Kominki wentylacyjne na dach?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

JacekKowalski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:14
Lokalizacja: Pszczyna
Kominki wentylacyjne na dach?

autor: JacekKowalski » 06 lis 2012, 14:32

Witam,
Przymierzam się do kupna dwóch kominków wentylacyjnych na dach wyglądających podobnie do tych. Jednak po ostaniej rozmowie ze znajomymi, stwierdziłem, że mogą one trochę burzyć widok, szpecić dach.Co uważacie o nich? Drugie pytanie czy one nie będą przeciekały?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
urokdrewna
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 09 sie 2010, 14:27
Kontaktowanie:
ok

autor: urokdrewna » 07 lis 2012, 11:23

W mojej opinii wyglądają ok, nie uważam, aby burzyły wyglądu budynku, wprost przeciwnie. Rozwiązanie z pewnością znacznie tańsze i ergonomiczne. Gdy są prawidlowo wykonane i umocowane nie powinny przeciekać.

StolarzWrocław
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 09 sie 2010, 14:21
Lokalizacja: Wrocław
Re: Kominki wentylacyjne na dach?

autor: StolarzWrocław » 07 lis 2012, 15:54

kuzyni maja podobne i nie widac zeby szpecilo budynek. jak dla mnie wygladaja spoko
czesto kominki sa tak budowane, aby nie przepuszczaly wilgoci
w kazdym razie tak jak kolega napisal gdy sa prawidlowo wykonane i umocowane

marcin z
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2012, 17:12
Lokalizacja: wiazowna
Kontaktowanie:
Re: Kominki wentylacyjne na dach?

autor: marcin z » 07 lis 2012, 22:55

a w jakim celu ?
marcinz

togjanus
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2013, 15:19
Re: Kominki wentylacyjne na dach?

autor: togjanus » 11 lut 2013, 19:58

Witam. Mam pytanie odnośnie kominków wentylacyjnych na dach. Skoro polskie przepisy wymagają żeby kanały wentylacyjne miały min. 14cm średnicy to dlaczego moje kominki mają średnicę 10 cm ? Czy takie zwężenie jest dozwolone. Konkretnie Mam dachówkę Creaton Premio
[img]http://static.e-aranzacje.pl/gallery/5888/0_953ec36e6411ee08c4f8710fe74d0149ffd3bbbe.jpg[/img]

Mam zamiar jeden taki dać na wylocie kanału went. z łazienki a drugi na wylocie z pionu kanalizacyjnego.
Drugie pytanie: Wylot z pionu kanalizacyjnego powinien być min. 50cm ponad pokryciem dachu a te kominki mają zaledwie 20cm. To znaczy że muszę inne kupić? Jak wy macie ten temat rozwiązany.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Kominki wentylacyjne na dach?

autor: Bolas » 12 lut 2013, 8:14

Pierwszy raz się spotykam żeby ktoś stosował te kominki jako kominy wentylacyjne. Owszem jako kominki wentylacji kanalizacji ale nigdy jako komin wentylacji konwekcyjnej.
Tu masz rozrysowane wymiary jakim powinny odpowiadać kominy wentylacyjne:
Obrazek

togjanus
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2013, 15:19
Re: Kominki wentylacyjne na dach?

autor: togjanus » 12 lut 2013, 10:27

Bolas dzięki za odpowiedź priv Do której, napewno wróce.

No widzisz odnośnie tego kominku miałem taki pomysł dlatego, że mój genialny projektant, zamiast komina w łazience zaprojektował kratkę w ścianie wychodzącą zewnątrz budynku co jest delikatnie mówiąc beznadziejne. No i teraz mam problem. Jak z łazienki na parterze bez komina zrobić kanał wentylacyjny ponad dach ?

1. Myślałem że, domuruje z pustaków wentylacyjnych ten kanał.
2. Zbuduje wentylację nawiewno - wywiewną z odzyskiem tak jak pisałem
3. Zrobię kanał wentylacyjny z jakiś sztucznych przewodów wentylacyjnych, wyprowadzę ponad dach i zakończę takowym kominkiem.

Dajcie jakieś dobre rady.
Aha buduje nowy dom i jak narazie mam zalaną betnodekę a na wiosnę robię szczyty i dach.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Kominki wentylacyjne na dach?

autor: Bolas » 12 lut 2013, 10:34

Kolejny przykład że wśród wyuczonych ludzi z pieczątkami i uprawnieniami są kretyni nie znający się na swoim zawodzie. Musisz wybierać albo WM najlepiej z odzyskiem ciepła albo skazanie na instalację grawitacyjną - konwekcyjną i przeważnie problem z wilgocią w domu. Ja praw fizyki nie nagnę ani ich nie zmienię a w zastosowaniu półśrodków nie jestem dobry.

Lutek
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 05 sie 2008, 10:18
Re: Kominki wentylacyjne na dach?

autor: Lutek » 12 lut 2013, 10:50

Z tego tez powodu zdecydowalem sie na WM.
Zalozenia moje byly takie aby byla wentylacja grawitacyjna w lazienkach bo na dzien dobry nie bylo nic. Projektant dal kominki wentylacyjne przy scianie zewnetrznej w domu parterowym (dlugosc kanalu wentylacyjnego 0,5m).
...wyrazam uwagi i spostrzezenia na podstawie wlasnej budowy, nie jestem budowlancem

samouk
Re: Kominki wentylacyjne na dach?

autor: samouk » 13 lut 2013, 21:04

Lutek pisze: Projektant dal kominki wentylacyjne przy scianie zewnetrznej w domu parterowym (dlugosc kanalu wentylacyjnego 0,5m).

Należałoby przestrzec następnych inwestorów przed tym "projektantem".
Kanałów wentylacji konwekcyjnej NIGDY nie daje się na zewnątrz, bo cofka gwarantowana :!:


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości

Gotowe projekty domów