bez Vat-u

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Vatowiec
bez Vat-u

autor: Vatowiec » 25 mar 2005, 9:08

Czy udało się coś Wam kupic bez faktury? Czy kupowanie bez faktury oznacza kupowanie bez killera Vat-u?

Gość

autor: Gość » 25 mar 2005, 11:29

Kupić towar bez faktury to nie jest jakiś wielki problem. Masz taniej, rzeczywiście, ale jeśli nie masz faktury nie odliczysz sobie nic od podatku.
Ja tak kupiłam panele podłogowe do mieszkania i opłacało mi się bardzo, bo zapłaciłam o jakies 600 złowych mniej.

Ptyś

autor: Ptyś » 25 mar 2005, 12:04

Większość składów budowlanych (tych dużych) tak sprzedaje - klient nie płaci Vat, 22 procent ma do przodu, jest zadowolony i kupuje dalej w tej firmie. Tak sie robi "czarne" interesy. Problem jest tylko z materiałem typu "drzewo" bo o to podobno "ktoś" może "zpytać" i z dachówką, na którą podstawą gwarancji jest fakturka, ale z tym też sobie radzą - kupują 2/3 na fakture, a 1/3 bez - wszyscy zadowoleni i rząd nie ma kasy na wypłaty dla posłów :)

Poza tym wiem, że w niektórych składach można było "kupić" faktórke, żeby sobie odpisać coś, czego sie na oczy nie widziało:)

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 26 mar 2005, 16:45

no... piwko dla Ptysia... ;)

Wesołych Świąt:)


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów