Płyta gipsowa na tynk gipsowy

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

driver1880
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2007, 18:42
Płyta gipsowa na tynk gipsowy

autor: driver1880 » 01 gru 2012, 15:07

Witam
Mam tynk gipsowy, który gdzieniegdzie pęka, nawet jak się poszpachluje i tak po czasie w tym samym miejscu pęka, z reguły na fugach pustaka :(
Żeby dać temu problemowi kres myślałem żeby przykleić na tynk po prostu płytę K-G nawet tę cienką 6mm. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Nie będzie się coś dziać w murach, tzn chodzi mi o wilgoć lub coś podobnego.
Pozdrawiam.

Rzachar
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Warszawa
Re: Płyta gipsowa na tynk gipsowy

autor: Rzachar » 04 gru 2012, 18:42

Pytanie dlaczego pęka ? Nie powinno się dziać nic takiego! Jaki jest wiek budynku? Jakie materiały użyte izolacje ocieplenia itp.?
Oszczędny płaci dwa razy - Pamiętaj!

driver1880
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2007, 18:42
Re: Płyta gipsowa na tynk gipsowy

autor: driver1880 » 04 gru 2012, 19:38

No niestety, ale się dzieje!
Budynek nowy, 2 lata użytkowany, ściany z betonu komórkowego na zaprawie ciepłej bez docieplenia, dużo pęknięć, widać w którym miejscu jest fuga to jest pęknięcie. Tynk Knauf MP 75.

Rzachar
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Warszawa
Re: Płyta gipsowa na tynk gipsowy

autor: Rzachar » 04 gru 2012, 20:48

Moim zdaniem (a każdy może się mylić) może to być też wina nieocieplenia (skoro pęka na "fugach") albo coś z izolacją jest nie tak. nakładanie płyt GK to duży wydatek lepiej poczekaj może ktoś zna dokładne rozwiązanie tego problemu. Ja osobiście to bym prędzej ocieplił budynek a dopiero potem brał się za te pęknięcia.

P.S
Zwróciłeś może uwagę np. że najwięcej pęknięć jest np. w lecie albo w zimie albo w okresach przejściowych?
Oszczędny płaci dwa razy - Pamiętaj!

driver1880
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2007, 18:42
Re: Płyta gipsowa na tynk gipsowy

autor: driver1880 » 04 gru 2012, 21:02

Płyta gipsowa to raczej mniejszy wydatek niż docieplenie, a swoją drogą betonu komórkowego się podobno nie ociepla.
Pęknięcia chyba raczej się pokazują w okresie grzewczym
Mi chodzi tylko o to czy między płytą a tynkiem nie będzie się coś niedobrego działo.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 25 gości

Gotowe projekty domów