Sztukateria w kuchni

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
kolumna
1 - ostrzeżenie!
Posty: 28
Rejestracja: 11 sie 2008, 13:26
Lokalizacja: MARKI ul. Pomnikowa 42
Kontaktowanie:
Sztukateria w kuchni

autor: kolumna » 19 wrz 2012, 9:25

Przykładowe aranżację na zastosowanie sztukaterii Orac Decor w kuchni ze strony www.kolumny-sztukateria.pl. Zapraszamy do obejrzenia.

Obrazek

Obrazek
Kolumny betonowe, kolumny toskańskie, kolumny doryckie, sztukaterie, sztukaterie elewacyjne, sztukaterie gipsowe, listwy, gzymsy, rozety, sztukateria Orac Decor i NMC

Anna2000
Re: Sztukateria w kuchni

autor: Anna2000 » 23 wrz 2012, 13:35

sztukateria w kuchni wygląda wspaniale, ale pod jednym warunkiem - że dysponujemy odpowiednią przestrzenią - jeśli nie, można mieć wrażenie przeładowania - ale wiele zależy również od własnego gustu właściciela
_______________________________________________________________________________
Inżynier - inżynier budownictwa

Awatar użytkownika
kolumna
1 - ostrzeżenie!
Posty: 28
Rejestracja: 11 sie 2008, 13:26
Lokalizacja: MARKI ul. Pomnikowa 42
Kontaktowanie:
Re: Sztukateria w kuchni

autor: kolumna » 23 wrz 2012, 18:54

Gust właściciela najważniejszy i tu zgadzam się w stu procentach. Sztukateria jednak dziś to nie tylko rozety i bogato zdobione gzymsy. To może być listwa przypodłogowa pomalowana w kolorze ściany i mały gzyms na górze. Sztukaterią można też ozdabiać szafki nadając im niepowtarzalny wygląd, można też zastosować listwy oświetleniowe tworzą tym nowoczesne pomieszczenie. Sztukateria doskonale scala tzw. kuchnię otwartą z salonem czy jadalnią. Oto kilka przykładów.
Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek
Kolumny betonowe, kolumny toskańskie, kolumny doryckie, sztukaterie, sztukaterie elewacyjne, sztukaterie gipsowe, listwy, gzymsy, rozety, sztukateria Orac Decor i NMC

prospektinwestycje
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 429
Rejestracja: 15 mar 2011, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Sztukateria w kuchni

autor: prospektinwestycje » 27 wrz 2012, 10:46

no no niezle to wyglada

robekwtf
2 - ostrzeżenia!
Posty: 80
Rejestracja: 28 cze 2010, 12:43
Lokalizacja: Brzozów
Re: Sztukateria w kuchni

autor: robekwtf » 12 paź 2012, 14:29

Jeśli dobierzemy odpowiedni wzór i wielkość unikniemy wrażenia przeładowania. A dzięki temu możemy stworzyć ciekawą i atrakcyjną dekorację.

Nawigator
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2013, 17:51
Re: Sztukateria w kuchni

autor: Nawigator » 04 mar 2013, 17:18

Zgadzam się z przedmówcami, ostateczny wygląd wnętrza zależy nie tylko od jego gabarytów ale przede wszystkim od właściciela. W jaki sposób wszystko urządzi, co wybierze i jak dobierze do reszty. sztukateria styropianowa pasuje wszędzie pod warunkiem, ze zostanie odpowiednio dobrana. Czy to pilastry przy kominku w salonie, czy listwa podsufitowa oświetleniowa w łazience czy przypodłogowa w kuchni. ważne jest wyczucie smaku, umiejętność doboru i umiar :)
Człowiek uczy się całe życie...

kucharka
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2013, 9:11
Kontaktowanie:
Re: Sztukateria w kuchni

autor: kucharka » 05 mar 2013, 8:30

Bardzo podobają mi się takie zdobienia w kuchni i trochę żałuję, że swoją urządziłam nowocześnie...

Awatar użytkownika
kolumna
1 - ostrzeżenie!
Posty: 28
Rejestracja: 11 sie 2008, 13:26
Lokalizacja: MARKI ul. Pomnikowa 42
Kontaktowanie:
Re: Sztukateria w kuchni

autor: kolumna » 05 mar 2013, 14:04

Obrazek
Ostatnio spotykamy się z zastosowaniem sztukaterii w nowoczesnym stylu jest to na zasadzie takiego przełamania w formie np. rozety, dekoracyjnej listwy oświetleniowej
Obrazek
Kolumny betonowe, kolumny toskańskie, kolumny doryckie, sztukaterie, sztukaterie elewacyjne, sztukaterie gipsowe, listwy, gzymsy, rozety, sztukateria Orac Decor i NMC

krzysztof-mirtel
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Lokalizacja: Kraków
Re: Sztukateria w kuchni

autor: krzysztof-mirtel » 05 lip 2013, 9:10

Ciekawy pomysł, bardzo elegancko to wygląda.

Awatar użytkownika
kolumna
1 - ostrzeżenie!
Posty: 28
Rejestracja: 11 sie 2008, 13:26
Lokalizacja: MARKI ul. Pomnikowa 42
Kontaktowanie:
Re: Sztukateria w kuchni

autor: kolumna » 05 lip 2013, 19:14

Dziękujemy bardzo. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.kolumny-sztukateria.pl gdzie znajdziecie Państwo więcej inspiracji a pod nr Tel 793794972 dodatkowe rabaty na zakup sztukaterii.
Obrazek

Obrazek
Kolumny betonowe, kolumny toskańskie, kolumny doryckie, sztukaterie, sztukaterie elewacyjne, sztukaterie gipsowe, listwy, gzymsy, rozety, sztukateria Orac Decor i NMC

Kochamsztukę
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2014, 9:09
Lokalizacja: Poznań
Re: Sztukateria w kuchni

autor: Kochamsztukę » 21 sie 2014, 9:13

Zgadzam się - odpowiednia przestrzeń jest niezbędna, żeby nie zagracić wizualnie kuchni ;)

Awatar użytkownika
MarekR
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2014, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Re: Sztukateria w kuchni

autor: MarekR » 21 sie 2014, 14:47

bardzo to ładne
pracuj, pracuj, a barb ci sam wyrośnie

BlueDecoria
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 11 lut 2014, 11:34
Re: Sztukateria w kuchni

autor: BlueDecoria » 23 sie 2014, 14:14

joach pisze:Święte słowa - umiar przede wszystkim :)

Mnie się bardzo podobają mozaiki albo szklane grafiki umieszczona pod szafkami w kuchni. Odpowiedni oświetlone dają niesamowity efekt :)

Opoczno ma bardzo ciekawe pomysły na takie aranże: http://i-budowlany.pl/opoczno-penne-c-1_2_575.html


No no no, fajna propozycja :) Z zastosowaniem mozaiki można stworzyć też ciekawą aranżację etno :)

Semprefidellis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2014, 9:34
Re: Sztukateria w kuchni

autor: Semprefidellis » 01 wrz 2014, 11:36

Do takich sztukaterii niestety potrzebne jest miejsce, szkoda że moja kuchnia niestety docelowo będzie mniejsza. Przesada tu niestety gra na naszą niekorzyść, także zdrowy rozsądek przede wszystkim.

Zdzisław55
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2016, 11:13
Re: Sztukateria w kuchni

autor: Zdzisław55 » 28 kwie 2016, 20:26

Ja własnie niedawno postanowiłem urozmaicić kuchnię o sztukaterie przysufitowe i powiem Wam, że był to dobry wybór. Kuchnia teraz bardzo ładnie wygląda, choć czekamy jeszcze na wymianę płytek na podłodze. Zamawiałem ze sklepu, gdzie znalazłem promocję http://podlogi24.net/sztukateria-listwy ... 622_1.html i mogę polecić. Profile dekoracyjne na sufit przyszły szybko, bardzo fajnie, bo trzeba było jeszcze je pomalować. Także polecam.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów