Dach jednospadzisty z płyt żerańskich

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

lechu131
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2013, 14:08
Dach jednospadzisty z płyt żerańskich

autor: lechu131 » 10 lut 2013, 14:21

Witam wszystkich.
Starałem się znaleźć podobny problem na innych forach niestety bez pozytywnego rezultatu.
Posiadam budynek parterowy, który ma stary dach jednospadowy wykonany z drewna. Nie chce go remontować, chciałbym wykonać go od nowa. Wiem, że potrzebuję projekt ale przed pójściem do projektanta chciałbym się dowiedzieć czy to dobry pomysł. Nowy stropodach chciałbym wykonać z płyt żerańskich (strop kanałowy) układany pod skosem 5 stopnie na długości 5,07 metrów oraz 2,22m z dodatkową izolacją ze styropianu i papy termozgrzewalnej. Czy może mi ktoś pomóc i napisać czy będę potrzebował jakiegoś ekstra zakotwienia na ścianie bo to aby strop się nie "ześliznął"? Oczywiście będzie wykonany wieniec a płyty będą układane równolegle do spadku. Ściany są wykonane z cegły pełnej o grubości 41 cm. Budownictwo PRL. Za wszelki informację dziękuję

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Dach jednospadzisty z płyt żerańskich

autor: Andrzej Wilhelmi » 12 lut 2013, 22:04

Dostałeś odpowiedź na innym forum. Te sprawy rozstrzyga konstruktor (projektant). Pozdrawiam.


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów