budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Letti
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2013, 23:44
budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych

autor: Letti » 27 sty 2013, 0:16

witam. mam problem ponieważ gmina rozpoczęła budowę sieci kanalizacyjnej na osiedlu domków jednorodzinnych i dla każdego domu osadzane są oddzielne studzienki. ale u mnie myślę, że jest problem, ponieważ gmina twierdziła, że studzienki muszą mieć odpowiednie odległości między sobą i nie można zmienić ich miejsca,(nie wysyłali do nikogo informacji ani nie pytali o zgodę na postawienie studzienki w danym miejscu, ja też nic nie podpisywałam) jednak przy budowie okazało się, że studzienki nie mają zachowanych konkretnych odstępów od siebie a moja została mi postawiona 6 m od przyłącza rur kanalizacyjnych pod dość mocnym skosie. Moje pytanie brzmi czy nie buduje się przyłącza kanalizacyjnego do nieruchomości drogą w odcinku najkrótszym, prostym, prostopadłym względem sieci kanalizacyjnej jako odcinek przewodu łączącego wewnętrzną instalację kanalizacyjną w nieruchomości odbiorcy usług z siecią kanalizacyjną?.
jeżeli mam rację to proszę mi powiedzieć jak mam gminę przekonać do zmiany miejsca studzienki. w załączeniu przesyłam zdjęcie rys 1 przedstawia studzienkę kanalizacyjną w obecnym miejscu a linia po przekątnej to linia która będzie linią przyłącza od domu do studzienki, rys 2 przedstawia studzienkę gdyby była zamontowana na granicy z domem wtedy przyłącze byłoby w linii proste względem sieci kanalizacyjnej.









Obrazek
Letti

IWB
Re: budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych

autor: IWB » 27 sty 2013, 9:39

Maciej Piotrowski tel.: 603 070 842 - zadzwoń i powiedz, że od IWB z Warszawy jesteś
pomoże Ci bezpośrednio rozwiązać problem. Z czystym sumieniem polecam tego Pana

to poważna firma ale sama się przekonasz, nie polecam nikogo nie sprawdzonego
a kontakty dobre są teraz w cenie

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych

autor: Bolas » 27 sty 2013, 14:33

Nie bardzo potrafię rozkminić te rysunki nie ma też zaznaczonych odległości. Pytanie tez na jakiej głębokości będzie usadowiona studzienka? Teraz jeżeli będzie blisko zrobisz np. 2m spadu na odległości 3-4m? Studzienka będzie w tym momencie wiecznie zasyfiona i będzie z niej unosił smród. Przeważnie umiejscowienie studzienek przyłączeniowych uzgadnia się z właścicielami posesji niekiedy jest tak że w trakcie wykonywania instalacji mogą następować zmiany względem bieżącej infrastruktury na posesjach.

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych

autor: wiwa » 27 sty 2013, 15:01

Ja też nie kumam tych rysunków. Należałoby się zorientować jak przebiega sieć kanalizacyjna w ulicy. Może ta studzienka jest ostatnia w sieci i dalej już się nie dało dociągnąć sieci.
Studzienkę na sieci kan. lub odnogę skośną ( trójnik ), które służą do włączenia przykanalika z posesji powinno się projektować naprzeciwko wylotu kan. z budynku jeśli istniejące uzbrojenie podziemne na to pozwala i na terenie nie stoi np. śmietnik. Trzeba by było zobaczyć mapę, aby można powiedzieć czy to co wykonuje gmina jest prawidłowo.
wiwa

Letti
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2013, 23:44
Re: budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych

autor: Letti » 27 sty 2013, 18:11

witam. dziękuję za podpowiedzi. wysyłam zdjęcia oraz nowe rysunki mam nadzieje, że będą bardziej czytelne
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Letti

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych

autor: Bolas » 27 sty 2013, 22:20

Studnia powinna być nie rzadziej niż 15m to ze względów problemów w czyszczeniu rurociągu.
Co do studzienek przyłączeniowych to rzeczywiście łatwiej i taniej do podłączenia dla ciebie jeżeli będzie ona usadowiona w proponowanym przez ciebie miejscu dziwi mnie jednak to ze jest ona usytuowana poza posesją. U mnie w regionie przeważnie jeżeli tak jest to dojeżdżają rurą przyłączeniową pod granicę posesji. Ale co wodociągi to inaczej. Wersja proponowana przez nich też nie jest niewykonalna będziesz tylko narażony na wydanie min 1000zł więcej za podłączenie, ponieważ na rogu budynku w miejscu gdzie rurociąg zakręca będzie musiała być usadowiona studzienka rewizyjna. Pogadać z wykonawcą na pewno coś wymyśli albo pójdzie na rękę.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów