Biokominek - czy warto i jaki

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: Bolas » 17 sty 2013, 18:13

Wszystko wygląda pięknie na wizualizacjach.

Patrycja1
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2012, 10:32
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: Patrycja1 » 18 sty 2013, 8:43

Wyglądają super również w rzeczywistości. Oczywiście mam na myśli biokominki wysokiej jakości, a nie produkty z castoramy czy innych marketów, bo te nie są ani ładne, ani bezpieczne. Poza tym mozna wybrać modele małe, przenośne i większe modele do zabudowy, więc wybór jest naprawdę ogromny.
Uważam, że czasem warto zapłacić więcej i otrzymać ładniejszy, bezpieczniejszy kominek. Spodobał mi się taki model http://biokominek.org/biokominki/najnow ... matic,2171

Kociol_net
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 20 lip 2012, 7:05
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: Kociol_net » 18 sty 2013, 14:59

Zgadzam się,w rzeczywistości także prezentują się naprawdę bardzo okazale,a nawet ekskluzywnie w zależności od tego na jaki model kominka się zdecydujemy. Zawsze warto uwzględnić tutaj także budżet jaki posiadamy na ten cel.

prusakart
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2012, 18:39
Lokalizacja: Kamienna Góra
Kontaktowanie:
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: prusakart » 09 lut 2013, 19:50

Szanowni koledzy i koleżanki - zgadza się biokominki powinny być bezpieczne!!

Proszę nie sugerować się iż im droższy produkt, tym ładniejszy i bezpieczniejszy, spójrzcie na coś takiego:

Obrazek

http://www.biodesign.com.pl/index.php/component/k2/item/132-biokominek-atlantis-light

lub coś takiego:

Obrazek

http://www.biodesign.com.pl/index.php/component/k2/item/137-biokominek-dionizos

Są to biokominki o najwyższej jakości spełniające rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, zaś ich cena dostosowana jest do kieszenie przeciętnego Kowalskiego - cena nie jest Castoramowa oczywiście - sami wiemy, że w markecie towar jest tani lecz coś za tym idzie (utrata jakości).

Wystarczy dołożyć do tej kwoty odrobinę więcej i cieszyć się bezpiecznymi biokominkami wysokiej jakości.


W wyżej wymienionych linkach macie zarówno wizualizacje jak i zdjęcia realnego produktu - a na youtube są nawet filmy.

Nie oszukujmy się - przeciętnego Polaka nie stać na zapłacenie 10 000 czy nawet więcej za biokominek.

Sprawdzcie ofertę firmy BioDesign i wyraźcie swoją opinię, lecz dopiero jak zobaczycie realny produkt - mamy sieć salonów partnerskich w całej Polsce - ZAPRASZAMY
Prusak

mipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 02 lip 2012, 11:01
Kontaktowanie:
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: mipel » 01 kwie 2013, 21:35

jeśli ma być elementem wystroju to warto (choć to też zależy od całego wystoroju,żeby nie przesadzić). polecam http://www.biokominki-producent.pl .
mp.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: Enerbau » 02 kwie 2013, 13:25

Bio kominki, to coś dla amatorów rosyjskiej ruletki. Nie wolno ich używać jako urządzeń grzejnych, a jeżeli jako dekoracja, to tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
Konia z rzędem temu, kto wie czy jego pokój, czy też dom jest wystarczająco wentylowany.
Jeżeli w domu są male dzieci, albo zwierzęta, to o wypadek nietrudno. Ale czego nie robi się aby zaimponować sąsiadom :wink:

deos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:05
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: deos » 04 kwie 2013, 17:24

Nie moge się zgodzić z przedmówcą. Rodzice mają zainstalowany biokominek juz od dwoch i nie bylo znim zadnych problemow. Wiadomo tanie chinskie buble nalezy omijac szerokim lukiem.

Co sądzicie o tym modelu ? - http://www.biokomineczek.pl/682-biokominek.html
Zastanawiam sie jeszcze nad - http://www.biokomineczek.pl/698-biokominek.html

Pikus007
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:15
Lokalizacja: Konin
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: Pikus007 » 28 sie 2013, 8:58

Witam serdecznie,
Ja już wcześniej nawet zakładałam temat, ale tu się również wypowiem pozytywnie, ponieważ jestem bardzo zadowolona, w temacie który założyłam zamieściłam swoją aranżacje. Biokominek zamawiałam w zaprzyjaźnionej firmie http://www.bio-kominek.eu i nie mogę powiedzieć złego słowa, także polecam serdecznie.

Pozdrawiam :)

Tomasz321123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2013, 9:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: Tomasz321123 » 28 sie 2013, 10:29

Wiem, że teraz jest modne stawianie biokominków i sam się zastanawiam, czy nie jest to związane z trendem ekologicznego budowania itp. Ja osobiście preferuję tradycyjne wkłady kominowe. Może sam montaż jest trochę bardziej wymagający, ale efekt jest zdecydowanie lepszy.

Pikus007
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:15
Lokalizacja: Konin
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: Pikus007 » 19 wrz 2013, 14:41

Witaj :),
Ja już wczesniej się wypowiadałam i przytocze swoją wypowiedź :

Wszystkim zainteresowanym pięknymi aranżacjami salonów/pokoi polecam aranżacje biokominkami, które nie wymagają żadnych instalacji kominowych itp. Mogę śmiało polecić firmę z której zamawiałam biokominek i szczerze jestem bardzo zadowolona. Zobaczcie sobie przykładowe aranżacje na http://www.bio-kominek.eu

moja aranażacja :)

Obrazek


pozdrawiam AGA :)

kaszpir
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 28 lip 2010, 9:57
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: kaszpir » 20 wrz 2013, 7:02

Biokominek ?

Designerski gadżet który ani nie pozwoli ogrzać domu , ani nie da atmosfery normalnego kominka.

Zamiast zapachu palonego drewna , dźwięku palonego drewna , intensywnego i mocnego ognia , mamy zapach jak z lampy naftowej , ogień jak z palnika , a dodatkowo trzeba uważać aby nie rozlać paliwa i czekać aż całe się wypali (bo nie wolno dolewać jak całe paliwo się nie spali).

Dodatkowo biokominki nie mają żadnego doprowadzenia powietrza do spalania , więc pobierają powietrze z pomieszczenia , czyli mamy zaduch w pomieszczeniu + smród spalanego paliwa.

Jak dla mnie jedyna zaleta to - wygląd. Niektóre biokominki naprawdę ładnie wyglądają i chyba to jedyna zaleta ...

Dlatego tak często "designierzy" korzystają z biokominków bo .. ładnie wyglądają ...

Jak dla mnie biokominek co najwyżej do mieszkania w bloku , ale w domu w życiu bym takiego czegoś nie zamontował ...

LubPol
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 sie 2013, 18:06
Kontaktowanie:
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: LubPol » 21 wrz 2013, 11:10

Moim zdaniem taki biokominek to bardzo fajna sprawa,tym bardziej w dużym salonie. Będzie pełnił nie tylko funkcję dekoracyjną,ale także grzewczą kiedy zapewni ciepło w jednym pokoju lub nawet całym mieszkaniu.
kotły ogrzewania centralnego.

Brunet28
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2013, 19:44
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: Brunet28 » 06 lis 2013, 19:58

Posiadam już od przeszło dwóch miesięcy biokominek więc na jego podstawie mogę sie wypowiedzieć czy warto. Co prawda wybrałem model z niższej półki cenowej bo na droższe mnie najzwyczajniej nie stać ale nie jestem zawiedziony. Wybrałem biokominek 900x400 z szybą ochronną http://sol-techbiokominki.pl/pl/biokomi ... ronna.html . Przekonała mnie nie tylko niska cena ale i to, że jest on polskiej produkcji, a nie jakiś chińczyk. Zresztą szukałem biokominka z szybą chroniącą przed ogniem (dwójka małych dzieci i kot do spółki ;) ). A w tej cenie innego kominka z szybą nie znalazłem.

Pierwsze wrażenie? Pozytywne a z biegiem czasu jeszcze lepsze. Ładnie, nastrojowo się pali, prosty w obsłudze, zawieszony na ścianie wygląda jak telewizor. Ramka w czarnym połysku dodaje elegancji. Miły i ważny dodatek do nastrojowej, romantycznej kolacji, spotkania z bliskimi. Można się też dogrzać. Generalnie jestem w pełni zadowolony i polecam wszystkim niezdecydowanym.

Ważne tylko by kupować droższe, markowe, atestowane biopaliwo. Bo tylko takie ładnie się pali i nie śmierdzi. Niestety za pierwszym razem kupiłem w hipermarkecie takie tanie biopaliwo na próbę i to, delikatnie mówiąc nie był dobry zakup ;)

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: Enerbau » 06 lis 2013, 22:26

I ni stąd, ni zowąd, wszedł Pan na forum budowlane (jeden post) i znalazł Pan temat o biokominkach , i zdecydował o podzieleniu się o swojej szczęśliwości. Inwestorzy dziękują i są bardzo wdzięczni za podanie linka (reklamy firmy). :D









Nie po to izolujemy, by robić centralne.

Brunet28
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2013, 19:44
Re: Biokominek - czy warto i jaki

autor: Brunet28 » 06 lis 2013, 23:02

Fakt, jako początkujący forumowicz mam tylko jeden post (a teraz piszę drugi) a Pan ma ich baaardzo dużo. Gratuluję i szczerze podziwiam :) Może też kiedyś napiszę tyle postów co Pan choć niestety nie jest to mym celem. A że napisałem w temacie o biokominkach? Mam biokominek i postanowiłem "podzielić się swoją szczęśliwością" jak Pan to zgryźliwie skomentował. I życzę Panu by taki zwykły klient jak ja również podzielił się tu czy w innym miejscu swoją pozytywną opinią o produkcie/usłudze z Pana oferty ... z linkiem lub bez :)


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

Gotowe projekty domów