Kolektory na elewacji

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Kolektory na elewacji

autor: bachus » 01 lut 2013, 19:32

miszcz pisze:Dla tych mniej kumatych :

Kolektory słoneczne na ścianie to wyższe pokrycie słoneczne..

Szczególnie w świetle jedynie cennych badań, które miszcz poczynił. Przypomnę:
miszcz pisze:Pionowe ustawienie kolektorów w naszej strefie klimatycznej nie jest moim pomysłem. To, że w skali roku mamy z takiego kolektora więcej wykorzystanych kWh wyszło przy okazji testowania ogniw fotowoltaicznych dla domu ADD. Potwierdził to również Dospel. który robił swoje badania.
Jak ktoś ma wątpliwości, to może przecież sprawdzić! Tak jak ja to zrobiłem!.

Jest to szczególnie cenne badanie, poparte jescze cenniejszym zestawieniem tego stwierdzenia - poniżej:
miszcz pisze:1 - mieć latem 1000kWh a zimą 50 miesięcznie (45 stopni}
2 - mieć latem 500 kWh a zima 100 miesięcznie? {90 stopni}.

Badanie i zestawienie to jest szczególnie cenne a może najcenniejsze, że jedyne w Polsce, ba nawet śmiało mogę powiedzieć, że jedyne na świecie.
Nasz nieoceniony miszcz wykazał ( po mimo prezentacji tu tabel nasłonecznienia), że
68%=50% oraz 95%=50% czy jakoś tak.
Niestety miszczu mniej kumaci tego i tak nie kumną, tak jak nie kumnie miszcz tych podanych prze zemnie %
A może by tak Nobla dla miszcza.
miszcz pisze:Montując kolektory słoneczne na południowej elewacji budynku mamy znacznie lepszy do nich dostęp, niż gdy są zamocowane na dachu. Ułatwia to, choć by tak prozaiczną czynność jak coroczne czyszczenie solarów. Choć wielu producentów zapewnia, że kolektory czyszczą się same praktyka pokazuje jednak, że samooczyszczenie jest dość ograniczone ...

No tak miszcz pewnie to wypraktykował w czasie swoich szczególnie cennych badań nabywając ją przy okazji setek montaży.
Najmniej kumaty.
BACHUS

Indiana
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1455
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:36
Re: Kolektory na elewacji

autor: Indiana » 02 lut 2013, 15:07

Pytanie do miszcza:
- miszczu ty mój największy, czy ta pierwsza i ostatnia popełniona przez miszcza instalacja, skąd nieznający się na temacie i niegodziwy inwestor wydup...czył miszcza na zbity ryj i kazał zdemontować wszystko, też miszcz wykonał wieszając kolektory pionowo?
Może miszcz jeszcze jakieś inne "modyfikacje" i "ulepszenia" zastosować tam raczył?

Nie dziwię się więc reakcji inwestora :-)


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów