nowa instalacja

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mkcafe
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2013, 22:36
nowa instalacja

autor: mkcafe » 05 sty 2013, 22:50

Witam! Mamy mieszkanie w małej kamienczce czterorodzinnej. We wspólnej piwnicy jest jeden piec, ogrzewa on trzy mieszkania-jedno na dole, w tym dwa na górze-w tym moje. Rzekomo nie ma możliwości, aby był podlicznik i musi być jedna osoba, na którą jest piec. Tak więc ofairą padłam ja. No szlag mnie chce trafić, bo rachunki są duże, a muszę chodzić i się prosić, żeby odzyskać pozostałe 2/3 na zapłatę należności. Mieszkanie jest nasze, ale są to udziały. Powiedźcie mi proszę czy jest możliwość, abyśmy mogli sobie założyć swój własny piec i mieć go tylko dla siebie? Czy on mógłby być w piwnicy jeżeli jest tam już jeden piec albo na korytarzu bądź w łazience? czy wtedy trzeba by dobudowywać jakiś komin? Czy w ogóle jest jakaś możliwość wyjścia z tej sytuacji? Macie Państwo jakieś pomysły? Bardzo proszę o pomoc, bo się załamię normalnie... Jakie są procedury, co trzeba załatwić i jaki byłby całkowity koszt takiego przedsięwzięcia? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi. Pozdrawiam

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: nowa instalacja

autor: Interno » 06 sty 2013, 0:38

Opinia techniczna w tak poważnej sprawie również będzie kosztowna, kto poniesie koszty ?
Najlepszym rozwiązaniem byłoby ogrzewanie etażowe - dla każdego mieszkania osobny piec, komin i instalacja.
Jeśli technicznie będzie to do wykonania koszty będą dość znaczne.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: nowa instalacja

autor: Enerbau » 06 sty 2013, 7:31

Najprostszym rozwiązaniem jest odciąć się od pieca, docieplić mieszkanie i założyć ogrzewanie elektryczne na podczerwień. Bliższe informacje na ten temat można znaleźć na naszej stronie internetowej, albo skontaktować się z nami mailowo. Pozornie wygląda to trochę skomplikowanie, ale diabeł nie taki straszny jak go malują.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: nowa instalacja

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 sty 2013, 7:47

Najlepsze jest elektryczne niecentralne - płacimy dokładnie za każdy pokój no i najmniej.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: nowa instalacja

autor: Bolas » 06 sty 2013, 8:46

Z czego te wysokie rachunki się biorą i za co dokładnie pani płaci? Jeżeli za energię elektryczną można całość instalacji podpiąć na podliczniku elektronicznym który kosztuje góra 200-300zł z montażem i mieści się w skrzynce z bezpiecznikami:
Obrazek
Jeżeli chce pani rozliczać sąsiadów z zużytego ciepła to należy na każdym mieszkaniu założyć precyzyjne ciepłomierze i rozliczać wg nich. Zwrócę tylko uwagę że w przypadku kiedy obsługuje pani kocioł nie tylko na własny użytek ale w spółdzielni czy wspólnocie to musi mieć pani uprawnienia Energetyczne odpowiedniej grupy. W razie awarii pani odpowiada za wszystko co się stanie! Bez tych uprawnień nie wybroni się pani z niczego.
Tak czy siak wyłączenie się z tego Centralnego będzie kosztowało remont mieszkania i dokumentację. Najtaniej i najmniej papierologii będzie kosztowało docieplenie od wewnątrz mieszkania i zastosowanie ogrzewania elektrycznego oraz wentylacji mechanicznej najlepiej z odzyskiem ciepła. Koledzy doradzą już co i jak.

mkcafe
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2013, 22:36
Re: nowa instalacja

autor: mkcafe » 06 sty 2013, 15:16

Jest jeden piec na trzy mieszkania, musiał być na kogoś licznik i jest na mnie, nie ma regulacji przy grzejnikach, a że mieszkania są trzy takie same, więc rachunkami dzielimy się po równo na 3. Kupiliśmy to mieszkanie nie wiedząc, że jest taka sytuacja, był wtedy ten licznik na kogoś innego i było powiedziane, że taki tam pan rozlicza gaz i tyle. Każde z mieszkań można odłączyć od instalacji, dlatego chciałabym założyć swój własny piec w łazience. W grę wchodzi tylko i wyłacznie ogrzewanie gazowe, nie chcę innego. Teraz pytanie co muszę zrobić? Plan instalacji, pozwolenie? komin z łazienki? nie mam o tym pojęcia. Dlatego bardzo proszę o pomoc i przybliżone koszty łącznie w piecem dwu funkcyjnym.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: nowa instalacja

autor: Bolas » 06 sty 2013, 15:28

Projekt i wykonanie instalacji wraz z materiałem oraz odbiorami przewiduję na poziomie min.10tys jeżeli instalacja kotła nie przysporzy kłopotów.
Co do możliwości to trzeba by było zawołać jakiegoś instalatora i kominiarza oraz potwierdzić to z zarządcą lub administracją budynku.

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: nowa instalacja

autor: AdiK » 20 sty 2013, 18:28

mkcafe pisze:czy jest możliwość, abyśmy mogli sobie założyć swój własny piec i mieć go tylko dla siebie? Czy on mógłby być w piwnicy jeżeli jest tam już jeden piec albo na korytarzu bądź w łazience? czy wtedy trzeba by dobudowywać jakiś komin?

najpierw wezwij kominiarza, który wyda opinię kominiarską. Weź tą opinię, zwymiarowany plan mieszkania i udaj się do jakiejś firmy, która wyceni Ci koszt wykonania instalacji...

mkcafe pisze: Jakie są procedury, co trzeba załatwić i jaki byłby całkowity koszt takiego przedsięwzięcia? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi. Pozdrawiam

jeśli chodzi o ogrzewanie gazowe to potrzebujesz opinię kominiarską, warunki przyłączenia z gazowni, zgodę adm. i współlokatorów, potem projekt z którym udajesz się do urzędu...


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów