Ocieplenie ściany poddasza od wewnątrz.

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Greenday
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:20
Ocieplenie ściany poddasza od wewnątrz.

autor: Greenday » 28 sty 2013, 17:38

Witam jestem na etapie ocieplania ścian poddasza które znajdują się od strony wschodu i zachodu ściany są zrobione z pustaka żużlowego 12cm. chce zaadoptować mieszkanie do celów mieszkalnych nie wiem jednak jaką ilością wełny i jak ocieplić tą sciane. dodam również ze zostało mi pare wałków unimaty (ISOVER 15 cm )z ocieplania poddasza czy jest szansa na wykorzystanie ich na ocieplenie tych ścian. Dziękuje i pozdrawiam ;)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ocieplenie ściany poddasza od wewnątrz.

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 sty 2013, 17:41

Oczywiście - tylko dwie kwestie - koniecznie wentylacja mechaniczna, najlepiej z odzyskiem ciepła ( na poddaszu naturalnej wentylacji się nie zrobi) i paroizolacja. Jak na zdjęciu.

Obrazek

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: Ocieplenie ściany poddasza od wewnątrz.

autor: MistrzJan » 29 sty 2013, 16:33

Tomaszu, zrobi się . Wymaga to wiedzy i dużej staranności wykonania. Np. nawiew, ocieplenie komina i wywiewek ( różne rodzaje). To prawda ,że najlepiej wymusić i odzyskać.Jan.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Ocieplenie ściany poddasza od wewnątrz.

autor: Enerbau » 31 sty 2013, 3:22

A jakie ma być ogrzewanie?

Greenday
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:20
Re: Ocieplenie ściany poddasza od wewnątrz.

autor: Greenday » 04 lut 2013, 17:54

Ogrzewanie to CO+w przyszłości kominek .

KatarzynaS
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:36
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie ściany poddasza od wewnątrz.

autor: KatarzynaS » 29 mar 2013, 8:43

Greenday pisze:Witam jestem na etapie ocieplania ścian poddasza które znajdują się od strony wschodu i zachodu ściany są zrobione z pustaka żużlowego 12cm. chce zaadoptować mieszkanie do celów mieszkalnych nie wiem jednak jaką ilością wełny i jak ocieplić tą sciane.


Każdy rodzaj wełny mineralnej ma swoje zastosowanie. Wełna o innych właściwościach przeznaczona jest do ocieplania dachów, a inna na ściany zewnętrzne (ocieplenie od wewnątrz i na zewnątrz też ma znaczenie). Proszę sprawdzić, czy dana wełna może zostać zamontowana w danej przegrodzie budowlanej. Odpowiednie oznaczenia oraz opis powinien być widoczny na opakowaniu. Jeśli nie to należy poszukać informacji na stronach producenta, dział techniczny.
Służę pomocą
e-Rzecznik KI


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów