Cieknie mi woda spod sedesu

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

woressa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2013, 18:13
Cieknie mi woda spod sedesu

autor: woressa » 10 sty 2013, 18:17

Mam problem z cieknącą wodą spod sedesu. Na zewnątrz nigdzie nie ma śladów wody, wszystko wydaje się pracować dobrze, a jednak spod sedesu wycieka woda (w róznych ilościach). Cieknie sobie powolną strużką. Czym to może być spowodowane, gdzie szukać przyczyny ? czy może być peknięty sedes od środka ? proszę o wszelka pomoc. Z gory dziekuję

dugi12
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:07
Re: Cieknie mi woda spod sedesu

autor: dugi12 » 16 sty 2013, 17:18

Nie napisałeś jaki to typ sedesu, tradycyjny czy podwieszany. W przypadku tradycyjnego z opisu wynika że raczej chodzi o pekniętą ceramikę. Jeśli usterka już trochę trwa to będzie to można łatwo sprawdzić od dołu po odkręceniu muszli ( będzie rdzawa strużka w miejscu wycieku) Podobnie rzecz się ma w przypadku podwieszanego. W tym drugim przypadku jeśli muszla jest cała a nadal cieknie to będzie wskazywało na niewłaściwy montaż.. Być może podwinęła sie uszczelka lub króćce przyłączeniowe zostały zbyt krótko ucięte.

Pęknięta ceramika to raczej bardzo rzadka wada aczkolwiek występująca

Aby coś więcej powiedzieć przydałaby sie informacja kiedy czy cieknie tylko podczas spuszczania wody czy cały czas

24bud
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2012, 8:25
Kontaktowanie:
Re: Cieknie mi woda spod sedesu

autor: 24bud » 06 lut 2013, 12:28

Dokładnie jak pisze Przedmówca- postaraj się podać jak najwięcej szczegółów i wówczas na pewno uda się pomóc,ustalić coś. Moim zdaniem występuje tutaj problem ze szczelnością.

aseba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 09 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Krzypnica pow.Gryfino woj.Zachodnopomorskie
Re: Cieknie mi woda spod sedesu

autor: aseba » 06 lut 2013, 19:48

No co Ty?! Od razu peknięta ceramika??? Sprawa ma sie do wytarcia do sucha i obserwacji. W przypadku kibelka tradycyjnego (kompaktu) wycieki zewnetrzne to pięć rodzai 1) pomiędzy miską,a zbiornikiem(ze starości,albo błędnego montażu uszczelkę szlak trafił) 2) przyłacze kanalizacyjne(nie bedę wyjaśniał) 3) najmniej prawdopodobna-w/w pęknięcie (chińska ceramika najlepsza na swiecie :shock: ) 4) najmniej prawdopodobna-wyciek z wężyka przy zaworze napełniającym z reguły przy 'stożkowym' kształcie zbiornika 5) jak najbardziej najmniej prawdopodobny w to skraplanie się wilgoci na zbiorniku. Kształt kompaktu utrudnia potencajlny 'wyciek' wody. Co do podwieszanego to nie wypowiem się...


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów