Imitacje cegły, kamienia, piaskowca i belek drewnianych.

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
STaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:42
Lokalizacja: Nysa
Kontaktowanie:
Imitacje cegły, kamienia, piaskowca i belek drewnianych.

autor: STaj » 25 sty 2013, 0:14

Fiber concrete - technologia w Polsce jeszcze mało znana. Trafiłem na nią szukając materiałów do wykonania zabudowy stylizowanej na stary ceglany mur. Po bliższym zapoznaniu okazało się, że daje ona ogromne możliwości kreacji, można ozdobić ściany, elewacje a także stworzyć całkiem nowe elementy wyposażenia.
Technologia ta spodobała mi się tak bardzo, że postanowiłem zająć się nią na poważnie:). Na początek wykonałem nietypowe i oryginalne stoliczki kawowe i kwietniki. Właśnie wystawiłem na Allegro pierwsze sztuki. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to serdecznie zapraszam do licytacji [link do oferty na Allegro wygasł].

Poniżej kilka zdjęć:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Oczywiście mogę wykonać też tynki i inne ozdobne elementy według podobnych wzorów. Zapraszam na moją stronę : http://www.sylwestertajer.pl

Awatar użytkownika
STaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:42
Lokalizacja: Nysa
Kontaktowanie:
Re: Imitacje cegły, kamienia, piaskowca i belek drewnianych.

autor: STaj » 27 sty 2013, 15:50

Witam

Wystawiłem właśnie kolejny kwietnik [link do oferty na Allegro wygasł] . Poniżej fragment opisu:

Przedmiotem aukcji jest nietypowy kwietnik wykonany z betonu zbrojonego włóknami (fiber concrete). W technologi tej, zaprawa wykonana na bazie spoiw hydraulicznych, odpowiednio dobranych kruszyw i innych dodatków, nakładana jest na dowolną powierzchnię np. surowe mury, tynki, styropian zbrojony siatką(w systemach ocieplenia), płyty kartonowo-gipsowe, płyty OSB itp

Na takie powierzchnie nakłada się warstwę zaprawy ok.1-2cm i modeluje się ręcznie lub za pomocą odpowiednich narzędzi aby uzyskać fakturę imitującą właśnie cegłę, kamienie, piaskowiec, drewno, korę z drzew itp.

Przewagą tego systemu zdobienia ścian nad gotowymi odlewami gipsowymi jest to że, można powierzchnię modelować w dowolny sposób, można łączyć wzory, dowolnie wykańczać narożniki wewnętrzne i zewnętrzne. Przykładem tego jest bufet w Green Pub gdzie połączyłem właśnie mur ceglany i konstrukcję z belek drewnianych. A wszystko to jest na lekkiej konstrukcji G-K.

Przewagą tej technologi jest również i to że, nie ma odpadów materiału związanych z docinaniem. Wszystko za co się płaci, jest praktycznie na ścianach. Płaci się za usługę z materiałem i nie trzeba się martwić ile płytek kupić, ile kleju i narożników.

Obrazek

Zapraszam na moją stronę www.sylwestertajer.pl

Awatar użytkownika
STaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:42
Lokalizacja: Nysa
Kontaktowanie:
Re: Imitacje cegły, kamienia, piaskowca i belek drewnianych.

autor: STaj » 04 lut 2013, 19:22

Wystawiłem na aukcji kolejny kwietnik z fiber betonu, tym razem kwietnik-podium. Zwiększa on możliwości prezentacji naszych najlepszych kwiatów czy innych przedmiotów podwójnie. Zapraszam.
[link do oferty na Allegro wygasł]

Imitacje takiego kamienia mogę wykonać również na ścianach. Zapraszam na moją stronę - www.sylwestertajer.pl

Obrazek


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów