Kocioł z podajnikiem tłokowym

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bono2012
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2012, 6:15
Kocioł z podajnikiem tłokowym

autor: Bono2012 » 03 gru 2012, 18:36

Witam ponownie widzę że mam doczynienia z fachowcami i bardzo dobrze, wiem że są palniki w których można spalać miał ale znajomy kupił z retortą obrotową kompletna porażka,rwał zawleczki dopiero producent wymienił podajnik na zwykłą retortę i jest ok ale tylko eco groszek . A jakie są dobre kotły z podajnikiem ślimakowym na miał,eco groszek ?.Co do grzania cwu to w lecie grzeje za pomocą bojlera AMERICAN 150L oczywiście gazowy wcześniej miałem RICHMOND 150 L wytrzymał ponad 14lat ,a co powiecie na temat bojlerów z pompą ciepła.PZDRAWIAM I DZIĘKI
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Kocioł z podajnikiem tłokowym

autor: Jarecki79 » 03 gru 2012, 21:28

Zobacz sobie wątek o Skam-P Premium czy wybór kotła.
Zamówić możesz także u Karoki

- Ten kocioł ma żeliwny palnik II-ej generacji na miały-groszki 0-32mm
- Jest dwupoziomowy ruszt awaryjny z dwóch płyt żeliwnych, na górnym mocowaniu wisi na stałe i można spalić papiery (tak m.in. korzystam z tego u siebie w domu), podczas pracy automatu ma także swoje zadanie do wykonania, szczególnie na małych mocach. W razie braku prądu płyty można przełożyć na dół i uzyskuje się wówczas spory zasyp awaryjny bez zmiany kierunku spalin w wymienniku.
- Jest szersza ramka na zejście paliwa niż w typowej tzw ekoenergii, aby drobniejsze miały węglowe tak łatwo nie zawieszały się w koszu
- Są szersze ranty dopalające dla paliw gorszej jakości, to, aby opał mógł się spokojnie dopalić po opuszczeniu bezpośredniej strefy spalania (na wyższych mocach czy przy spiekającym groszku ma szansę się dopalić i nie zrzuci koksu)

Kocioł możesz wybrać ze sterowaniami:
RT09pid - podstawowy, ma strefy na c.o., cwu i wyjście na panel domowy
za dopłatą:
Iryd PID z obsługą zaworu mieszającego i 4pomp, jak masz bardziej rozbudowaną instalację
Tutaj programatory tygodniowe, możliwośc pracy pogodowej na układ c.o. i za zaworem mieszającym

lub Skorpion Plus z kolorowym wyświetlaczem, wyjściem usb do aktualizacji softu, strefami dobowymi na c.o., cwu, rysowanie historii pracy na ekranie
lub Cobra podobnie j.w. plus wybór stref tygodniowych, wyjście rs485 na dodatkowe moduły m.in. zaworu mieszającego

lub
Bruli ze spalaniem grupowym, obsługą 3pomp i bardzo fajna wizualizacją pracy w internecie, pełna obsługa przez neta lub telefon z androidem, jak często wyjeżdżasz i chcesz mieć kontrolę nad kotłem, to bardzo fajny wybór.

Zalezy jaki zestaw Ci bardziej odpowiada pod względem sterowania, taki sobie składasz.

bobwoj
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 08 wrz 2012, 22:00
Re: Kocioł z podajnikiem tłokowym

autor: bobwoj » 04 gru 2012, 8:05

Potwierdzam to co napisał Jarecki. Sam użytkuję Skam-P Premium z Bruli i jestem mega zadowolony. Kocioł spala od miału po ekogroszek - sprawdzone empirycznie :-). Nic się nie zawiesza, ani nic nie rwie. Wcześniej miałem miałowca, codzienne wizyty w kotłowni to norma, w sezonie nawet kilka razy dziennie. Teraz zapomniałem, że mam kotłownie ;-). Raz na tydzień zasypie podajnik, opróżnie szufladę, a dostęp do sterownika mam przez net. Mogę podlądać jak i ustawiać. Poza tym nie trzeba się znać na pracy kotła. Wystarczy ustawić żądaną temp. a resztę wykona sterownik.

Bono2012
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2012, 6:15
Re: Kocioł z podajnikiem tłokowym

autor: Bono2012 » 04 gru 2012, 10:49

Bardzo dziękuję za poradę,ja osobiście mam już kocioł stalmark duo boss st609h podajnik tłokowy działa rewelacyjnie ,ale mam kilku kolegów, znajomych chcących kupić jakiś piec z podajnikiem więc pokaże im ten kocioł a może jeszcze co godnego polecenia.

wojtek55
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2013, 19:05
Re: Kocioł z podajnikiem tłokowym

autor: wojtek55 » 10 mar 2013, 19:36

witam dostałem wymiary na podajnik tłokowy koncze budowe podajnika posiadam dwa sterowniki multi ster i ognik plus pid sl54 ktorego wybrac pozdrawiam


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 19 gości

Gotowe projekty domów