wadliwie połorzone płytki

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

roboty ziemne lębork
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 30 maja 2012, 15:32
Kontaktowanie:
Re: wadliwie połorzone płytki

autor: roboty ziemne lębork » 16 cze 2012, 22:38

Umowa dobra ale lepiej brać fachowca ż polecenia
pozdrawiam roboty lebork.pl

inwestor_cps
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:15
Re: wadliwie połorzone płytki

autor: inwestor_cps » 17 sie 2012, 23:37

Bzdura - mógłbym napisać kilka stron na temat tego jak potrafili partolić robotę fachowcy z polecenia. Ta sama firma, która zrobiła 3 razy porządną robotę za czwartym razem może ją dokumentnie spieprzyć. Tak było z tarasem u mnie - polecona firma, zatrudniony w niej góral... Fajny chłop, rzetelny, dokładny, pracowity. Ale szef mało kumaty i niezbyt kontrolujący budowę. Parę razy bąknąłem góralowi że interesuję się sprawą hydroizolacji pod płytkami na tarasie, ale nie wydałem w tej sprawie żadnej dyspozycji ufając fachowości "poleconej" firmy. Oczywiście płytki pod moją nieobecność położono bez żadnej izolacji, wprost na płycie betonowej, a winię ponoszę rzekomo ja - bo nie "zażyczyłem sobie izolacji".

Szkoda dalej komentować postawę szefa owej firmy - wróćmy do sprawy tarasu. Płyta betonowa wylana na fundamencie z bloczków. Otóż brak hydroizolacji pod płytkami daje w kość głównie latem, kiedy wilgoć spod płytek pod wpływem mocnego słońca odparowuje i odparza płytki. Efekt - czekam kiedy wszystko się odspoi i będę miał okazję zaizolować płytę betonową, naprawiając papraninę "poleconej firmy".

TYLKO SZCZEGÓŁOWA UMOWA!!!

robert9174
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 gru 2012, 14:45
Lokalizacja: polska
Re: wadliwie połorzone płytki

autor: robert9174 » 29 gru 2012, 11:21

oszczędzając na fachowcu płacisz3x montaż -demontaż i poprawny montaż :P


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów