Azbest a bol w klatce piersiowej.

Azbest jest przyczyną takich chorób jak pylica azbestowej czy międzybłoniak opłucny, a ryzyko zachorowania jest największe podczas pracy z materiałami, zawierającymi azbest. Dowiedz się jak bezpiecznie usunąć azbest.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

belikeme
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2012, 11:29
Lokalizacja: wieden
Kontaktowanie:
Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: belikeme » 21 maja 2012, 11:42

Witam nie jestem budowlancem ale jak to za granica czasem sie takie prace wykonuje.A mianowicie mialem ostatnio kontakt z azbestem.Przez 3 dni docinalem aby dosztukowac plyty azbestowe.Przy czym zleceniodawca nie powiedzial mi co to jest, dopiero po fakcie.Zaplacil i sie rozplynal nie da rady namierzyyc goscia. Fakt mialem "maske" ale taka zwykla budowlana ktora pewnie wszystko przepuszczaala. Po pierwszym dniu mialem az taki dziwny osad na zebach jak by mi sie szkliwo pozdzieralo.Do tego minely niecale dwa tygodnie a ja odczuwam bule w klatce piersiowej i klucie w okolicach serca.Wystepuja one niemal przez caly dzien czasem sa silniejsze czasem slabsze.Pocztalem troche i naprawde mam obawy o swoje zycie.Mam dopiero 28 lat a nie chce byc kaleka lub gorzej. Dlatego jezeli ktos jest w stanie powiedziec mi gdzie do jakiego lekarza moge sie zglosic albo czy jest jeszcze jakas szansa na usuniecie tego [...] ze mnie prosil bym o odpowiedz. Nie pisal bym tu na forum gdyby bylo wszystko OK.Przy docinaniu tych plyt naprawde strasznie sie kurzylo ;/ pozdrawiam Bartek
Bartek

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: Racek » 21 maja 2012, 20:17

Udaj się do lekarza pierwszego kontaktu on Cie odpowiednio pokieruje.

belikeme
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2012, 11:29
Lokalizacja: wieden
Kontaktowanie:
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: belikeme » 22 maja 2012, 9:50

Dzieki..A myslisz ze to juz jest grozne co mi dolega?
Bartek

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: arek_d » 23 maja 2012, 19:00

Kolejny odcinek z cyklu super życie polaczków za granicą. A podobno jest tak cudownie i zarabia się miliony.

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

boogi
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: boogi » 19 cze 2012, 5:43

1. Masz nauczkę na całe życie aby nie wpieprzać się w zawody o których nie masz zielonego pojęcia...
2. Kolejna "życiowa" nauczka - NIGDY nie pracować na czarno.... tylko w takim wypadku mogła wystąpić sytuacja o której psizesz tj.. "Zaplacil i sie rozplynal nie da rady namierzyyc goscia". W legalnej pracy miałbyś umowę i podstawę do złożenia pozwu w sądzie o odszkodowanie / dożywotnią rentę.


Azbezstu z płuc nie pozbędziesz się do końca życia...

A czym ochraniałeś oczy ?

belikeme
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2012, 11:29
Lokalizacja: wieden
Kontaktowanie:
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: belikeme » 28 cze 2012, 16:01

Pracuje na bialo ale zaczynajac kurs niemieckiego i mieszkajac sam z dziewczyna nie da sie do konca wyrzyc ..Ja nigdy nie mowilem ze jest kolorowo za granica wiec kolego tam u gory nie mow tak do mnie. Czym oczy ochranialem?Soczewki nosze :P W sumie teraz odczuwam tylko prawie codzien "klucie" w okolicach łopatek nie zawsze ale tak jak bym ocieral sie o papier scierny ;/ i czasem taki bol w okolicach mostka jak bym sie uderzyl. I nie zadawal bym glupich pytan gdybym znal na nie odpowiedzi a jak komus rece uschna wysilajac sie na komentarze tego typu co ugory to niech lepiej nie komentuja albo komentuja to o co prosilem..Troche to bez skladu i ladu ehh
Bartek

boogi
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: boogi » 30 cze 2012, 15:01

Przepraszam...ale w takiej sytuacji to skończony [...] udałby się zaraz po pierwszych objawach do lekarza... Byłeś? Chyba nie skoro zadajesz głupie pytania na forum internetowym.

Praca bez zabezpieczeń przy azbeście to nie szlifowanie gładzi gipsowej...

Hydromarozo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2011, 17:49
Kontaktowanie:
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: Hydromarozo » 12 lip 2012, 21:46

Nie chce się kłócić, ale muszę powiedzieć, że bardzo nieodpowiedzialne zachowanie pracować przy azbeście bez jakichkolwiek specjalnych zabezpieczeń. Radzę Ci udać się do lekarza pierwszego kontaktu. On na pewno Ci skieruje do odpowiedniego lekarza, który może Ci pomóc. Osobiście zdaje mi się, że nie wiele da się zrobić.

Pozdrawiam i powodzenia.

homo erectus
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2012, 10:10
Lokalizacja: Wwa
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: homo erectus » 24 wrz 2012, 18:03

Byłeś u lekarza ? Coś pomógł ?
Ostatnio zmieniony 23 sie 2020, 0:18 przez homo erectus, łącznie zmieniany 1 raz.

MOBILARCH
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 26 lip 2011, 20:06
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: MOBILARCH » 24 paź 2012, 20:05

Witam

Zawiodło BHP. NIe jestem lekarzem ale nie sądzę, że 3 dniowy kontakt z azbestem jest zabójczy. Gdybyś pracował 30 lat to na pewno. Poszukaj pulmonologa (od płuc) i zasięgnij porady.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)

Krzysiek mobilarch.pl

Awatar użytkownika
FURTACZ
1 - ostrzeżenie!
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: FURTACZ » 27 paź 2012, 22:32

Witam

Twoje objawy to wg mnie stres. Azbest zabija ale po około 20 latach. Udaj się do lekarza i monitoruj płuca. Jakby co to dzwoń. Nie ma żartów RAK PŁUC to paskudna śmierć.[url] www.furtacz.pl
CENTRUM KSZTAŁCENIA BHP

arkadiusz11
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2014, 8:34
Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: arkadiusz11 » 27 lis 2014, 8:52

belikeme powiedz proszę choć tutaj dawno nie było wpisuna forum jak zakończył się Twój przypadek. Ja mam podobnie ciołem azbest przez chwilę bez maski poniżej 1 godziny i mam bóle w klatce i kaszel i duszności nie wiem czy to wyobraźnia płata figle ide do lekarza dzisiaj. Jak skończyło to się u Ciebie?

rychuzbudowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2014, 13:28
Re: Azbest a bol w klatce piersiowej.

autor: rychuzbudowy » 27 gru 2014, 16:10

Może azbest nie jest głównym powodem. Ale pewnie nawdychałeś się tego pyłu. TO nauczka, ze nie wolno na własną rękę bawić się z azbestem. Dlatego do usuwania go, warto zatrudnić profesjonalnaekipę, na przykład chłopaków z http://tartakprzewozny.eu/. Oni mają wszystkie pozwolenia, uprawnienia itd.


Wróć do „Azbest na dachu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów