ocieplenie poddasza

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

gregsad
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2011, 20:54
ocieplenie poddasza

autor: gregsad » 04 lis 2012, 18:11

Witam, przymierzam się do ocieplania poddasza, potrzebuje pomocy osoby która podpowiedziała by mi kilka kwestii , zajmuję się głównie tynkami glazurą itd. Poddasze też bym zrobił ale nie chce schrzanić . jeśli ktoś zdecyduje się mi pomóc to napisze co mnie gryzie

siamer
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie poddasza

autor: siamer » 06 lis 2012, 10:24

witam.

jak masz pytania to pisz a my postaramy sie pomoc... jezeli chodzi o poddasze to tutaj masz duzo tematow i na poczatku polecalbym o przewertowanie ich aby nie zadawac ponownie pytan na ktore odpowiedz juz padla... sam zabudowywalem poddasze nie dawno (juz jestem w fazie malowania scian) i zadalem duuzzo pytan (jaka welne uzyc, jakie wieszaki, jak robic stelaz sufitowy itp itd)... ale jak masz pytania to smialo pisz ;) na pewno ktos Ci odpowie (po to jest to forum - z tego co wiem hehe)...

pozdrawiam...

marcamper
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2012, 23:39
Re: ocieplenie poddasza

autor: marcamper » 08 lis 2012, 14:40

Na początek możesz sobie poczytać (pooglądać na fotkach) jak powinno się ocieplać poddasze krok po kroku - http://www.ocieplaniedomu.com/ocieplanie-poddasza/
Też przerabiałem ten temat i w sumie nie jest to bardzo skomplikowane jak się wcześniej poczytało/popytało na forach na ten temat w necie. Jak po przeczytaniu będziesz miał pytania, to wal śmiało, postaram się pomóc.

Horizonpolska
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 08 wrz 2012, 19:05
Re: ocieplenie poddasza

autor: Horizonpolska » 15 lis 2012, 12:51

Tutaj racja,na początek warto poczytać kilka artykułów na forum,zapoznać się lepiej z całą tematyką oraz zadać nam konkretne pytania. Na pewno pomożemy w tej sprawie.

KatarzynaS
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:36
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie poddasza

autor: KatarzynaS » 16 lis 2012, 9:54

Zadaj proszę konkretne pytania. Mogę pomóc w kwestiach wyboru wełny mineralnej oraz w kwestiach typowo technicznych. Sam montaż wełny mineralnej nie jest trudny - z pewnością poradziłbyś sobie samodzielnie. Napisz co dokładnie sprawia Ci problem - chętnie pomożemy.
Służę pomocą
e-Rzecznik KI

gregsad
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2011, 20:54
Re: ocieplenie poddasza

autor: gregsad » 23 lis 2012, 23:45

Ok , kończę szał tynkowania i przymierzam się do poddasza , pierwsza sprawa to wentylacja między wełną a deskowaniem jak rozumiem ma mieć 2-3 cm jaką folie do tego zastosować ? wystarczy jakakolwiek czy musi być jakaś paro przepuszczalna ? i czy ta 2-3 cm wentylacja powinna mieć dopływ powietrza aby była lepsza cyrkulacja powietrza? , ponieważ w moim przypadku zewnętrzne ocieplenie dochodzi do deskowania i nie wiem czy tak ma być?
Druga sprawa - płyty k-g na skosach u mnie skosy mają 2,55 m i myślę zęby przykręcić je pionowo i weszła by cała płyta , ogólnie poszło by ich mniej i wszystkie łączenia były by tłoczone więc mniej szpachlowania , może być pionowo??
Trzecia sprawa - łączenia profili CD 60 konkretnie chodzi mi na ile łączenia osłabiają konstrukcje , w jednym z pokoi skos ma szerokość 3,20 m i nie wiem czy lepiej łączyć z mniejszych czy kupić 4 m CD i wsadzić całe tyle ze zostanie 0,80 m w zasadzie na złom?

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: ocieplenie poddasza

autor: MistrzJan » 24 lis 2012, 1:21

Widać, że nic nie przeczytałeś. Wstyd !!!! . Jan.

siamer
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie poddasza

autor: siamer » 24 lis 2012, 9:48

witam.
jezeli chodzi o wentyacje to:
1) masz membrane dachowa polozona na dachu ? jezeli tak to mozesz sobie odpusicic wentylacje w tym miejscu bo powietrze bedzie przechodzilo miedzy dachem (dachowka czy tam blacha) a membrana i bedzie wentylacja
2) jezeli nie masz membrany (ja mialem membrane i pape! czyli tak jak bym nie mial):
2a) kupilem listewki 3cm i przymocowalem je do desek (po prawej, lewej i po srodku) na to membrana dachowa (inaczej zwana folia paroprzepuszczalna) i na to bezposrednio welna idzie (pierwsza warstwa)
2b) tak musi miec doplyw powietrza i ujscie powietrza (aby zrobic cyrkulacje), ja powiercilem dziurki wiertarka przy sciance kolankowej i na sciankach szczytowych (moze nie profesjonalne ale nie mialem innego wyjscia - jest gdzies tutaj moj temat o tym)

hmm co do plyty to chyba musi byc pionowo [link do oferty na Olx wygasł]
polecam wpisac w youtube zabudowa poddasza isover albo knauf (pokazuja krok po kroku jak to robic!)

profile cd60 laczy sie za pomoca specialnych łączek o takich http://www.google.pl/imgres?q=%C5%82acz ... 1,s:0,i:85 jak mozasz mozliwosc to wez dluzsze profile i nie baw sie w laczenia na pewno wygodniej ;)

tutaj prosze mala instrukacja jak to ma wygladac
http://www.norgips.pl/img/zabudowa_poddasza.gif
http://www.rigips.pl/1313742954,630,i,main_,47004b.jpg

a tutaj filmik do tego:
http://www.norgips.pl/index.php?hps=sub ... sza_a#film
http://www.youtube.com/watch?v=vbGH6T3jpsE

pozdrawiam i powodzenia!

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: ocieplenie poddasza

autor: MistrzJan » 24 lis 2012, 10:11

Siamer, litościwy jesteś dla leniuchów. Jan.

gregsad
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2011, 20:54
Re: ocieplenie poddasza

autor: gregsad » 24 lis 2012, 16:51

Wybacz mistrzu to się więcej nie powtórzy

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: ocieplenie poddasza

autor: MistrzJan » 24 lis 2012, 18:14

No, już miałem zdejmować pacha. Jan. :P

siamer
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie poddasza

autor: siamer » 24 lis 2012, 21:59

MistrzJan poprostu znam ból jak czlowiek sie z czym spieszy (robi od rana do wieczora sam sobie) i brakuje czasu na przeszukiwanie forum... ;)

ja swoje poddasze zabudowalem wlasnie z pomoca uzytkownikow tego forum! mysle ze wyszlo calkiem niezle ;) juz jestem w fazie zamawiania paneli i koncze klasc plytki w lazience :D

gregsad mozesz przewertowac moje tematy, tam jest od podstaw wszystko: jakie wieszaki, jak montowac, jaka welna, jaka wentylacja itp itd... ;)

pozdrawiam i powodzenia z pracami... 8)

Awatar użytkownika
robert_zaorski
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2012, 21:53
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie poddasza

autor: robert_zaorski » 05 gru 2012, 17:22

Alternatywą dla wykonywania wentylacji pod deskowaniem + papa jest zastosowanie folii parochronnej o zmiennej dyfuzji od wewnętrznej strony pomieszczenia. Takie cuda mamy w ofercie. Oczywiście nie każdy klimat sprzyja - tereny nadmorskie i wysokogóskie wymagają oddzielnego sprawdzenia, czy taka forma izolacji parochronnej i deskowania z papą bez wentylacji będzie wystarczającą ochroną przegród poddasza.

Zamiast wełny mineralnej rozważyłbym izolację wdmuchiwaną, np.: celulozę. Wejdź na derowerk.pl, dział izolacje z celulozy. Tam jest sporo informacji o celulozie.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów