Witam i proszę o radę!

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

paulunia
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2007, 15:41
Lokalizacja: 3miasto
Witam i proszę o radę!

autor: paulunia » 08 cze 2007, 15:47

Załozyłam konto na forum bo jestem bardzo młodą osobą-mam 19 lat i za 2 tygodnie rusza budowa mojego pierwszego,własnego domku (www.studioatrium.pl dom-gl 253 Sandra).Mam na koncie przeznaczone na ten cel 200 tysięcy złotych i nie wiem czy starczy.Wykonawca stwierdził,że zmieści się w stanie pod klucz-razem z pomalowaniem ścian i zrobieniem łazienek i robocizną w 140 tysiącach,ale mi się wydaję to troszkę nierealne biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny i czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy to jest wogóle możliwe??

maczopk63
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:06
Lokalizacja: Małopolskie

autor: maczopk63 » 13 cze 2007, 17:03

Witam

W jakiej technologi będzie budowany dom ? Tradycyjny czy konstrukcja szkieletowa ?
Najwięcej kosztuje wykończenie - kafle za 14 zł za metr kwadratowy czy za 200 zł?
Instalacje w miedzi czy w plastiku? Jakie ogrzewanie piec kondensacyjny czy zwykły ?
Dachówka ceramiczna czy blachodachówka?
W kosztorysach liczą roboczo-godzinę po 8,40zł/h lub mniej. Za takie pieniądze nie moge znaleźć nikogo nawet do kopania rowów. Stawka dla niewykwalifikowanego robotnika na czarno to min 10 zł/h. Doby majster z narzędziami to min 35zł/h
Do projektu powinien być dołączony kosztorys - wraz z stawkami na podstawie których został wyliczony. Porównaj stawki z rynkiem na którym budujesz.
Taki dom jak w projekcie to min 2500 do 3500 za 1 m2 - pod klucz nie licząc ogrodzenia działki i wykończenia podjazdów i ogrodu.

Powodzenia

maczok63


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów