Dotacja NFOŚ na kolektory słoneczne

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

bajbaga
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 858
Rejestracja: 26 lip 2011, 9:55
Lokalizacja: sSiwy12
Re: Dotacja NFOŚ na kolektory słoneczne

autor: bajbaga » 24 kwie 2012, 9:54

Są jeszcze bardzo mądrzy, którzy kupią taniej (sumarycznie) niż z dotacją, na fakturę i z gwarancją.

Indiana
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1455
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:36
Re: Dotacja NFOŚ na kolektory słoneczne

autor: Indiana » 27 kwie 2012, 14:55

Jedyny przypadek jaki mi przychodzi do głowy, to tylko przy samodzielnym montażu - tak jak ja wykonałem na razie tylko jedną instalację bez dotacji - swoją własną - bo sam z sobą umowy nie mogłem podpisać :-)
Podzielisz się z nami wiedzą, jakim to cudem można mieć kolektory taniej niż dotacją, i to na fakturę? Dotacja po odliczeniu kosztów kredytu i PIT-u to zawsze kilka k do przodu na czysto.

dilers
Re: Dotacja NFOŚ na kolektory słoneczne

autor: dilers » 29 kwie 2012, 23:44

Siema
Znalazłem ciekawą stronkę z opisanymi tematami budowlanymi :)
Jak ktoś tak jak ja jest w tech. budowlanym , albo wyżej zapewne mu się przyda ponieważ mądrze tam piszą :)
Nie bierzcie tego jak reklamy , chcę tylko pomóc potrzebującym :)


Miłego dnia :)

kaktus71
Re: Dotacja NFOŚ na kolektory słoneczne

autor: kaktus71 » 08 maja 2012, 0:04

Siema
Znalazłem ciekawą stronkę z opisanymi tematami budowlanymi :)
Jak ktoś tak jak ja jest w tech. budowlanym , albo wyżej zapewne mu się przyda ponieważ mądrze tam piszą :)
Nie bierzcie tego jak reklamy , chcę tylko pomóc potrzebującym :)

Miłego dnia :)

Przemek
Re: Dotacja NFOŚ na kolektory słoneczne

autor: Przemek » 09 maja 2012, 9:08

i koles mysli ze to reklama jest :) ?
zniecheca wszystkich i do tego ma tupet! gnojek

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dotacja NFOŚ na kolektory słoneczne

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 09 maja 2012, 20:06

Przemek pisze:i koles mysli ze to reklama jest :) ?
zniecheca wszystkich i do tego ma tupet! gnojek


Może nie jest aż tak mało myślący? Może to być ktoś kto nie lubi właściciela strony? Przecież wydaje się niemożliwe by być tak tępym. Gdyby chciał się zareklamować - pisałby tu dając stronę w profilu, lub nawet psioczenie na stronę dałoby większy efekt. A tam jest zero wejść - to musi być raczej ktoś nieżyczliwy,

katarinazl
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2012, 11:57
Re: Dotacja NFOŚ na kolektory słoneczne

autor: katarinazl » 03 lis 2012, 15:15

Ja zastanawiałam sie nad tym czy inwestycje nałożone na kolektory są zwracalne. Przestudiowałam kilka artykułów na odnawialnecieplo.pl . Doszłam do wniosku ze biorąc pod uwagę fakt, iż instalacje solarne mają żywotność > 20lat , taka instalacja przez minimum 12 lat będzie generowała nam zyski. Dodatkowo jeżeli kredyt zaciągnięty w którymś z banków spłacimy od razu po wypłacie dotacji przez NFOŚiGW reszta kapitału nie będzie obciążona odsetkami . Więc takie dotacje to jak najbardziej pozytywna rzecz:)


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów