Woda gotuje się w piecu

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Rolka223
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2013, 20:19
Woda gotuje się w piecu

autor: Rolka223 » 15 lut 2013, 20:33

Witam! Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem, otóż dość często zagotowuje się mi woda w piecu. Mam piec o moc 4 kw. , który umiejscowiony jest w pomieszczeniu gospodarczym poza miejscem zamieszkania. Do domu podłączony jest ziemią, a odległość wynosi od domu do pomieszczenia gospodarczego jakieś 3 m, a kolejne podłączenie od pieca jest do drugiego domu ok.12m ziemią. Dodam, że zbiornik wyrównawczy i bojler z grzałką znajduje się w łazience. Temperaturę na piecu przeważnie mam ustawioną w granicach 51-55*C, a po paru minutach temp. wzrasta od 75-90*C. Wtedy wyłączam piec i wyrzucam wszystko z pieca. Po wystygnięciu dolewam wodę. Jednak po trzech dniach problem się powtarza. Proszę o pomoc, co może być tego zjawiska przyczyną? Co zrobić, by się tak nie działo?

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: Woda gotuje się w piecu

autor: aseba » 15 lut 2013, 22:53

4kW czy 40kW? To poważna sprawa,a ten ktoś kto Ci to centralne zrobił... ach szkoda słów :shock: Zbiornik wyrównawczy w jednym z domów!!!!!!!!! ...pewnie na wyjściu z pieca od razu mamy kolanko co by mogło w glebę szybko zejść... Ciekawe jakie są fi rurek??? A jedyne co możesz zrobić to modlić się aby nic nikomu nie stało się,bo z taką mocą nie ma żartów...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Woda gotuje się w piecu

autor: Bolas » 16 lut 2013, 8:08

Kolego zamieść kilka zdjęć kotłowni i jakiś schemacik tego jak całą instalacja jest rozwiązana. Dodatkowo opisz instalacje jakie grzejniki, jakie budownictwo, jakie sterowanie, powierzchnia grzewcza i co tylko możesz. Jeżeli szukasz porad przez internet to musisz też wiedzieć że jest tu wiele ludzi którzy mogą ci pomóc ale niestety żaden z nich to nie wróżka więc będzie ciężko wróżyć a jedyna magiczna kula obok mnie to ta:
Obrazek


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości

Gotowe projekty domów