UPORCZYWA PLEŚŃ / GRZYB NA ŚCIANIE W KUCHNI

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

olcia55
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2013, 17:28
UPORCZYWA PLEŚŃ / GRZYB NA ŚCIANIE W KUCHNI

autor: olcia55 » 29 sty 2013, 17:43

Witam,
Potrzebuje fachowej porady i pomocy!
Mieszkam w bloku na ostatnim piętrze (szczytowe mieszkanie). W kuchni pojawił mi się okropny grzyb/pleśń u góry nad oknem. Ten grzyb jest w kolorze czarnym, niestety już nie mogę go wycierać ponieważ odpada mi tynk !!! W kuchni postawiłam pochłaniacz wilgoci ale nic on nie daje, grzyb nadal jest i pogłębia się. W kuchni nie mam kaloryfera. Przy gotowaniu okna są mokre co pół godziny są wycierane. W miarę możliwości otwierane jest na całość okno, roszczelniane jest non stop. Niestety grzyb tkwi mi na ścianie i nic go nie rusza. Spóldzielnia rozkłada ręce i twierdzi, że to moja wina, oni nic nie mają do tego.
Proszę, poradźcie mi jak mam zwalczyć te paskudztwo, skutecznie.
Mam małe dziecko, które często choruje na gardło, może to jest przyczyna tych chorób.
Zrobię wszystko aby pozbyć się tego problemu.
Oczekuje na wskazówki i fachową poradę.
Załączam zdjęcia mojego grzybka nad oknem w kuchni :(
Obrazek

Obrazek

IWB
Re: UPORCZYWA PLEŚŃ / GRZYB NA ŚCIANIE W KUCHNI

autor: IWB » 29 sty 2013, 18:17

Obrazek

to jest dopiero grzyb ;-)

spokojnie albo masz nie drożne przewody wentylacyjne albo okien podczas gotowania nie otwierasz.
można temu zaradzić, nie widzę problemów

mamy farby na to dziadostwo ;-) malowaliśmy oraz dla bardziej wrażliwych sufity w basenowni zwłok w Akademi Medycznej - spokojnie farby są specjalnie, posiadają wszelkie atesty i dopuszczenia, przystosowane na grzyba i pleśń - Zdjęć rzecz jasna Ci nie pokażę ale są białe sufity

jakbyś chciała kupić coś co jest sprawdzone zapraszam, podam ci cenę na priv 5 litrów czy 10 litrów
farby są antyseptyczne więc przy maluchach to dobra rzecz

prologos
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2013, 6:22
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontaktowanie:
Re: UPORCZYWA PLEŚŃ / GRZYB NA ŚCIANIE W KUCHNI

autor: prologos » 30 sty 2013, 6:35

witam
pierwsza sprawa to wentylacja - musi być w przeciwnym wypadku walka z grzybem będzie tylko na kilka miesięcy.
kolejna sprawa zabicie grzyba - posiadamy środek w cenie 45zł/litr 100% skuteczny lub zwrot kasy
ale jak nie będzie wentylacji naprawionej to po kilku miesiącach grzyb może powrócić.
na początek proponuje rozszczelnienie okna podczas gotowania i jakiś czas po
Podaj miejscowość może blisko to przyjedziemy powalczyć z grzybem :)
pozdrawiam


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów