Mała łazienka - jak ją urządzić

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dodamto1
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2013, 17:49
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: dodamto1 » 07 sty 2013, 18:11

Postawiłabym przede wszystkim na funkcjonalne meble, może szafki wiszące?

stoldecor
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: stoldecor » 08 sty 2013, 10:15

Konsola łazienkowa lub stylizowana szafka idealnie będzie prezentowała się nawet w najmniejszej łazience. Wykonujemy ekskluzywne meble do łazienek i salonów na żądany wymiar i w dowolnym kolorze oraz stopniu połysku. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą: http://stylowe.eu.pl/



Obrazek

glazura
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2013, 10:31
Lokalizacja: Zawiercie
Kontaktowanie:
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: glazura » 16 sty 2013, 8:49

Mała łazienka to nie znaczy, że musisz mieć małe płytki zobacz aranżację łazienki z płytką Olimpia Beige

Obrazek

marekst
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:23
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: marekst » 16 sty 2013, 11:28

Ja mam łazienkę 1.40 x 2m, też miałem dylemat czy wanna czy prysznic, cały czas była opcja, że prysznic, aż wkońcu przy kupnie jednak zdecydowaliśmy się na wannę i to był strzał w dziesiątkę. Dodatkowo zamontowałem panel ścienny z deszczownicą i mam to samo co w prysznicu a dodatkowo czasem mogę usiąść w cieplutkiej wodzie.

Oczywiście mała pralka jest + mała umywalka, ale wszystko ładnie się komponuje z płytkami Leandra (duże, szerokość 60cm)

-----------------------------------------------
Polecamy części do silników cummins, a także części do silników Deutz, posiadamy również w ofercie części do silników perkins oraz części do silników volvo

Damaran
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2013, 21:05
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: Damaran » 17 sty 2013, 15:34

Grunt to dobrze wszystko rozplanować i mieć pomysł na to po co mi ta łazienka potrzebna. Jeśli ktoś dysponuje małą przestrzenią to bez celowe będzie pakowanie w łazienkę wszystkich dostępnych rozwiązań.

1,4x2,1 - także taką mam i też będzie wanna, umywalka 60 cm, pralka 60 cm (płytka) i zostaje mi prawie cała niezagospodarowana ściana na której znajdzie się wieszak na ręczniki i szlafroki. Kosz na bieliznę będzie mąły, 40 cm na 18-20, a drugi w szafie w przedpokoju, odpowiednio odcięty od reszty ubrań. Dzięki temu pogodzimy wszystkie aspekty dot. odkładania brudnych ubrań dla 3 osobowej rodziny.

Zgadzam się na pewno do dużego lustra. Warto wykorzystać puste ściany na tego typu element, oraz kwestia szklikiownych nie za dużych płytek... dodają uroku. Ale warto też szukać rozwiązań w mozaikach np. 2-3x10 cm

24bud
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2012, 8:25
Kontaktowanie:
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: 24bud » 06 lut 2013, 12:27

Lustro o w małej łazience będzie pełniło kluczową rolę,ponieważ podobnie jak jasny kolor płytek- optycznie powiększy i rozświetli nasze pomieszczenie. Zamiast wanny można pomyśleć także o węższym brodziku 45-60cm.

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: UNICOM » 10 lut 2013, 22:09

Wszystko zalezy jaka powierzchnie ma ta lazienka. Ja robiac lazienke 0.9 x 2.4 upchalem wszystko co potrzebne bylo w lazience.

Na poczatku mialo to byc tylko WC, ale po modyfikacjach zrobilo sie lazienke. Pierwsze to zmienilo sie wejscie. Wywalilo drzwi i postawilo scianke a wejscie zrobilo sie z boku.

I wchodzac do lazienki na lewo byla kabina prysznicowa, na wprost umywalka z lustrem a na prawo kibil i grzejnik.
UNIKOM WSZELKIEJ PRACY!!!!

speeker
lubie spamować
Posty: 127
Rejestracja: 13 cze 2009, 22:46
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: speeker » 06 mar 2013, 14:17

niestety z tymi małymi to najwięcej kłopotu, ale na szczęście w sieci jest mnóstwo porad jak taką łazienkę urządzić. Tylko mnie jedna rzecz martwi, że mało miejsca na kosmetyki, jakieś półki, a ja tego mam od groma. Za to w takich przypadkach z pomocą przychodzą różni producenci, jak Noclaf, fajne rzeczy mają, a dzięki kastomizacji można dowolnie składać poszczególne elementy. A w przypadku małych łazienek to jest idealne rozwiązanie.

Miaukowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2013, 16:21
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: Miaukowska » 11 mar 2013, 8:03

Ja mam małą łazienkę, korzystałam z ich usług http://glasskol.com/ i dałam radę... a wlasciwie to jest pięknie :)

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: UNICOM » 15 mar 2013, 20:19

bez przesady, zeby urzadzic mala lazienke wystarczy troszke wyobrazni i na to nie potrzeba architekta czy dekoratora bo oni tylko kase za nic wezma.

A w malej lazience wszystko da sie przerobic (jak w kazdej) tylko trzeba wiedziec gdzie jest tylko odplyw kanalizacji. Reszte mozna przerabiac jak sie tylko chce.
UNIKOM WSZELKIEJ PRACY!!!!

Danak19

autor: Danak19 » 09 sty 2014, 16:36

Nowoczesny styl aranżacji łazienki jest konsekwencją modnego ostatnio trendu prostych i surowych wnętrz. Lepszy efekt uzyskamy stosując stonowane dodatki. W poszukiwaniu ciekawych inspiracji warto zajrzeć www.kreocen.pl/kreowskaz/2014/styczen.html?page=28

koset
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2014, 9:38
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: koset » 31 sty 2014, 11:58

Właśnie zakupiłem mieszkanie i też mam bardzo małą łazienkę bo około 4m2. Zrezygnowałem z pralki, którą dam w zabudowie w kuchni i spokojnie po dobrym rozplanowaniu mieści mi się wanna 180cm umywalka z szafką i lustrem oraz wc na stelażu. Także uważam, że wystarczy trochę poprzeglądać internet i rozplanować sobie, a można wiele spraw załatwić samemu.

magda10
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 28 sty 2014, 9:30
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: magda10 » 31 sty 2014, 14:19

W małej łazience nie możemy zapominać odpowiednim oświetleniu. Najczęściej jest jedynym źródłem światła w tym pomieszczeniu, a dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu może ją optycznie powiększyć, a przecież o to nam chodzi ;) Polecam całą serię lamp łazienkowych Splash: http://www.ebritop.pl/Nasze-produkty,16 ... lazienkowe. Sama mam takie w domu i nie dość, że dobrze doświetlają moją małą łazienkę w bloku, to światło jest nieprzekłamane i spokojnie mogę malować w łazience przy lustrze :)

homik81
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2014, 15:44
Lokalizacja: Oleśnica
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: homik81 » 05 lut 2014, 15:57

Wracając do płytek. Myślę, że do małej łazienki idealnie pasuje mozaika basenowa. Wypełnia przestrzeń nie dominując w niej. W internecie jest wiele rodzajów i niskie ceny. Warto przemyśleć
mosaic-eurostone.com

demotywator
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 10 maja 2012, 13:19
Re: Mała łazienka - jak ją urządzić

autor: demotywator » 19 lut 2014, 14:19

Ciekawa jest ta dyskusja czy wanna czy prysznic. Szczerze mówiąc, to nie widzę tego, że w łazience 1,4 na 2 jest normalna wanna. Jestem nienajmniejszym gościem i wanienka najwęższa na rynku to żaden komfort mówiąc szczerze.

Jeśli wanna to raczej nie prostokątna a taka "łezka" (trójkątna) p. Leda POOLSPA. A jeśli prysznic, to warto przemyśleć odpływ liniowy zamiast brodzika może..?

Pomysły na małą łazienkę znajdziecie w każdym serwisie wnętrzarskim. Ja polecam blog: http://www.blog.lazienkizpomyslem.pl/jak-urzadzic-mala-lazienke-przykladowe-aranzacje/


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów