deski dodane do elewacji zewnetrznej

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

papa8074
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2012, 7:07
deski dodane do elewacji zewnetrznej

autor: papa8074 » 02 lis 2012, 7:22

witam wszystkich, mam goraca prosbe; czy moze mi ktos podpowiedziec jak umiescic deski w elewacji zewnetrznej domu, ocieplenie bedzie ze steropionu 15-20 cm wykonczone tynkiem mineralnym lub akrylowym, w projekcie jest tez kilka miejsc na scianach w ktorych sa deski elewacyjne ktore licują sie z tynkiem, dodam ze na projekcie wyglada to bardzo ładnie, problem w tym ze nie do konca wiem jak to pochytac, robilem docieplenia styropianem ale nigdy z dodatkiem drewna, czy ktos moze mi pomoc ? :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: deski dodane do elewacji zewnetrznej

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 lis 2012, 13:04

Izolację daje się przed murem na fundamencie - za... po co? Ciepło mur odprowadzi do gruntu, a styropian bez paroizolacji, tylko wilgoć będzie gromadził - no i nie ma problemu z mocowaniem elewacji

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: deski dodane do elewacji zewnetrznej

autor: laik2304 » 07 lis 2012, 17:14

Zrób ruszt kolego. Kiedyś kręciło się go do ściany, dziś zamiast tego rozwiązania by ograniczyć mostki stosuje się kotwy to których przykręcasz łaty w przeciwnym kierunku niż będą potem montowane deski.
Łaty montujesz w rozstawach zależnych od tego gdzie te deski się znajdują , na jakiej wysokości, jakie długie itd
Dawid2304


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów