MAM DYLEMAT,BUDOWAC CZY NIE? pytanie do fachowca

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

djsweet
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:50
MAM DYLEMAT,BUDOWAC CZY NIE? pytanie do fachowca

autor: djsweet » 09 lut 2007, 13:12

witam,jestem tu nowa i mam zamiar wybudowac dom
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu ... ,opis.html
w kredycie za 200 tys,nie mam pojecia czy mi sie to uda,dom zostal wyceniony na prawie 162 tys ale bez robocizny i instalacji.z drugiej strony w tej kwocie jest juz kostka brukowa,palisady,dojazd do garazu,tarasy i wiele innych drogich rzeczy z ktorych moge na poczatek zrezygnowac albo kupic tansze i ktore nie sa niezbedne do zamieszkania.chce na poczatek zrobic stan surowy zamkniety,czyli jak odejme rozne niepotrzebne rzeczy z kosztorysu a dodam robocizne plus instalacje to czy zmieszcze sie w kwocie 200tys?,faktem jest ze chcialabym zrobic jeszcze w srodku gladzie plus podlogi,oczywiscie w rozsadnych cenach.prosze o porade fachowca,z gory dziekuje.

ps.jestem z lodzi,jesli ma to jakies znaczenie,chcialam kupic mieszkanie w bloku ale ceny sa koszmarne,za 200 tys moge miec tylko 3 pokoje,55 m kw,dlatego zastanawiam sie czy nie lepiej sie oplaca wybudowac dom.

drk75
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:06

autor: drk75 » 04 kwie 2007, 21:36

witam
wyrobisz sie w 200 tys i bedzie to stan surowy zamkniety pokryty blachodachowka plus tynki i ocieplenia
oczywiscie bez szalenstw

dylot
Aktywny
Aktywny
Posty: 169
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:36
Lokalizacja: Ustroń

autor: dylot » 06 kwie 2007, 10:42

Zgadzam się z przedmówcą, chciaż zależ też czy masz na czym budować tzn.czy macie działkę, bo jeśli tak to bez zastanowienia jeśli nie też budowa ale trzeba dołożyć koszty działki.
pozdrawiam
Nie jestem fachowiec, ale dziś buduję dom gdyż wcześniej stałem przed takim samym dylematem.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów