firma urlich

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ireneuszirek
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 05 lut 2012, 9:21
Re: firma urlich

autor: ireneuszirek » 07 lut 2012, 0:13

najmniejszy układ solarny ma około 5 kWh strat - latem nie ma problemu jest nadprodukcja ciepła - tylko koło 120kWh weźmie pompka cyrkulacyjna - ale gdy słońca mało trzeba dogrzać i pokryć straty . 200 dni po 5 kWh - 1000kWh


Nie do konca rozumiem, skąd bierze się te 5kWh strat, które trzeba pokryć, gdy jest słabe natężenie promieniowania?
Bardzo proszę o rozwinięcie tematu.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: firma urlich

autor: bachus » 07 lut 2012, 10:49

ireneuszirek napisał:
Nie do konca rozumiem, skąd bierze się te 5kWh strat, które trzeba pokryć, gdy jest słabe natężenie promieniowania?
Bardzo proszę o rozwinięcie tematu.

To są straty źle izolowanego zbiornika który jest rozgrzany do temp. 65 stopni i straty na cyrkulacji pracujacej 24/h.
pozdrawiam.
Witold

ireneuszirek
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 05 lut 2012, 9:21
Re: firma urlich

autor: ireneuszirek » 07 lut 2012, 14:22

No jeśli to ma służyć tylko do CWU, to ok. są to straty.
Ja ciągle patrzę przez pryznać swojego zastosowania. Jak dla mnie to nie są to straty.

dzięki i pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: firma urlich

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 lut 2012, 14:43

http://www.karbon.com.pl/index.php/sola ... ml?start=1
Czy ten francuski zbiornik jest źle zaizolowany?

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: firma urlich

autor: bachus » 07 lut 2012, 17:37

ireneuszirek pisze:No jeśli to ma służyć tylko do CWU, to ok. są to straty.
Ja ciągle patrzę przez pryznać swojego zastosowania. Jak dla mnie to nie są to straty.
dzięki i pozdrawiam

Irek proszę czytaj dokladnie:
Tomasz_Brzeczkowski napisał:
najmniejszy układ solarny ma około 5 kWh strat - latem nie ma problemu jest nadprodukcja ciepła - tylko koło 120kWh weźmie pompka cyrkulacyjna - ale gdy słońca mało trzeba dogrzać i pokryć straty . 200 dni po 5 kWh - 1000kWh - Czyli gdyby właściciel solaru w ogóle wody nie odkręcał zużył by tylko 1120kWh czyli niecałe 600 zł rocznie!

Już samo pomyślenie jest stratą a posiadanie i nie używanie to już zbrodnia energetyczna.
Witold

scigas
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2012, 10:23
Lokalizacja: Wrocław
Re: firma urlich

autor: scigas » 31 gru 2012, 11:02

Ci co tak nażekają powinny szczerze porozmawiać z urzytkownikami takich instalacji zanim zaczną pluć jadem na instalację o której wiedzę posiadają jedynie z innych forów internetowych. Ja jako użytkownik zestawu solarnego Urlich SD 300 l zbiornik i 2 kolektory 24 rury, opierając się na własnych doświadczeniach mogę z czystym sumieniem polecić zestaw jaki użytkuję wszystkim. Zestaw Urlicha który posiadam zapewnia mi ciepłą wodę do mycia od wiosny do jesieni, a czasami nawet zimą jak jest słonecznie. zanim załóżyłem solar podgrzewałem wodę piecem węglowym (150 zł miesięcznie) lub prądem (250 zł miesięcznie), teraz nie płacę prawie nic, a do tego wygoda która nie jest policzalna. W naszym chorym kraju patrzy się tylko na kasę, a efekt ekologiczny jest równie ważny.
pzdr
Instalator - solary

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: firma urlich

autor: bachus » 31 gru 2012, 15:09

Jak ja kocham takie wypowiedzi jak powyżej!
Gdy by napisał to każdy inny użytkownik chcący zamontować sobie kolektory pewnie nie chciało by mi się odpisywać. Ale szanowny kolega scigas po fachu podpisał się jako instalator solarów to należny się domniemywać, że nie jest to człowiek posiadający przypadkową wiedzę na temat kolektorów. A skoro już zabiera głos publicznie to pewnie wie co mówi. A jak jeszcze do tego sam eksploatuje taką instalację to pewnie mało kto jest jemu podskoczyć.
A jednak ten tekst kolegi scigas to wydaje mi się czysty bełkot marketingowy jakich tu wiele.
Jak na fachowca to jakoś nic kolega nie napisał o tej instalacji prócz pochwał. Czy aby te kolektory są takie wspaniałe? Zacznijmy od danych technicznych: sprawność tego kolektora jest na poziomie 48% to chyba mniej na naszym rynku już nie można znaleźć, jeden taki kolektor (24 rury ) w badaniach laboratoryjnych daje 1107W, w realu ta wartość zamknie się na poziomie ok. 700W. Mówię tu o wartościach maksymalnych samego kolektora. Ponieważ jest to heat pipe połączony szeregowo to ten drugi kolektor chodzi już nie ze swą maksymalną sprawnością 48% a jakieś 40%. Do tego straty na przesyle robią nam bardzo mały uzysk energetyczny z takiej instalacji.
A więc uchyl nam rąbka tajemnicy skąd ten zachwyt nad swoją instalacją.
scigas pisze:Ci co tak nażekają powinny szczerze porozmawiać z urzytkownikami takich instalacji zanim zaczną pluć jadem na instalację o której wiedzę posiadają jedynie z innych forów internetowych.

Ale przecież o tej instalacji pisze wielu rozżalonych użytkowników, ze osiągi kolektorów Ulrich są do bani. Można też wysnuć takie wnioski na podstawie analizy danych technicznych. A skąd u Ciebie taki zachwyt?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: firma urlich

autor: Bolas » 02 sty 2013, 7:11

Zachwyt bierze się stąd że w życiu nie mieli styczności z innym rozwiązaniem.

instalator 7
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 347
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:07
Re: firma urlich

autor: instalator 7 » 02 sty 2013, 11:20

Z tego co wiem firma Urlich już nie istnieje :cry: Zachęcam wszystkich którzy mają problemy z tymi kolektorami do naprawy ich za niewielkie pieniądze, np. w firmie Solar-Tech. Po tej naprawie będą działały wydajnie i bezproblemowo przez kilkanaście lat, a po dodaniu dodatkowych zwierciadeł będą działały lepiej niż nowe. :)
Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku 2013!.


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów