Okno dachowe kopuła - same problemy!!!

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

barlaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2013, 14:08
Okno dachowe kopuła - same problemy!!!

autor: barlaj » 11 mar 2013, 0:04

Witam Wszystkich.
Mieszkam w apartamencie na ostatnim piętrze budynku wybudowanego przez dewelopera.
W przejściu między główną sypialnią a łazienką ktoś wymyślił sobie w suficie okno w kopule aluminiowej i o ile latem za bardzo mi to nie przeszkadzało( jedynie światło słoneczne od świtu do zmierzchu bez możliwości zaciemnienia) to od jesieni zaczęły się pojawiać pierwsze problemy.
W czasie deszczu i silnego wiatru hałas jest niesamowity, bębniący deszcz i wiatr nie daje spać w nocy.
Zimą do tego dochodzi wieczne skraplanie się wody na aluminium z którego jest cała kopuła, i zacieki na ścianach pod nią.Całe mieszkanie jest ciepłe ale sypialnia z tym oknem wychładza się bardzo szybko.Próbowałem zatrzymać ciepło dając tymczasowo we wnękę pod kopułą styropian i dzięki temu ciepło tak nie ucieka ale za to woda skrapla się nadal i pojawia się pleśń na ścianie powyżej styropianu.
Moje pytanie jest takie - Czy jest możliwość że deweloper może usunąć to okno, jeśli nie czy jest jakiś skuteczny sposób na wykonanie izolacji od środka? może wypełnić kopułę pianką izolacyjną a pod nią dać płytę gipsową, tylko czy wtedy nadal nie będzie problemu z wodą i czy nie pójdzie ona w ściany?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Okno dachowe kopuła - same problemy!!!

autor: Enerbau » 11 mar 2013, 11:18

Wstaw kolego jakieś zdjęcia. Jest tu na forum kilku specjalistów, to coś doradzą lub pisz do IWUBE.
Wilgoć będzie w tych miejscach gdzie jest zimno. Tam osadza się para wodna. No, a potem to już grzyb. Można by zaizolować to miejsce i dać np. ogrzewanie sufitowe foliami karbonowymi. żeby ta powierzchnia była zawsze ciepła.

Obrazek

Ale niech się wypowiedzą jeszcze inni.






Nie po to izolujemy, by robić centralne.

barlaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2013, 14:08
Re: Okno dachowe kopuła - same problemy!!!

autor: barlaj » 11 mar 2013, 19:49

Dziękuję za odpowiedź.
Dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem dewelopera i powiedział że okno jest dlatego że wg norm pokój byłby niedoświetlony i to okno musi być.Rozwiązanie które mi zaproponował to zrobienie szczelnej ramy z podwójną przyciemnianą szybą. Nie wiem czy to zda egzamin, wolałbym dać izolacje i płytę gipsową. Na chwilę obecną wygląda to tak jak na zdjęciu.
Obrazek

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Okno dachowe kopuła - same problemy!!!

autor: Enerbau » 11 mar 2013, 20:01

Jeżeli będzie przyciemniana szyba to według normy, jak mówi deweloper, pokój nie będzie doświetlony. Jakaś paranoja.











Nie po to izolujemy, by robić centralne.

barlaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2013, 14:08
Re: Okno dachowe kopuła - same problemy!!!

autor: barlaj » 11 mar 2013, 22:13

Chodziło mu o to że stawiając budynek musieli spełnić takie normy.Natomiast ja próbowałem wywalczyć usunięcie okna między innymi dlatego że w sypialni jest za jasno szczególnie latem i nie ma możliwości zasłonięcia więc on na to że wstawią mi szybę przyciemnioną w szczelnej ramie poniżej okna istniejącego.Zgodzę się jednak z tym że to jakaś paranoja. Mogę oczywiście zrobic coś we własnym zakresie tylko czy nic nie będzie się działo jeśli dam np. izolacje na grubość całej ścianki pod kopułą i zabuduje od dołu płytą gipsową?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Okno dachowe kopuła - same problemy!!!

autor: Enerbau » 12 mar 2013, 0:43

Jest tylko jedna możliwość aby zlikwidować, to okno (przynajmniej optycznie). Należy wnękę okienną
wyłożyć folią paroizolacyjną o wartości współczynnika sd 200 (żadną inną typu 200 !!!) oraz wypełnić wnękę wełną mineralną i od spodu uszczelnić folią paroizolacyjną. Wszystkie połączenia muszą być 100 % szczelne. Do uszczelnienia należy zastosować odpowiednią taśmę klejącą przeznaczoną do uszczelniania paroizolacji. Od spodu przykręcić płytę typu fermacell. Oczywiście musi byc wcześniej wykonana konstrukcja nośna. Na styku płyty fermacell i sufitu musi być zachowana 5 mm szczelina, którą należy wypełnić akrylem. Później można zaszpachlować, zagruntować i pomalować płytę.
Po wyschnięciu należy pomalować cały sufit, aby nie było widać miejsca naprawy.

barlaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2013, 14:08
Re: Okno dachowe kopuła - same problemy!!!

autor: barlaj » 12 mar 2013, 20:01

Dziękuję bardzo za zainteresowanie i pomoc. Właśnie o taką fachową poradę mi chodziło.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości

Gotowe projekty domów