Pellet

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pellet

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 paź 2012, 7:13

Jest to inwestycja, która później się zwraca. Dobra izolacja = mniejsze zużycie opału Idea

Kompletne nieporozumienie!!!
Szanowny Panie - ROLĄ IZOLACJI JEST MARGINALIZACJA ROLI OGRZEWANIA!
EKONOMIA
Ekonomiczna izolacja termiczna - to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania!!!
Izolacja termiczna NIE ZWIĘKSZA NAKŁADÓW NA DOM!! Izolację termiczną stosuje się po to by nie wydawać kasy na nieekonomiczny pośredni ( centralny) system ogrzewania!
Nie da się pogodzić izolowania domu z centralnym !!! Skąd, więc "zużycie opału"???

Jermak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2010, 19:58
Lokalizacja: Łódzkie
Re: Pellet

autor: Jermak » 11 paź 2012, 8:25

konkret2 pisze:Bzdury.
przestańcie pisać brednie, że dom izolowany jest droższy.


Znaczy się jest tańszy? Widać mój arkusz Excela kłamie nieprzyzwoicie.
Podobno z wizjonierami i fanatykami się nie dyskutuje.
Więc nie będę.

Inwestycja prawdopodobnie się zwróci. Lecz nie za mojego życia. A ja zbudowałem dom dla siebie. Nie dla wizji przyszłości.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pellet

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 paź 2012, 8:57

Nie program kłamie tylko programista. Porównywanie kosztu kWh z paliwa a nie porównywanie systemów - świadczy o braku wiedzy.
Jedyną racją robienia ogrzewania na paliwo stałe, gdy buduje się dla siebie
A ja zbudowałem dom dla siebie
są skłonności masochistyczne.
Nie centralne systemy są najwygodniejsze w obsłudze, najbardziej komfortowe, i zużywają najmniej kWh - bo zużywają bardzo dokładnie tyle ile potrzeba! ani kWh więcej.

Jermak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2010, 19:58
Lokalizacja: Łódzkie
Re: Pellet

autor: Jermak » 11 paź 2012, 9:18

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Nie centralne systemy są najwygodniejsze w obsłudze, najbardziej komfortowe, i zużywają najmniej kWh - bo zużywają bardzo dokładnie tyle ile potrzeba! ani kWh więcej.


Pewnie, pewnie. I żyli długo i szczęśliwie.

Koszty inwestycyjne sprawiają że są to rozwiązania dla bogatych królewiczątek stąd takie gadanie to bajki dla grzecznych dzieci.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pellet

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 paź 2012, 9:46

Jermak pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze: Nie centralne systemy są najwygodniejsze w obsłudze, najbardziej komfortowe, i zużywają najmniej kWh - bo zużywają bardzo dokładnie tyle ile potrzeba! ani kWh więcej.


Pewnie, pewnie. I żyli długo i szczęśliwie.

Koszty inwestycyjne sprawiają że są to rozwiązania dla bogatych królewiczątek stąd takie gadanie to bajki dla grzecznych dzieci.

Założenie niecentralnego ogrzewania np. konwekcyjnego na dom 150m2 to kwestia 5000 - 6000 zł.
Dom 150 m2 ( 75m2+75m2) zbudowany najgorzej jak tylko można - czyli zgodnie z normą ma zapotrzebowanie 7500kWh - odejmując 2500kWh - zyski bytowe i słońce - daje nam 4500kWh!!!
ALE CZY WARTO BUDOWAĆ DZIŚ ZGODNIE Z NORMA, CZYLI NAJGORZEJ JAK MOŻNA???
Paliwa stałe są dla ludzi o masochistycznych skłonnościach - a o skłonnościach - i tu ma Pan rację, że temat skłonności, przyzwyczajeń, estetyki - nie podlega dyskusji.
"Zejście" w takim normatywnym do 15kWh/m2 rocznie - to kwestia 10 000 zł

Jermak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2010, 19:58
Lokalizacja: Łódzkie
Re: Pellet

autor: Jermak » 11 paź 2012, 10:19

Sama rekuperacja u Pana kosztuje co najmniej 25 000 zł choć pewnie więcej.
Kolektory słoneczne min 15 000.

Czy WARTO? Jak kogo stać.

Pomiędzy bohaterem artykułu: Milion złotych na dom to za mało!
http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,15232/Itemid,3360/
A ludźmi piszącymi czy 200 tys. wystarczy, czy 300 tys wystarczy bliżej mi do tych drugich.

Wyśmiewa Pan ludzi o masochistycznych skłonnościach. Wolna wola. Niektórych nie stać na wydumane nowoczesne rozwiązania.
Nie wszyscy mają komfort zastanawiania się podczas dwutygodniowego wyjazdu na narty czy piec wygaśnie. Niektórzy nie wyjeżdzają lub proszą o pomoc znajomych.

I Ci właśnie używają pelletu brodząc jak Pan pisze w "masochistycznych skłonnościach".
Pogratulować.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pellet

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 paź 2012, 12:05

-Rekuperacja kosztuje do tysiąca złotych
-Wentylacja naturalna w miarę działająca ( jeżeli to w ogóle możliwe ) kosztuje drożej od mechanicznej
-Kolektory są bez sensu! Nie ma ich jak podłączyć do niecentralnego systemu ogrzewania wody i pomieszczeń
-Zużywam rocznie na siebie 300-330kWh na cwu.
-Nie jestem masochistą - zlikwidowałem ogrzewanie paliwem stałym w 1989 roku!
-Ma Pan rację BOGATEMU WIĘCEJ WOLNO : może sobie pozwolić na palenie paliwami stałymi i zainwestować nawet 15 000 zł w kotłownie grzejniki , magazynek...
Może sobie zrobić za większą kasę wentylację nie dającą w sposób ciągły 130m3/h
Może sobie chodzić do lekarza...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pellet

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 paź 2012, 12:17

Sama rekuperacja u Pana kosztuje co najmniej 25 000 zł choć pewnie więcej

Nie trzeba brać z montażem - to łatwe można zrobić samemu... z pw z innego forum:

kaszpir007
kaszpir007 jest teraz aktywny
DOMOWNIK FORUM (min. 500)
kaszpir007

Zarejestrowany
Jun 2010
Posty
512

Domyślnie Pytanko

Panie Tomaszu pytanko.

Rekuperator od Pana (Sentinel) działa ok. Po zainstalowaniu rekuperatora zmalała wilgotność z około 60-66% na około 50-55%. Powietrze też jest ok ...

Za Pańską namową przerobiłem skrzynkę 125/5xfi80 na 125/7xfi80 (doszły 2 pokoje na poddaszu).

Rekuperator jest w kotłowni na parterze budynku. W pomieszczeniu jest temperatura zbliżona do tej w reszcie domu a w zimę będzie to najcieplejsze pomieszczenie.

Rury (sonoduct z izolacją) (te od Pana) idą przez poddasze. Są umieszczone pod wełną 15-30cm , a dodatkowo dach też jest ocieplony wełną 30cm , więc mają wystarczajaco ciepło.


xxxxxxxxxxxxxxxxx
Re: rekuperator

2012-06-05 08:36:38 - /// Kaszpir ///
Uff ...

Właśnie wróciłem z Warszawy i przywiozłem sobie rekuperator ...
Rekuperator kupiłem wraz z osprzętem (rury , anemostaty , skrzynka
rozdzielcza) u Pana Brzęczkowskiego ...
Jako jedyny bezinteresownie pomógł mi dobrać przekroje rur i itd ...
Facet ma naprawdę olbrzymią wiedzę ...

Wybrałem dla siebie rekuperator Sentinel Kinetic B.
Dostałem dobrą cenę na wszystko i zapłaciłem 3000zł. Duża zniżka na
rekuperator bo był z wystawki ...

Miałem też możliwość obejrzenia , odsłuchania innych rekuperatorów ..
.


Można za 3000zł? Można! rekuperacja i wentylacja

Może Pan do Kaszpira.. napisać - jak Pan nie wierzy.

Jermak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2010, 19:58
Lokalizacja: Łódzkie
Re: Pellet

autor: Jermak » 11 paź 2012, 14:04

Tomasz_Brzeczkowski pisze:-Rekuperacja kosztuje do tysiąca złotych


Skandaliczna wypowiedź, szczególnie że z Panem w zeszłym roku osobiście rozmawiałem telefonicznie gdy poszukiwałem firmy. Być może mam od Pana ofertę mailową.
Ostatecznie mam system Dospela za 1/3 Pana oferty i działa wręcz modelowo.

Podawanie ceny 1000 zł świadczy o jakości innych Pana kalkulacji kosztowych, cel nie uświęca środków.

Proszę sobie darować. Nie można rozmawiać w oparach absurdu.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pellet

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 paź 2012, 6:57

1000 zł kosztuje najdroższa rekuperacja - czyli wymiennik ciepła. Resta to wentylacja!!!
- Ciekaw jestem, czy Pan znajdzie tego gdzie ja Panu proponowałem 25000 zł a Dospel 8400!!! Szanowny Instalatorze robiący na Dospelu!

Jermak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2010, 19:58
Lokalizacja: Łódzkie
Re: Pellet

autor: Jermak » 12 paź 2012, 7:11

From: Tomek [mailto:t.brzeczkowski@nie-co.pl]
Sent: Wednesday, March 09, 2011 2:27 PM
To: xxx
Subject: Re: Projekt WM



Projekt tego typu wentylacji może być sporządzony - po wykonaniu. Dostępne oprogramowanie nie ma w bazach elementów takiej wentylacji ( skrzynek rozdzielczych i miękkich kanałów. ) - Projekt może być wykonany na trójnikach i sztywnych kanałach, a taka wentylacja będzie słyszalna i nierównomierna.

Domy tej wielkości robimy na gotowo z dobrą centralą za 14500 zł brutto (23%)

Przepraszam, ża lakoniczność, w razie pytań 22 559 xxxx Tomasz Brzęczkowski


Cóż, muszę przyznać że 25 tys to była najdroższa oferta jaką miałem w zestawieniu, mój błąd, przepraszam.
Jednak 14500 to nie tysiąc zlotych. W dalszym ciągu proszę aby Pan nie wprowadzał ludzi w błąd.


A Dospela Optimal 400 mam, za taką cenę jak Pan pisał i w życiu nie instalowałem niczego w podobnym guście.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pellet

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 paź 2012, 7:33

Widzi Pan... Dałem OPTIMALA 600 - na FM na aukcję charytatywna - po ponad miesiącu został wylicytowany za 2500zł.

Moja firma daje pełną gwarancję niesłyszalności - dlatego jeżeli my robimy to centrala musi spełniać określone warunki - 14500 zł to 11800 netto centrala która ma 28 dB przy 130m3/h i pobiera 13-15W ma 95% faktycznego odzysku - kosztuje 6000zł! Czyli zostało 5800- kanały anemostaty opaski robocizna... TO JEST DROGO! Ile Panu wyszło zakładając , że optimala kupił Pan połowę taniej niż 6000zł!???

A co do 1000 zł --- Kanały, wentylatory, anemostaty - to jest wentylacja wywiewno nawiewna -jedyna tak naprawdę wentylacja spełniająca normy budowlane i zdrowotne! Ale jeżeli wyciągamy ciepłe powietrze spod sufitu w kuchni i łazienkach - a tłoczymy zimne do pokoju - grzechem byłoby jednego drugim nie ogrzać - i tu się pojawia rekuperacja ( odzysk ciepła) - "reprezentuje" ja wymiennik - który kosztuje od 50 zł w provencie do 1000 z rotorach (w wentylacjach do 500m3/h)
Przedstawi Pan w cenach netto ile taniej wykonał to Panu Dospel ( bez centrali)

Jermak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2010, 19:58
Lokalizacja: Łódzkie
Re: Pellet

autor: Jermak » 12 paź 2012, 8:42

Mam instalację rekuperacji niesłyszalną, optymalną, za dobrą cenę i jestem zadowolony, tyle w tym temacie.
Wątek natomiast dotyczył pelletu a zrobiło się śmietnisko.
W związku z powyższym kończę swoją dyskusję podtrzymując mój głos w sprawach dętych izolacji i niecentralnych systemów ogrzewania.
Natomiast obiema rękami popieram testowane u mnie już drugi sezon ekologiczne i czyste opalanie pelletem - niezależnie od producenta pieca czy pelletu.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pellet

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 paź 2012, 10:20

Pan mnie skrytykował... to się bronie i prostuje! Pomijając centralę ( bo optimal najcichszy nie jest - co można przyjechać i sprawdzić) to
Kanały, i reszta + robocizna - zaproponowana jako górna granica - wyszły w ofercie dla Pana 5300 - proszę więc nie "uciekać" tylko napisać za ile Panu Dospel to zrobił!!!!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 202 gości

Gotowe projekty domów