projekt zagospodarowania działki i plan sytuacyjny

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mati_85
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2013, 9:59
projekt zagospodarowania działki i plan sytuacyjny

autor: mati_85 » 15 lut 2013, 10:09

Witam.
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica między projektem zagospodarowania działki a planem sytuacyjnym. Wiem, tylko tyle, że PS sporządza się dla przyłączy. W Prawie Budowlanym jest to bardzo pobieżnie opisane a mam pytanie: Proszę omówić projekt zagospodarowania działki i plan sytuacyjny? Gdzie znajdę więcej informacji na ten temat.
Z góry dziękuję za pomoc :)

Domlider
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 04 sty 2012, 22:51
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontaktowanie:
Re: projekt zagospodarowania działki i plan sytuacyjny

autor: Domlider » 15 lut 2013, 15:16

Plan sytuacyjny można sporządzić np. przy projekcie docieplenia budynku, albo projekcie przebudowy środka budynku - tylko wtedy gdy nie zmieniamy nic w zagospodarowaniu działki - jak nie zmienia się powierzchnia zabudowy, nie zmieniają się sieci itp.

PZT czyli Projekt zagospodarowania terenu sporządza się na mapie do celów projektowych i oznacza się na nim i wymiaruje nowo projektowane elementy typu budynki, sieci, drogi, zjazdy, dościa itd.

(Przyłącza też rysuje się na PZT na mapie do celów projektowych i dodatkowo uzgadnia z ZUD)

mati_85
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2013, 9:59
Re: projekt zagospodarowania działki i plan sytuacyjny

autor: mati_85 » 26 lut 2013, 21:52

Dziękuję za odpowiedź.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów