Jak uszczelnić kaloryfer w łazience

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

walsza
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2013, 12:13
Jak uszczelnić kaloryfer w łazience

autor: walsza » 04 mar 2013, 12:40

Witam

Od 4 lat mam w domu jednorodzinnym na piętrze w łazience zamontowany kaloryfer drabinkowy. Niedawno zauważyłem niewielkie wycieki i przerdzewienia na ich skutek, w lewej górnej części kaloryfera . Wycieka spod takiej srebrnej płaskiej śruby, która jak wspomniałem jest na samej górze tego słupka. Jak wiecie , na drugim słupku kaloryfera na górze jest taki zaworek do odpowietrzania. Z tym elementem jest ok.
Chcę uszczelnić pakułami tą felerną płaską śrubę. Mam taki plan ! Wyprostujcie mnie koniecznie, jeśli jest zły. U dołu tego kaloryfera tam gdzie woda wypływa jest zawór na imbus zamaskowany metalową zaślepką, więc zakręcam ten zawór imbusem. Po drugie zamykam na dojściu wody takie plastikowe wyskalowane 6 cyframi pokrętło do regulacji temperatury na 0. To chyba termostat czy tak jakoś. Ogrzewanie na kotle wyłączone. Odkręca tą płaską srebrną śrubę z wierzchołka lewego słupka no i............ woda wytryśnie pod ciśnieniem pod regipsowy sufit, czy nic się nie będzie działo?Gwint wykręconej śruby owijam pakułami , lekko smaruję tawotem i wkręcam. Reszta wiadomo. Proszę pilnie o ocenę , czy dobrze planuję ?
walsza

miki_110
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Jak uszczelnić kaloryfer w łazience

autor: miki_110 » 04 mar 2013, 14:30

generalnie dobrze. tylko wydaje mi się że ten nypelek to ma płaską uszczelkę więc po co owijać go konopią? lepiej wykręcić zmienić uszczelkę na nową i wkręcić.
A jak pozamykasz na zasilaniu i powrocie to żadne ciśnienie nie tryśnie w sufit. Co najwyżej wyleje się pół szklanki wody i na to trzeba być przygotowanym - czyli wystarczy szmata na podłodze.

walsza
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2013, 12:13
Re: Jak uszczelnić kaloryfer w łazience

autor: walsza » 04 mar 2013, 16:55

Piszesz o dwóch zaworach imbusowych. Na moim kaloryferze jest tylko jeden dla odpływu , a tam, gdzie woda dostaje się do kaloryfera nie ma zaworka imbusowego, tylko na gwincie nakręcony danfoss i tyle. Swoją drogą, jak woda może płynąć skoro gdy ogrzewam dom i chcę wyłączyć z użytkowania jakikolwiek kaloryfer, to zakręcam danfoss i po jakimś czasie kaloryfer zimny. Dlatego wnioskuję, że zamykam dopływ od gdzieś tam znajdującego się kotła.
walsza

IWUBE
Re: Jak uszczelnić kaloryfer w łazience

autor: IWUBE » 04 mar 2013, 18:11

zrób zdjęcie to pomożesz kolegom ci pomóc

miki_110
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Jak uszczelnić kaloryfer w łazience

autor: miki_110 » 04 mar 2013, 21:15

vlepek pisze:Jesli dasz na 0 to nic to Ci nie da poniewaz zawor nadal bedzie otwarty,tylko glowica bedzie skrecona na 0.


vlepek - cenna uwaga. Jeśli dasz na "0" (zero) na danfossie to oczywiście wystarczy i zawór będzie zamknięty ale pod warunkiem że w pomieszczeniu będziesz miał w miarę ciepło (18 stopni zupełnie wystarcz - bo przy tej temperaturze ustawienie na zero zamyka zawór, zaś w temp. poniżej 10 chyba coś tam zaczyna puszczać jako zabezpieczenie przeciw zamarzaniu grzejnika).

Pozdrawiam i wymień tą uszczelkę i będzie po kłopocie.

walsza
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2013, 12:13
Re: Jak uszczelnić kaloryfer w łazience

autor: walsza » 05 mar 2013, 14:11

Bardzo dziękuję Tobie jak i innym z forum za pomoc. Tak więc zmierzyłem się z problemem i sprawa dla mnie cieniasa w tym temacie okazała się łatwa. Rano pojechałem zakupić tę uszczelkę do specjalistycznej firmy zajmującej się sprawami grzewczymi. Okazuje się ,że należy kupić za jedyne 5 zł taki cały z małą gumową uszczelką, nazwę go korek z gwintem. Z kaloryferem postąpiłem jak pisałem wcześniej ,po czym kluczem 22 odkręciłem wadliwy korek. Nie do wiary ale z kaloryfera nie wylało się nawet pół szklanki! Nic się nie wylało! Nowy koreczek na wszelki wypadek potraktowałem niewielką ilością pakuł , bo gwint krótki i wkręciłem w kaloryfer. Mam nadzieję ,że po temacie. Dzięki i pozdrawiam !
PS: Z tym Danfosem to oczywiście masz rację! On się uaktywnia nawet jak jest zamknięty ,ale tak jak pisałeś, dopiero w okolicach -2 stopnie by wykluczyć zamarznięcie wody w grzejniku.
walsza


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 48 gości

Gotowe projekty domów