Rury kanalizacyjne a działka budowlana

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

paput
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2013, 19:28
Lokalizacja: Puławy
Rury kanalizacyjne a działka budowlana

autor: paput » 28 lut 2013, 20:23

Witam.
Mam następujący problem. Mianowicie, lada dzień rodzice będą mi i mojej żonie przepisywać działkę budowlaną, która mieści się obok ich obecnego domu.
Nosimy się z zamiarem postawienia domu na tej działce, jednakże poprzez nią poprowadzone są rury kanalizacyjne, które uniemożliwiają dogodne usytuowanie budynku. Podobno od rury kanalizacyjne należy się odsunąć w każdą stronę 3 metry, wobec czego postawienie czegokolwiek na tej działce graniczy z cudem.

Moje pytanie brzmi. Czy mogę domagać się zmiany przebiegu owych rur? Nawet jeśli uprzednio-jakieś 8 lat temu rodzice wyrazili zgodę na takowy ich przebieg?
Do kogo mam się zwrócić? Urząd gminy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
paput

IWUBE
Re: Rury kanalizacyjne a działka budowlana

autor: IWUBE » 28 lut 2013, 21:25

Maciej Piotrowski tel.: 603 070 842 powiesz że od IWB jesteś to Ci pomoże w tej kwestii

paput
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2013, 19:28
Lokalizacja: Puławy
Re: Rury kanalizacyjne a działka budowlana

autor: paput » 28 lut 2013, 21:52

dzięki, a można wiedzieć któż to taki i gdzie można go znaleźć?
czy sama porada telefoniczna co czynić wystarczy?

wyczytałem że jeśli podpisano zgode to ewentualna zmiana przebiegu rur jedynie na własny koszt, prawda to?
paput

IWUBE
Re: Rury kanalizacyjne a działka budowlana

autor: IWUBE » 28 lut 2013, 22:11

Pan Maciej http://kanverk.pl/ Ci powie co w takiej sytuacji możesz zrobić i na co liczyć oni projektują instalacje dla MPWiK więc trochę wie na ten temat. Ja Ci mogę doradzić ad fundamentów i izolacji ale to chyba jeszcze nie ten etap ;-)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Rury kanalizacyjne a działka budowlana

autor: Bolas » 01 mar 2013, 7:35

Jeżeli to główne rury to będzie ciężko ale najlepiej udać się do Gminy albo zadzwonić do w/w pana.

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: Rury kanalizacyjne a działka budowlana

autor: wiwa » 01 mar 2013, 10:12

Czy rodzice maja służebność gruntową na ułożenie rur na swojej działce? Jeśli nie to sprawa jest do załatwienia, trzeba by było zobaczyć na mapie czy jest możliwa przekładka i czy istn. spadki na to pozwolą.
Trzeba najpierw uderzyć do właściciela kanalizacji.
wiwa


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów