Jeden kanał - dwie kratki, można czy nie?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Dj_em
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:57
Jeden kanał - dwie kratki, można czy nie?

autor: Dj_em » 03 lis 2012, 21:08

Witam wszystkich,
Mam od niedawna mały problem. Otóż mam kuchnię, a nad nią pokój i z tego pokoju chciałbym również zrobić kuchnię - żeby były dwa osobne mieszkania.
Problem polega na tym, że jest jeden kanał wentylacyjny i teraz pytanie, czy mogę do tego kanału dać dwie kratki ? Będzie wtedy jedna oczywiście pod drugą. Czy też nie ma takiej możliwości? Jak to jest wg prawa budowlanego? :(

Proszę o pomoc :(

zbychuczumsk
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 cze 2009, 12:06
Re: Jeden kanał - dwie kratki, można czy nie?

autor: zbychuczumsk » 03 lis 2012, 21:46

Nie wiem jak to jest dokładnie z prawem budowlanym ale na jednym z moich poprzednich tematów MTW napisał:
przy wentylacji grawitacyjnej do tego samego kanału można podłączyć kratkę co 2 kondygnację - czyli parter + 2 piętro

bajbaga
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 858
Rejestracja: 26 lip 2011, 9:55
Lokalizacja: sSiwy12
Re: Jeden kanał - dwie kratki, można czy nie?

autor: bajbaga » 04 lis 2012, 12:12

Prawo (obecnie obowiązujace) zabrania stosowania zbiorczych przewodów wentylacji grawitacyjnej. Podstawa prawna, Rozporządzenie w sprawie WT.. par.141.2.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jeden kanał - dwie kratki, można czy nie?

autor: Bolas » 05 lis 2012, 5:15

Tak dokładnie. Jeżeli masz tam ścianę zewnętrzną to możesz zrobić przebicie za ścianę ale taka wentylacja raz nawieje powietrze do pomieszczenia raz z pomieszczenia. Jeżeli nad przyszłą kuchnią jest dach to dobudowa szachtu wentylacyjnego nie powinna być problemem.

andrzej_f
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 05 lis 2012, 22:38
Re: Jeden kanał - dwie kratki, można czy nie?

autor: andrzej_f » 25 lis 2012, 21:36

Z tego co kojarze to niestety ale nie mozna...


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot], Omgili [Crawler] i 105 gości

Gotowe projekty domów