Maty kapilarne w gotowym mieszkaniu

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

teczowymieszkaniec
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2013, 18:22
Maty kapilarne w gotowym mieszkaniu

autor: teczowymieszkaniec » 06 kwie 2013, 18:28

Witam,
mam gotowe juz mieszkanie w ktorym mieszkam od kilku lat. Chcialbym zmienic ogrzewanie w salonie tak aby pozbyc sie klasycznego grzejnika. Moj wybor padl na maty kapilarne. Nie jestem jednak pewien czy mozna cos takiego zastosowac majac ogrzewanie CO z sieci? Czy potrzebny jest jakis 2gi obieg? Moge do zasilania mat uzyc przewodow, ktore zasilaja obecny grzejnik?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Maty kapilarne w gotowym mieszkaniu

autor: Bolas » 06 kwie 2013, 18:56

Maty potrzebują podniesienia podłogi gdyż rury umieszcza się w wylewce. Może potem się okazać że do salonu wchodzisz po schodku - dobry sposób na teściową - gwarantowany złamany palec.
Nim zaczniesz planować i marzyć zajdź do administratora lub zarządcy budynku i zapytaj o zgodę bo na takie rzeczy będziesz ją musiał mieć. Poza tym ogrzewanie podłogowe pracuje na niskim parametrze będziesz oprócz zalania rurek musiał dać ogranicznik temperatury jeżeli przepływ w rurach będzie ok obędzie się bez pompki.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Maty kapilarne w gotowym mieszkaniu

autor: Enerbau » 06 kwie 2013, 23:38

teczowymieszkaniec pisze:Witam,
mam gotowe juz mieszkanie w ktorym mieszkam od kilku lat. Chcialbym zmienic ogrzewanie w salonie tak aby pozbyc sie klasycznego grzejnika. Moj wybor padl na maty kapilarne. Nie jestem jednak pewien czy mozna cos takiego zastosowac majac ogrzewanie CO z sieci? Czy potrzebny jest jakis 2gi obieg? Moge do zasilania mat uzyc przewodow, ktore zasilaja obecny grzejnik?


Po co taka akcja. Nie prościej jest założyć w salonie powierzchniowe ogrzewanie na podczerwień?
Wystarczy na podłodze rozłożyć karbonowe folie grzewcze i podłączyć je do termostatu. Na foliach można ułożyć panele, albo gotowy parkiet. Szczegóły montażu i informacje o systemie można znaleźć na naszej stronie internetowej. Do instalacji tego typu ogrzewania nie potrzeba niczyjej zgody. Nie trzeba też dokonywać żadnych przeróbek w substancji budowlanej, za wyjątkiem ekstra puszki dla termostatu i wykucia rowków dla przewodów zasilajacych. O komforcie użytkowania nawet nie wspomnę...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Maty kapilarne w gotowym mieszkaniu

autor: Bolas » 07 kwie 2013, 12:29

Nawet kuć nie trzeba :)
Obrazek


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów