszewa i powiedzieli mu że się odchodzi od ślimaków.Osobiście nie łykam gadek sprzedawców bo reprezentuja interes własnej firmy.Dlatego proszę o wasza opinię na ten temat.pozdrawiam

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: karoka65 » 14 maja 2013, 16:50

Pieprzą głupoty.
Zdecydowanie ślimak.

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: Jarecki79 » 14 maja 2013, 20:01

sleza pisze:Dziękuję za odpowiedź,t,o mieszkanie w starej kamienicy więc kupię kocioł 12kw,Mam jeszcze dylemat czy podajnik ślimakowy czy tłokowy,u sąsiada byli ludzie z Pleszewa i powiedzieli mu że się odchodzi od ślimaków.Osobiście nie łykam gadek sprzedawców bo reprezentuja interes własnej firmy.Dlatego proszę o wasza opinię na ten temat.pozdrawiam


Karoka celnie i dosadnie odpowiedział bez owijania w bawełnę :)

Wybrać ślimak II-ej generacji, mały żeliwny lub mały z głowicą obrotową zewnętrzną i ślimakiem z przeciwzwojem. Palniki spalają miały i groszki, więc paliwa podobne do tłoków, można też bawić się w miksy z ziarnem owsa czy pelletem. Zaletą ślimaka jest bardziej precyzyjne dawkowanie a za tym idzie lepszy proces spalania, bardziej czysty, nie ma kłopotów z wygaszaniem, szczególnie w trybie letnim, są większe kosze zasypowe.

Jedyna aktualnie zaleta tłoka to mocny mechanizm, ale obecnie w tłokach też są zawleczki, więc... kosze mniejsze, problemy z wygaszaniem i sadzami przy pracy na małych mocach. Na małe budownictwo tłoka bym na dzisiejsze czasy nie polecił.

sleza
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2013, 22:10
Re: Jaki piec z podajnikiem

autor: sleza » 15 maja 2013, 20:03

Dzięki,a więc zdecydowane-ślimak.pozdrawiam serdecznie


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

Gotowe projekty domów