wanna czy prysznic ?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Wanna czy prysznic ?

Wanna
2
8%
Prysznic
12
50%
wanna z opcją prysznic
9
38%
wszystko jedno
1
4%
 
Liczba głosów: 24

samanta
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 24 sie 2012, 8:59
Re: wanna czy prysznic ?

autor: samanta » 27 wrz 2012, 22:34

Ja uważam, że prysznic jest lepszym rozwiązaniem niż wanna jeśli planujemy zakup prysznica z hydromasażem bądź panela prysznicowego trzeba zwracać uwagę na różne szczegóły np. czy dysze posiadają wkładki silikonowe. Polecam firmę Aquaform, ponieważ mój brat posiada panel tej firmy od ponad roku i jest z niego bardzo zadowolony. Prezentuje się nieźle. :P

LazienkiABC
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 21 cze 2012, 16:52
Re: wanna czy prysznic ?

autor: LazienkiABC » 03 paź 2012, 12:28

Wszystko ma swoje plusy i minusy,kwestia oczywiście rozmiarów łazienki,ale ja osobiście wolę prysznic. Może to przyzwyczajenie,ale zapewnia mi duży komfort oraz relaks. Prysznic jest bardzo odświeżający.

Awatar użytkownika
MagdaMalaMi
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:43
Re: wanna czy prysznic ?

autor: MagdaMalaMi » 09 paź 2012, 16:51

Ja mam prysznic z wysokim brodzikiem. Gdybym miała miejsce to zdecydowałabym się na wannę i prysznic. Ponieważ chciałam mieć więcej przestrzeni w łazience, zdecydowałam się na prysznic. Dzięki wysokiemu brodzikowi mogę coś w nim namoczyć, wyprać ręcznie. Sprawdza się też przy kąpieli małego dziecka.
Magda Mała Mi

SantexWaw
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 05 lip 2012, 6:54
Re: wanna czy prysznic ?

autor: SantexWaw » 10 paź 2012, 10:33

Wanna również fajnie sprawdza się przy kąpieli małego dziecka. No ale to kwestia zarówno gustu jak i przestrzeni jaką posiadamy w łazience. Ja mam wannę i prysznic,korzystam z nich naprzemiennie,ale mam też dużą łazienkę,wiec mogę sobie na to pozwolić.

robekwtf
2 - ostrzeżenia!
Posty: 80
Rejestracja: 28 cze 2010, 12:43
Lokalizacja: Brzozów
Re: wanna czy prysznic ?

autor: robekwtf » 10 paź 2012, 14:10

Prawda jest taka, że jak już mamy wannę mamy też prysznic. Wystarczy parawan :)

tukil
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:33
Re: wanna czy prysznic ?

autor: tukil » 10 paź 2012, 21:01

Niby prawda ale weź prysznic w wannie z parawanem a potem w kabinie 70x160 (przykładowy wymiar wanny) - to jednak nie to samo. Wanna z prysznicem jest dla mnie kompromisem ale czy rzeczywiście tak często go potrzebujemy czy tylko decydujemy się na taki tak na wszelki wypadek.

robekwtf
2 - ostrzeżenia!
Posty: 80
Rejestracja: 28 cze 2010, 12:43
Lokalizacja: Brzozów
Re: wanna czy prysznic ?

autor: robekwtf » 12 paź 2012, 10:47

Wiadomo, że różnica jest w komforcie ale funkcja ta sama :)

GlazuraStrzelin
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:48
Re: wanna czy prysznic ?

autor: GlazuraStrzelin » 14 paź 2012, 9:59

No oczywiscie,ze wanna z parawanem to kompromis,ale moim zdaniem zdecydowanie mniej wygodny i komfortowy w codziennym użytkowaniu,pamiętajmy o tym.

prospektinwestycje
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 429
Rejestracja: 15 mar 2011, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: wanna czy prysznic ?

autor: prospektinwestycje » 18 paź 2012, 12:34

oczywiscie wanna

Awatar użytkownika
oleba
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:40
Lokalizacja: Piaseczno
Kontaktowanie:
Re: wanna czy prysznic ?

autor: oleba » 23 paź 2012, 4:24

zdecydowanie wanna

czystolinka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 10 sty 2011, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Re: wanna czy prysznic ?

autor: czystolinka » 23 paź 2012, 15:28

Hehe teraz mam podobnie ten dylemat, ale chyba zostanie jednak wanna z parawanem nawannowym. Mam na szczęście drugą mini łazienkę z kabiną. Warto czy nie?
http://www.lazienkaplus.pl/pl/porady,temat,30.html Jak dla mnie warto zainwestować w parawan :-) Choć duża kabina bardzie mnie kusi. :)))

berserker
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 06 kwie 2012, 12:37
Re: wanna czy prysznic ?

autor: berserker » 24 paź 2012, 11:23

Moim zdaniem wanna z parawanem nawannowym to idealne rozwiązanie, można i sobie poleżeć i zrobić szybki prysznic.

danield
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2012, 11:00
Re: wanna czy prysznic ?

autor: danield » 24 paź 2012, 11:33

Ja niedawno wykanczalem mieszkanie, a lazienka tylko 5m2. Uparlem się na wanne, moja projektantka z decoroom zrobila kilka projektow z prysznicem, bronilem się dlugo, niechetnie dalem sie przekonac, a teraz jej serdecznie za to dziekuje. Łazienka nie zagracona, duzo miejsca i wyglada schludnie.

polakpotrafi
1 - ostrzeżenie!
Posty: 46
Rejestracja: 09 maja 2012, 11:42
Re: wanna czy prysznic ?

autor: polakpotrafi » 13 lis 2012, 13:16

No właśnie z tym miejscem nie bardzo, a zwłaszcza w mieszkaniu w bloku. Ja osobiście potrzebuje relaksu w wannie ale również szybkiej przekompki pod prysznicem. Wiadomo częściej korzystam z prysznica ale nie wyobrażam sobie łazienki bez wanny. Ostatni podobają mi się wanny niezabudowane. szykuję remont więc chyba skorzystam z takiej opcji

danield
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2012, 11:00
Re: wanna czy prysznic ?

autor: danield » 14 lis 2012, 14:50

decoroom pisze:Panie Danielu to my mieliśmy okazję i przyjemność z Panem współpracować :) Jak się mieszka?

[więcej informacji poprzez PW]


Sasiad uciązliwy, a tak to ok :) Pozdrowienia dla projektantki , mieszkanie się super podoba, szczególnie salon i kuchnia. Jeszcze raz dzięki.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów