Napowietrzanie wody.

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Napowietrzanie wody.

autor: Interno » 21 wrz 2012, 22:25

Czy są jakieś przeciwwskazania do napowietrzania wody do zmywarki ?
Używam do pralki zawór Schella nr. kat. 03 392 06 99, który podczas poboru wody ją napowietrza.
Pranie jest bardziej efektywne ale nie wiem czy napowietrzanie wody do zmywarki ma sens.

IWB
Re: Napowietrzanie wody.

autor: IWB » 22 wrz 2012, 8:03

to ty pierzesz w zmywarce ??? muszę swojej żonie to powiedzieć, wirujący seks usunę z pralni :o :lol: :lol:

ale tak poważnie, jak doczytałem w książce obsługi zmywarki BOSCHA to nic nie piszą o tych zaworach, był wąż podpiąłem do zaworu kulowego i działa. Zmywa?, zmywa, więc co się martwić. Gdyby ten zawór wodę oszczędzał o 50% to z chęcią bym go zainstalował u siebie, ale czy tak jest?

pozdrawiam

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Napowietrzanie wody.

autor: Interno » 04 paź 2012, 22:41

Zamontowałem do zmywarki zwykły zawór Schell Comfort nr kat. 03 386 06 99 a ten zawór z napowietrzaniem zamontuję do pralki.
Od wielu lat stosuję w mieszkaniu wyłącznie zawory Schella i o dziwo one nie są kulowe.
Zwykłe kulowe zawory to nieporozumienie jeśli je używamy sporadycznie.
Na podejściach do mieszkań, budynków używam zawory kulowe renomowanych firm z kulami antical lub całe nierdzewne.
Trzeba raz na kwartał lub co najmniej dwa razy do roku nimi pokręcić aby oczyścić z kamienia kulę i łożysko - kto tego nie robi w chwili awarii musi się liczyć, że zawór nie zadziała.


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów