kafelki na skosach w łazience

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

siamer
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontaktowanie:
kafelki na skosach w łazience

autor: siamer » 28 paź 2012, 20:18

witam ponownie 8)

powoli zbliza sie czas zabudowy lazienki i teraz moje pytanie... jezeli klade kafelki w lazience na skosach (nie mylic z sufitem tam gdzie sa okna, chodzi mi o skosy na scianach, sciana idzie tak "\" wiec o te skosy chodzi) jak docinacie plytki ? macie specialne przyzadzenie mierzace katy i idealnie docinajace plytke zeby nie bylo obszarpana ? gumowka jechac :shock: ? czy macie inny patent o ktorym nie wiem...
ogladajac zdjecia na google nie widzialem zeby byly tam stosowane zadne listy przysufitowe, a moze pownienem jakies dac zeby polaczyc sufit ze skosem ?

pozdrawiam...

[edytowane]
czy taka maszynka by styknela [link do oferty na Allegro wygasł] ? wiem ze napewno jakoscia nie grzeszy za ta kase ale na jedno pomieszczenie powinna dac rade :D ??

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: kafelki na skosach w łazience

autor: sfirma » 28 paź 2012, 20:36

W latach 90tych takie rzeczy się owszem robiło ale teraz to takie trochę obciachowe. Nie lepiej położyć tynk dekoracyjny? Glinka wenecka lub stiuk. Lub też finezyne mazaki wedle upodobania. Poza tym pod takie obciążenie powinno się zagwarantować inną konstrukcję okładziny; profile co 35cm na wieszaki a nie uchwyty i podwójna płyta g/k lub zbrojona płyta xps i płyta g/k ogień. Co do listew to styropianowe wynalazki powinny dać radę. Osobiście jednak odradzam taką chałturę na skosie.
Pozdrawiam.
sławek

siamer
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontaktowanie:
Re: kafelki na skosach w łazience

autor: siamer » 28 paź 2012, 20:48

sfirma tutaj masz przykladowy obrazek http://www.iszafy.pl/bindata/gallery/ob ... d53007.jpg i chodzi mi o polozenie kafelek POD skosem (tak jak ida te czerwone kafelki na przykladowym zdjeciu...) moze sie nie zrozumielismy... chodzi o sciany ktora sie lacza z sufitem ktory idzie pod skosem... taka maszynka co wrzucilem linka da rade to ogarnac ?wiem ze to nie najwyzszej jakosci sprzet ale chodzi o dociecie z 20 plytek :P

pozdrawiam...

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: kafelki na skosach w łazience

autor: sfirma » 09 lis 2012, 21:50

Zatem chodzi o ściankę kolankową. Zaprezentowana maszynka da radę dla płytek nie większych niż 30/30. Dla innego formatu polecam oddać do szlifowania przez fachowca,
sławek

Horizonpolska
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 08 wrz 2012, 19:05
Re: kafelki na skosach w łazience

autor: Horizonpolska » 15 lis 2012, 12:35

Generalnie rzecz biorąc polecałbym skorzystać z usług dobrego fachowca jeżeli sam nie masz doświadczenia w tym zakresie. Maszynka którą wybrałeś da rade,ale trzeba mieć odpowiednie umiejętności w tym zakresie.

siamer
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontaktowanie:
Re: kafelki na skosach w łazience

autor: siamer » 29 lis 2012, 18:45

witam ponownie...

powoli koncze lazienke wlasnorecznie. pozyczylem maszynke dedra 800W i moje umiejetnosci styknely, moim skromnym zdaniem wyszlo calkiem calkiem ;)
teraz mam jeden dylemat:
jak zakonczyc plytki w lazince na podlodze gdzie bedzie sie laczyc panele z kafelkami (w srodku oscieznicy). Jeszcze nie mam wstawionych drzwi, chcialbym to zrobic na koncu. w ktorym miejscu dac profil ZET laczacy panele z kafelkami ? na stodku oscieznicy ma wyjsc czy bardziej ze strony w ktora beda otwierane drzwi ? bardzo prosilbym o jakas podpowiedz w tej sprawie...

pozdrawiam...

siamer
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontaktowanie:
Re: kafelki na skosach w łazience

autor: siamer » 01 gru 2012, 12:21

nikt z Was nie wie jak to wykonczyc czy zle zadalem pytanie i nikt mnie nie rozumie... ?

dawid88
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2012, 13:16
Re: kafelki na skosach w łazience

autor: dawid88 » 01 gru 2012, 14:16

takie laczenie daje sie idealnie na srodki dzwi czyli zakladasz dzwi na oscieznice rysujesz kreske z jednej i drugiej strony idealnie po dzwiach i srodek miedzy tymi kreskami to jest miejsce laczenia plytek z panelami zostawiasz mala przerwe miedzy plytkami i panelami i montujesz listwe maskujaca na dyble lub klej.

siamer
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontaktowanie:
Re: kafelki na skosach w łazience

autor: siamer » 01 gru 2012, 14:42

ja wlasnie mam profil ZET taki co wchodzi pod kafelki i na panele ... czy srodek scieznicy to bedzie srodek drzwi ? wlasnie nie mam jeszcze drzwi tylko oscieznice moze blad zrobilem ze tak robie ale teraz juz musze jakos z tego wybrnac...
pozdrawiam i dzkuje za informacje!! :)

dawid88
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2012, 13:16
Re: kafelki na skosach w łazience

autor: dawid88 » 01 gru 2012, 15:21

z takim profilem bedziesz mial ciezko w montazu paneli ale uda sie i srodek oscieznicy to nie zawsze srodek dzwi na ogol masz oscieznice i wzdluz ich wyciecie gdzie zachodza dzwi i to jest wlasnie srodek. najlepiej bedzie jak sie wstrzymasz az bedziesz mial dzwi mozesz polozyc cala podloge i zostawic 3 4 plytki ktore dotniesz pozniej chyba ze chcesz juz panele ukladac to musisz znalez ten srodek;)

siamer
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2010, 22:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontaktowanie:
Re: kafelki na skosach w łazience

autor: siamer » 11 gru 2012, 19:46

dzieki dawid88
mam jeszcz jedno pytani, tym razem co do rogów (2 nafrezowane kafelki pod katem 45 stopni). czym wypelniac te rozki ? sylikonem czy fuga ?
pozdrawiam...


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów