Oczyszczalnie firmy KESSEL,a może RAWATEK?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Oczyszczalnie firmy KESSEL,a może RAWATEK?

autor: aseba » 18 lut 2013, 19:20

Jak w temacie,czy w ogóle w naszym kraju (bo na tym forum nic nie wyczytałem o owych cackach) jest jakis użytkownik tych oczyszczalni??? RAWATEK tez sporo kosztuje,ale na ich stronie jest tylko tel. kom. http://www.czystyzysk.eu ,czyżby to jakś firma krzak? Za to KESSEL,kontakty,sieci dystrybutorów,korzenie bawarskie brzmi poważnie. Jest tylko jeden mankament (nie tylko KESSEL) co zrobić,gdy na razie jest dwoje mieszkańców,a za pare lat może byc czworo? Na stronie KESSEL nowy system INNO-CLEAN przechodzący tak jak by w stan czuwania,aydaje się być super rązwiązaniem,ale jak to się ma gdy dwukrotnie mniejsza jast owa liczba mieszkańców od najmniejszej jaką mają w ofercie...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Oczyszczalnie firmy KESSEL,a może RAWATEK?

autor: Bolas » 20 lut 2013, 20:21

Nie ma znaczenia jeżeli jest mniejsza ilość mieszkańców tu chodzi bardziej o wydajność czyli ile ścieków jest w stanie przerobić oczyszczalnia.

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: Oczyszczalnie firmy KESSEL,a może RAWATEK?

autor: aseba » 21 lut 2013, 10:51

porozmawiałem z przedstawicielem i zna przypadki gdzie RLM4 chodziła przy 3osobach,ścieki to ona przerobi w mojej sytuacji,ale co się dzieje,gdy jest za mało ścieków? Z tego co wiem to oczyszczalna musi mieć ścieki w celu prawidłowej pracy. Ciekawe jaką ilość ścieków l/osobę/dobę przyjeła firma KESSEL w celu określenia typoszeregu.

bob50
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2009, 11:50
Re: Oczyszczalnie firmy KESSEL,a może RAWATEK?

autor: bob50 » 03 kwie 2013, 11:17

mam oczyszczalnię od firmy Aquaeco - oni z kolei liczą 150 l/os. kiedy nie jest znane zużycie wody w międzyczasie też powiększyła mi się rodzina z 2 os. do 5 :), oczyszczalnia, która mam jest przewidziana do 6 os., lub do 900l/d, więc spokojnie daje radę (rzeczywiste zużycie wychodzi mi bez podlewania trawnika od 90 do 110 l/d). kiedy zjeżdża się rodzina na imieniny czy inną popijawkę też nie ma problemu, jak dotąd ścieki się nie przelały

Morgie
lubie spamować
Posty: 41
Rejestracja: 16 maja 2013, 9:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Oczyszczalnie firmy KESSEL,a może RAWATEK?

autor: Morgie » 06 sie 2013, 10:40

aseba pisze:Jak w temacie,czy w ogóle w naszym kraju (bo na tym forum nic nie wyczytałem o owych cackach) jest jakis użytkownik tych oczyszczalni??? RAWATEK tez sporo kosztuje,ale na ich stronie jest tylko tel. kom. http://www.czystyzysk.eu ,czyżby to jakś firma krzak? Za to KESSEL,kontakty,sieci dystrybutorów,korzenie bawarskie brzmi poważnie. Jest tylko jeden mankament (nie tylko KESSEL) co zrobić,gdy na razie jest dwoje mieszkańców,a za pare lat może byc czworo? Na stronie KESSEL nowy system INNO-CLEAN przechodzący tak jak by w stan czuwania,aydaje się być super rązwiązaniem,ale jak to się ma gdy dwukrotnie mniejsza jast owa liczba mieszkańców od najmniejszej jaką mają w ofercie...



A patrzyłeś na firmę ekopan? (http://www.ekopan.pl)
Też mają ciekawą ofertę ;)

inka7
Re: Oczyszczalnie firmy KESSEL,a może RAWATEK?

autor: inka7 » 13 sie 2013, 15:40

najważniejsze to poprawnie zaprojektowana i prawidłowo wykonana instalacja kanalizacyjna jeśli to będzie spełnione to nie będzie [url]problemów z kanalizacją[/url]


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów