Wybór kotła

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kamila13
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2012, 20:32
Lokalizacja: wrocław
Wybór kotła

autor: kamila13 » 12 lis 2012, 20:45

Witam,

Jestem nowa na forum i z góry przepraszam, jeśli popełnię jakiś błąd. Dopiero raczkuję tutaj:)
Potrzebuję pomocy w sprawie zakupu kotła gazowego 2-funkycjnego,kondensacyjnego do mieszkania dwupoziomowego (parter 70 m2+ poddasze 40m2 z małą lazienką). Kocioł na ogrzewać wodę i mieszkanie dla 3 osobowej rodziny-ciepłolubnej:) Docelowo deweloper proponuje kocioł viessmann 100-W o mocy 6,5kW-24kW. Kocioł będzie w łazience na parterze.
Bardzo proszę o doradzenie jaki kocił byłby najlepszy w tego typu mieszkaniu.

Dziękuję za wszytkie odpowiedzi, pozdrawiam forumowiczów,
Kamila
Kamila

faustynka07
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:01
Re: Wybór kotła

autor: faustynka07 » 13 lis 2012, 11:14

Hej
Co prawda nie znam sie na tym za specjalnie ale kiedy miala ten sam problem napisalam zapytanie do sklepu internetowego i doradzili mi w wyborze. Oczywiscie zaznaczylam ze zalezy mi nie tylko na cenie kotła ale również późniejszych kosztach utrzymywania.
Z tego co sie dowiedzialam firma Viessmann ma bardzo porządne produkty.
Ja sie dopytywałam i zamówiłam kocioł na www.kotlownie.com
Naprawde polecam. Dostałam nawet dostawe darmową jak zapłaciłam z góry.
A jezeli chodzi o doradzenie to ja jestem zadowolona z viessmanna i szczerze polecam.

Marta :D

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Wybór kotła

autor: Bolas » 14 lis 2012, 23:04

Jeżeli już kondensat to czy instalacja została przystosowana do pracy na niskim parametrze 45'C bo jak nie to diabli wzięli uzysk z kondensatu i pieniądze przepłacona za kocioł. Vissman dobry ale drogi mamy na rynku masę marek które nie cenią się za nazwę a jakościowo nie odbiegają. Należy też patrzeć na późniejsze naprawy a do tej marki wszystko jest ściągane w ojro.
Jeżeli zależy ci na oszczędności to dwufunkcyjny nie będzie dobrym rozwiązaniem tańszym w eksploatacji będzie kocioł z zasobnikiem ale pewnie z racji braku miejsca musi być dwufunkcyjny. Śmiało można brać polskie marki kotłów.

kamila13
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2012, 20:32
Lokalizacja: wrocław
Re: Wybór kotła

autor: kamila13 » 15 lis 2012, 20:03

Witam,

dziękuję za odpowiedzi. wybrałam się dziś do przedstwiciela wielu marek. Zasugerował on, że najlepszy będzie kocił kondensacyjny z zasobnikiem, gdyż zwykły kocioł dwufunkcyjny nie da razy jeśli chodzi o ilość wody, tzn, moze byc problem ze strumieniem wody na piętrze. Zaproponował Imergas victrix zeus 26 wymiary o dziwo 850x380x580 w porownaniu z vitodensem 100W 900x350x400 okazuje się,ze wymiary niewielkie. dodam, że kocioł musi byc w lazience zawieszony nad kibelkiem zabudowany w szafce. Podobno kotły dwufunkcyjne to najtansza opcja deweloperowska, że ten imergas tani w uzytkowaniu i bardzo dobry. Czy ktos zna się na temcie piecy z zasobnikiem? Czy ktos ma piec imergas?
Kamila

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Wybór kotła

autor: Bolas » 15 lis 2012, 20:56

Nie jest zły ale osobiście wolałbym kupić coś tańszej lub krajowej produkcji np Termet. Ma też małe rozmiarowo kotły. Zaproponowany pani kocioł ma zasobnik 45litrowy potem grzeje wodę praktycznie przepływowo. Jest to jakieś rozwiązanie ale to nie to samo co zasobnik stojący. W pani wypadku niestety brak miejsca = brakiem możliwości większego wyboru. Ostrożnie z zabudowywaniem kotła bo będzie problem z serwisowaniem i przeglądami kotła.

kamila13
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2012, 20:32
Lokalizacja: wrocław
Re: Wybór kotła

autor: kamila13 » 16 lis 2012, 15:45

Witam,

Dziś z kolei doradzpno mi De Dietricha MCR 24/II/28 BIC, za podobną cenę ok. 6000zł, w inetrenecie opinie średnie, natomiast odradzano mi immergasa. Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej sprawie?
Kamila

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Wybór kotła

autor: Bolas » 16 lis 2012, 20:18

Ja mam u siebie Brotje i kilka zainstalowanych działają bez zarzutu. Tak możemy w nieskończoność. Każdy poleci pani to co montuje lub czym handluje. To od pani będzie zależało na co się pani zdecyduje.

Franz de
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:47
Re: Wybór kotła

autor: Franz de » 21 lis 2012, 23:02

Czy ten Brotje jest i na groszek i na pellet ?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Wybór kotła

autor: Bolas » 22 lis 2012, 6:14

Postaraj się czytać ze zrozumieniem. Pani szuka 2-funkcyjnego kondensata widziałeś takie na groszek albo pellet?

Franz de
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:47
Re: Wybór kotła

autor: Franz de » 22 lis 2012, 22:17

Coś ty ja nie wiem co to jest kondensat , na poważanie. Dla tego tu jestem że szukam opinii najlepiej użytkowników tylko z tym ciężko bo po zakończeniu budowy chyba słabo wchodzą. Sorry Bolas ale widocznie przez pośpiech nie doczytałem.

Franz de
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:47
Re: Wybór kotła

autor: Franz de » 22 lis 2012, 22:19

W temacie było wybór kotła więc skąd mam się znać że to o co innego chodzi. Szukam tu informacji.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Wybór kotła

autor: Bolas » 23 lis 2012, 6:06

Dlatego trzeba czytać co w temacie a nie tylko temat. :))


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 44 gości

Gotowe projekty domów