Problem ze stara podłoga.

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Bradoc
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 sty 2013, 21:30
Problem ze stara podłoga.

autor: Bradoc » 06 sty 2013, 21:46

Witam wszystkich. Od niedawna wynajmuje mieszkanie i przeprowadzam w nim gruntowny remont. Mam problem z podłoga w pomieszczeniu która będzie łazienka . Chodzi o to ze położone są tam stare płytki( chyba to są płytki) grube około 2 cm i bardzo twarde (kiedyś chciałem uwiercić w tym dziurę to spaliłem 2 wiertła). Podłoże jest nierówne, ucieka jakieś 1,5 ,2 cm są dołki. Rozbierać i wylewać nowa posadzkę to dla mnie za duży koszt bo takie same płytki są w kuchni i korytarzu tylko ze w lepszym stanie t ale tez jest nierówno( tam planuje położyć panele). No ale w łazience musi być terakota i nie wiem co zrobić. Wylewać posadzkę samopoziomującą? Będzie to się trzymać tych starych płytek? Słyszałem o takim preparacie jak BetonKontakt który zwiększa przyczepność podłoża. Co o tym sądzicie?

kaczyński
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 08 paź 2011, 21:17
Re: Problem ze stara podłoga.

autor: kaczyński » 06 lut 2013, 23:08

Szkoda, że nie wrzuciłeś żadnego zdjęcia tej podłogi, ja bym proponował się pomęczyć i skuć starą podłogę, wtedy masz pewność.

prospektinwestycje
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 429
Rejestracja: 15 mar 2011, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Problem ze stara podłoga.

autor: prospektinwestycje » 11 lut 2013, 23:24

Posłuchaj niczego nie wylewaj tylko postaraj się skuć obecne podłoże! Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze nie wpakowanie się w większe bagno więc jak ktoś Ci tak poradził to go nie słuchaj.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Problem ze stara podłoga.

autor: Enerbau » 12 lut 2013, 7:24

Jeżeli podłoże jest stabilne (nie musi być równe), to wystarczy nanieść preparat zwiększający przyczepność do starego podłoża, a następnie wylać masę wyrównującą i położyć nowe płytki. Wszystko inne jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Jak kaczyński pisze, pewność to będzie miał glazurnik, że ekstra zarobi. Często zdarza się, że "fachowcy" proponują rozwiązania przekraczające wielokrotnie rzeczywistą wartość usługi. Najlepiej jest zasięgnąć porady u niezależnego fachowca, który nie bedzie miał interesu w podbijaniu ceny.

prospektinwestycje
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 429
Rejestracja: 15 mar 2011, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Problem ze stara podłoga.

autor: prospektinwestycje » 12 lut 2013, 16:09

Proszę nie zapominać w takim układzie o zamieszczeniu na drzwiach informacji UWAGA STOPIEŃ.
Rzeczywiście porady tylko od niezależnych fachowców są najlepsze...

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Problem ze stara podłoga.

autor: Enerbau » 12 lut 2013, 22:57

Człowiek wynajmuje mieszkanie, więc jest bez sensu aby płacił za gruntowną przebudowę. To nie jest jego własność, ale jego pieniądze za materiał i robociznę. Sam mieszkam w bloku gdzie była modernizowana łazienka Spółdzielnia też nie skuwała posadzki, tylko położyła nową na starą. Powstał 3,5 cm stopień i jakoś mi się nie zdarzyło, abym się kiedykolwiek o niego potknął.

Niewiadomski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 01 paź 2009, 11:13
Re: Problem ze stara podłoga.

autor: Niewiadomski » 14 lut 2013, 13:15

W przypadku kiedy wynajmujesz mieszkanie to chyba faktycznie taki remont nie ma większego sensu,ponieważ nie jest to Twoja własność. Proponowałbym raczej nanieść preparat zwiększający przyczepność i to powinno załatwić sprawę.
Grzejniki, ogrzewacze, styropian, okna dachowe Niewiadomski.com.pl


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów

cron