Ile może kosztować projekt instalacji grzewczej?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Kasiulka6
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 02 sie 2010, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Ile może kosztować projekt instalacji grzewczej?

autor: Kasiulka6 » 29 paź 2012, 15:46

Zastanawiam się, ile może kosztować wykonanie dokumentacji projektowej instalacji grzewczej. Może ktoś z Was zamawiał i jest mi w stanie powiedzieć?
I jeszcze jedno pytanie - czy mieliście do czynienia z firmą Eran? Znalazłam takową w Internecie i chciałam dopytać o nią właśnie. Wszelkie opinie mile widziane.
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
P.C.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ile może kosztować projekt instalacji grzewczej?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 paź 2012, 17:47

To zależy czy dom jest nieizolowany, izolowany czy zeroenrgetyczny.

BIOS-BG
Re: Ile może kosztować projekt instalacji grzewczej?

autor: BIOS-BG » 31 paź 2012, 0:05

Witam!
W starostwie przy akceptacji budowy domu sprawdzają tylko, czy w dokumentacji jest projekt CO i nikogo nie interesuje jaki. Najczęściej instalację wykonuję na podstawie projektu instalatorskiego robionego w uzgodnieniu z inwestorem. Tak dzieje się również przy wykonywaniu instalacji w starszych budynkach - zmiana lub renowacja systemu ogrzewania. Oczywiście całość musi być wykonana w zgodzie ze sztuką budowlaną za co instalator bierze odpowiedzialność (faktura). Bezwzględnie projekt i odbiór dotyczy instalacji gazowej. Zgodność instalacji CO z projektem najczęściej wymagana jest w budynkach innych niż mieszkaniowe jednorodzinne.
Pozdrawiam

Spednet
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 10 mar 2011, 9:46
Re: Ile może kosztować projekt instalacji grzewczej?

autor: Spednet » 10 lis 2012, 10:48

Tutaj najlepiej będzie udać się do odpowiedniej komórki,wydziału i tam zapytać o szczegóły. Co do kosztów samego projektu,to podobnie jak o firmie którą wspominasz- nie mam żadnych informacji,ciężko cokolwiek powiedzieć.


www.Spednet.pl


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości

Gotowe projekty domów